Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stapelia, orbea - Asclepiadaceae
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stapelia, orbea - Asclepiadaceae

 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Stapelia, orbea - Asclepiadaceae
    Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 14:52





ove bodlje što se vide na slici izgledaju opasnije nego što u stvarnosti jesu pa mogu reći da služe samo za zavaravanje

zahtjeva njegu kao sukulenti i kaktusi - ne često zalijevanje, bolje podnosi sušu nego vlagu
voli svjetlo mjesto, ja ga držim vani i cijelu zimu (ne znam kako bi izdržao kontinentalnu zimu), mislim da bi mu zimi odgovaralo i svjetlo negrijano mjesto (zbog ljetnje cvatnje)

ako je izložen jakom suncu pocrni (zelenu boju promijeni u tamno smeđu)

ima prekrasan cvijet što se vidi i na slici, malo smrdljikav, ali... to je zato jer ga u domovini oprašuju muhe pa da ih privuče

lako se razmnožava - dijeljenjem izdanaka, a kažu i sjemenom, ali to nisam probala

nemam dig. aparat i ovo je slikano mobitelom pa su slike malo lošije 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 15:20
evo još jedne slike
malo se bolje vidi sama biljka, a ima čak i mahunu sa sjemenom
(jedva čekam da se otvori)



Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 18:50
 ajme stavrno je zanimljiv...
Kod tebe sukulenti i kaktusi prva liga...
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 19:04
mali ispravak .....orbea NIJE kaktus nego spada u porodicu Asclepiadaceae ili ti Svilenice koja je po novoj odredbi smještena kao podporodicu Apocyanaceae ...... da skratim srodna je Hoyi ili voštanom cvijetu i oleanderu,grčkom oleanderu ili ti Asclepias curasawica.........
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 21:49
tropi hvala za informaciju Wink
ma i meni je bilo malo čudno reći da je kaktus jer su mu "bodlje" stvarno bezopasne

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 21:57
frida - nekako ih s vremenom sve više volim

što jer su mi stvarno neodoljivi, a što silom prilika - na ovu sušu i još kad mi po balkonu (i okolo) mota južina jedino kaktusi i sukulenti opstaju
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 01:06
 potpuno te razumijem...smile46
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 22:49
moram napomenuti da mu cvijet ima jako neugodan miris, ali osjeti se jedino ako baš zabiješ nos u cvijet (ko moja djeca danas popodne LOL, svidio im se kao izgleda pa su valjda mislile da tako lijepo miriše, kad ono...)


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 14:43
 ma obavezno treba provjeriti kako cvijet mirisi... Obavezno!!!
 

pogotovo susjedi koja vas gnjavi ... brze je se rjesite :o))
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 16:28
Taj nazovimo miris je i privukao muhe prošle godine na tvoju stapeliju ( ako su slike tvoje biljke ) i zbog toga su se stvorila dva tuljca puna sjemena koja izgledaju kao maslačkovi padobranci. Naime muhe privlači taj grozni miris i onda opraše biljku koja te odmah slijedeće godine nagrae sjemenom. Budući da se stapelija jako brzo razvija iz pelcera, sijanje sjemena preporučujem samo onima koji vole eksperimentirati i sijati. 
Na vrh
arbor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arbor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 11:20
Evo moja je procjetala, uskoro će i još 3 pupa se otvoriti. Već sada ima tako jak miris Ima li tko još iskustva sa ovim sukulentom.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 12:55

imam ja, prije nekoliko godina sam dobila ovu biljku i s vremenom se puno razmnožila, jako puno sam ih i podijelilaali, kako je zimi nisam sklanjala, a kod nas je bilo par dana snijega, nije preživjela ledeni okov i skroz je propala
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 06:02

Zaista je velika! (Slike nisu moje, mozda ce uskoro zamirisati i kod mene!)

Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 07:38
prekrasna je, koliki samo cvijet ima Clap
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 10:03
koji cvijet ,super je
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 12:25

Divota, pravi div

 

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 15:59
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Zaista je velika! (Mozda ce uskoro zamirisati i kod mene!)




Ninočka, jesi li sigurna da će zamirisati?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 10:21
.

Stapelia hirsuta


Evo pogledajte pa se uvjerite da cvijet stapelie miriši. Kad ne bi mirisala ne bi bilo ovih simpa posjetioca. Ove idu samo na miris.Stapeliu sam jučer slikao. Cijelo vrijeme je bila zauzeta.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 15:28
Ha, ha, na ovu veliku muhe nesu jaja.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 20:49
Nisam sigurna ali mislim da je na ivaničkoj kavi Brbe podjelio ovu biljčicu, rekao je samo da smrdi... Ali je baš krasna. Neznam dali je to pravi naziv, valjda će se Brbe oglasiti..
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,299 sekundi.