Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pitaja (Dragon fruit)- Hylocereus undatus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pitaja (Dragon fruit)- Hylocereus undatus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 17:24
Zanimljivo, morat ću i ja u kupovinu. Moram samo saznati gdje mi je najbliži kaufland...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 18:24
Negdje sam pročitala da  se fisalis može ( smije ) pojesti samo 6 kom. dnevno.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 20:41
Milice dobro si pročitala. Ako se pojede više fizalisa,navodno djeluje kao laksativ.....Isto tako sam negdje pročitala da se Pitaje ne smije mnogo jesti jer onomu tko pojede puno Pitaje ne gine društvo mramornog spomenika. Svi jako dobro znamo što to znači,ali nije mi jasno zašto to nije lijepo dorečeno ni zbog čega,ni kako, ni zašto? Samo sam našla ovaj tekst bez ikakvog daljnjeg objašnjenja....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 09:22
Evo jučer sam tragala za odgovorom o Pitaji i saznala od jedne drage forumašice da Pitaja ima u sebi neke enzime i aminokiseline koje naše tijelo baš ne prepoznaje i nije naviknuto na takvo voće,pa se zbog toga odvijaju jako burne reakcije u tijelu,to dovodi do velikih dehidracija,komplikacija i u najgorem slučaju smrti. Bebi Hvala ti! za objašnjenje o ovom meni totalno nepoznatom voću.   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 11:19
Pozdrav svima,evo narucila sam si sjeme pitaje preko aukcija,sad citam temu ,al ne nalazm bas odgovore.Pa da pitam znalce.
Kad da ih posijem? I dali je dobro da ih stavim za sada u normalnu zemlju(crnicu) pokrim s najlonskom vrecicom i stavim kraj prozora dok ne nikne?
Dobti cu 20 sjemenki pa se nadam da ce barem jedna proklijati :-)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 22:46
Cvijetomanijak,ja sam ih sijala u par navrata ,nisma držala pod najlonom nego su bile vani na otvorenom dok je bilo već jako toplo.Biljke su mi svaki puta lijepo niknule ,a onda kad bi počele rasti jednostavno listić,po listić kao spaljen i najednom su se osušile i uginule.Sve me strah opet ispočetka jer mislim da nešto ne radim dobro.....Istjeraju dva para listića i onda se osuše... Sijala sam ih u običnu crnu kupovnu zemlju u koju sam umješala samo malo pijeska....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 15:22
Evo mojih biljčica nastalih iz sjemena prije par godina.Sjeme sam sam sijala u ljeto,bez ikakvih posebni tretmana.U obični humus sam posijala i nikla je svaka sjemenčica.Mlade biljke sam podjelila jer ja nisam ljubitelj kaktusa.Ove dvije sam ostavila,jednu sebi drugu prijateljici.Skroz sam ih zanemarila svo ovo vrijeme.Prošle godine vjetar ih je izbacio iz saksije pa sam ih samo ubacila u saksiju sa benjaminom.Prezimili su tako u kući.Tek prije par dana sam ih razdvojila u zasebene saksije i opet u obični humus..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 16:11
Bravo Alisa Ti uzgojila biljku iz sjemena, a ja uspjela upropastiti već odraslu (kupljenu) biljku
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 17:50
bravo alisa
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:11
Ja imam iz sjemena ali mi nikada nije cvjetala.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:13
Hhehehh,ja je želim uzgojiti ali nemam sjemena .....cvijetovi su mi predivni,stravstveni sam kaktusar..heheh!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:26
Makk,Moon hvala cure!!
Fatka,ja sam ovu biljku skroz zanemarila bila.Sjeme sam dobila davnoo,posijala i svaka se primila bila,ja podjelila ostavim samo ove sebi,iako nisam ljubitelj kaktusa,drage su mi jer su iz vlastitog uzgoja.Jednu sam ostavila jednoj dragoj prijateljici, drugu biljčicu sebi.Nisam se ni nadala cvjetovima.Ne znam ni koliko treba vremena  od sijanja do cvjetanja?Koliko je tvoja stara?
Fiki,ja pojma nemam gdje bi se moglo sjeme nabaviti.Ovo sam ja dobila davno,sigurno ima i preko 4 godine od jedne prijateljice..Prije sam viđala u merkatoru da se ima kupiti plod pitaje.U plodu bude stotine i stotine sitnih sjemenki..Možda ćeš tako lakše do sjemena doći..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:30
Okay,tnx
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.