Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pitaja (Dragon fruit)- Hylocereus undatus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pitaja (Dragon fruit)- Hylocereus undatus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2008 u 21:42
Pa pitaja je izuzetno brzo isklijala i kod mene....
i to obilno obilno
usudio bi se reć da je baš svako sijeme isklijalo od kolko je to gusto izniklo...
dok crvene četkice i passiflora još ništa... Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2008 u 23:08
Skinuo si mi kamen sa srca. Imaju dva listića na vrhu pa me je to zbunilo. Već mi se događalo da mi iz te kupljene, navodno sterilne, zemlje nikne više korova nego onog što sam posijala. Nije baš često, ali zaista ne bih voljela baš sa pitajamaClap
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 10:48
Pa koliko sam ja skužio prvo naprave ta dva listića malena malena i kad narastu onda se ti listići skroz rašire da bi iz srca počelo kao prvo nicati par dlačica i onda krene pravi pitajin list/deblo....
jedini problem sada da ih je jako jako puno... u tolkom broju da se može i neki omanji rasadnik napravit....Confused
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 12:44
I meni je to problem. Nemam ih srca baciti a toliku gomilu kaktusa nemam gdje po zimi držati. 3-4 bih mogla i naći kome pokloniti ali što s ostalima? I to što sam posijala samo pol sjemena. To za svaki slučaj ako kiksam da ostane za popravni.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 13:30
Uhm....Embarrassed
ja sam ih bio sve istreso u malu plitku zdijelicu jer nisam ni slutio da im je klijavost tolka....
sada sam ih počeo dijeliti onako malo u čašice jogurta, malo u plastiku od jaffa keksa...
vera ništa izgradi maleni plastenik u vrtu Tongue
a ja budem malo tih mladica poklanjao naokolo...
uskoro valjda bude i taj dugo očekivan susret forumaša pa bude se valjda netko ponudio uzet koju mladicu....Wink
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 17:08
Brbe, dobro si skužio kako izgleda Pitaja kad niče.
To što imaš problem kao i Vera4 s količinom biljčica, to je samo zbog tog što ne čitate sve postove. Na 1. strani ove teme sam napisala kako im je klijavost velika.
 
Kačim vam fotku da vidite kako će vam Pitaja izgledati kad malo poraste.
 
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 21:12
Čitamo, Kika, čitamo ali smo i malo sklerotični.Embarrassed Zapravo mislila sam da im je klijavost velika ako izniknu 2-3 izdanka. Nego reci mi, jeli to slika tvoje zbirke??
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 21:33
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

Čitamo, Kika, čitamo ali smo i malo sklerotični.Embarrassed Zapravo mislila sam da im je klijavost velika ako izniknu 2-3 izdanka. Nego reci mi, jeli to slika tvoje zbirke??
 
LOL Dobro je da ne boli, a ima nas još koji se nahodamo.
Da, Vera, to je dio moje zbirke kaktusa, Naravno, ako misliš na ono što se vidi u pozadini.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 21:39
To je dio tvoje zbirke???smile203 Pa tu ih ima kao kod Bešlića. Pliz, plizić reci da si blizu Rijeke ili Istre da se mogu doći pokloniti. Obećavam da se neću grebati, samo da ih vidim.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 22:11
Vera4, na žalost ne mogu ti reći da sam blizu Rijeke. No, to nije razlog da ne možeš doći kod mene da ih vidiš, a i našao bi se i koji pelcerčić za tebe. Jednostavno dođeš u Zg, i tada imaš još 100 km do mene. Sjeverozapadni dio Hr.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 22:58
Nema teorije. Tu sam sa bolesnom svekrvom i ne mičem se od kuće, osim na kratke ture tj. posjetiti djecu u Rijeci. U svakom slučaju hvala na pozivu.

Da nema ni mm do polovice 9.mj pa tako ne mogu ama baš nikamo.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 23:34
Šteta, a baš sam se mislila ogrebsti oko onog prekrasnog kaktsa s bijelim cvjetovima. Embarrassed  Možda se jednom prilikom ipak odlučiš za jedan jednodnevni izlet.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 09:51
Postoji i pošta. Samo napiši kojeg. Ustvari 90% je jedna ista vrsta osim onog sasvim prvog.Smile

Pozdrav Vera
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 12:09
Izgleda da sam baš na taj sasvim prvi mislila. Nalazi se u temi Istarski blues, na 1. stranici, 2. fotka, odnosno 1. velika fotka. Vidi se i na slijedečoj. Mislim da je to neki Echinopsis hibrid, izduženog tijela sa cvijetovima bijelo-rozim. Vanjske latice su roze, a ostale bijele. Fasciniral me je ful, samo ne znam ima li pelcere ili je škrt po tom pitanju?
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 13:36
Ima, ali izlazi iz zemlje pa mi treba pomoć za skinuti ga. Morati ćeš se strpiti dok se poklope mejesčeve mjene da mi netko bude voljan pomoći oko njega.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 13:41
Ja sam spora u shvaćanju. Sad sam gledala slike. Javi je li onaj u barci ili pokraj krovića. Zapravo oba imaju jako sličan cvijet samo je onome u barci veći. Onaj kraj krovića mislim da sam vidjela kod tebe.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 07:53
Kod mene pitaje niču po svim saksijama na terasi. Dok sam vadio i prao seme iz ploda verovatno je nešto semena palo u druge saksije, tako da imam malih biljčica pored ponika palmi, pored sobne banane, albicija, caesalpinija, a i u saksiji gde sam ih posijao je prava gužva. Od 20 semenki pasiflore edulis niklo mi 8 biljaka, ali zato je od pitaje svako seme isklijalo.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 16:11
voki imaš zeleni palac Wink

super što su ti tako obilno ponicale, samo da se održe i možeš u biznis

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2008 u 12:11
Imam još semena ako nekome treba.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 18:13
voki,
 
ja bih zelela da posadim ovaj kaktus.
Mogu li se prijaviti za semenke?
 
smile57
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.