Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pitaja (Dragon fruit)- Hylocereus undatus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pitaja (Dragon fruit)- Hylocereus undatus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pitaja (Dragon fruit)- Hylocereus undatus
    Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 22:44
Pitaja (Hylocereus undatus) je tropska voćna vrsta i spada u porodicu Cactaceae ili por.kaktusa.
Plod je povelik i lijepog izgleda a ima sličan okus na kivi. Fin je.
 
 
         
           
              
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 22:47
Ovaj plod, izgleda kao da je od plastelina napravit!!

Ali izgleda fin za jesti!!! I jos jedna biljak koju nikada nisam vidio!!! Svaka čast Geko!!! na poznavanju egzoticnih biljki!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 22:48
Aj sad reci da i njega imaš,Geko,i odmah idem tražiti di si domasmile96.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 22:52
Sta je je ali biljka je stvarno super!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 22:55
Ako smijem pitati odakle si i gdje uspjeva ovako nešto??
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 22:57
Vjerovao ili ne imam i to doma. Ali sam ih posijao prije 2mjeseca pa su tek još u fazi kotiledona.
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 22:57
Ja sam ti u Zagrebu.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 22:58
Daj Geko reci barem di kupuješ sjeme ili plod.I ja bi tosmile220
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:00
Vjerujem, ali stvarno je nevjerovatna biljka!!! Kako si samo dosao do sjemena i do same biljke ?
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:02
Bilo je otvorenje novog Merkatora tu blizu mene i imali su plodove pitaje. To sam jedanput našao i mislim da to više nijedan hipermarket neće dobiti.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:04
Uvijek sam bio protiv tih velikih hipermarketa, ali koliko vidim morati cu ih malo cesce posjecivati!!!

Stovise, nisam nikada niti pomislio da se tako super biljke nalaze u odjelu za voće!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:07
Nada umire zadnja,a ja sam vječiti optimistsmile198
Oduševilo me tvoje čudnovato voće i zaboravila sam te pozdraviti i zaželjeti ti dobrodošlicusmile75i još puno lijepog cvijeća i čudnovatog voća,GekoWink
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:07
Unutar ploda ima una tisuću sitnih crnih sjemenki. Tako da sam se sa jednim plodom opskrbio.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:12
Vide se i na slici!!! stvarno ih ima puno!
A kakva je za uzgoj kakve uvijete trazi i zahtjeva??
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:27
Sjeme niče za 20-tak dana. Ja ih držim pod lampom za biljke. Za sad ih prskam vodom. Još su u fazi kotiledona tak da ti niš više ne znam reč. Za sad se odlično drže.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 09:15
Dobro je da imas lampe!!! I ja sam ih nabavio par komada prosli tjedan jos ih moram instalirati u staklenik!!! Pa možda mi se posreci i ja uzgojim koju egzoticnu vrstu.
 
Jer iako je toplo u stakleniku, preko zime fali svijetlosti i sunca biljkama!!! Tako da se nadam da ce lampe to sada rijesiti!! smile198
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 11:18
Bravo care, ovo je fenomenalno!!! Nisam tako šta još vidio u svome životu!!
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 16:14
Ma, kako uspijevaš naići na takvo voće? Meni to ni uz najbolju volju ne uspijeva.
El adhe Alqualonde
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 09:03
U prodavnici sam uzeo plod pitaje i povadio semenke. Ako je neko zainteresovan za seme ovog kaktusa neka se javi.


život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 11:59
Sjeme pitaje nismo pokušavali isklijati, to bi nam bio novi izazov.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.