Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće 2008g
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće 2008g

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2008 u 21:04
javljam se sa dojmovima
kod mene je ove godine u prosjeku bilo dosta sušnog vremena   ali sve u svemu sam ipak zadovoljna , jedino mi se strašno suše balkonske ružice , 
ali nisam puno ni očekivala jer nisam napravila u startu dobar izbor cvijeća , zbog toga što nisam pravila smjesu zemlje kao i obično  ,već sam zbog propusnosti dala malo više pijeska , pa zbog toga dolazi do isušivanja . ali dobro , nemogu uvijek imati isto
drugo cvijeće mi je izvrsno , s tim da sam orhideje svaki puta za nevremena unosila i iznosila iz sobe , zbog straha da ih vjetar ne slomi.
ostalo cvijeće sam presađivala u zajedničke tegle veče površine tako da bude više u skupinama , ali vodeči računa o tome koje koliko treba vode
i sa njim sam zadovoljna . a drugo je sve u redu .u cjelini sve je kako sam si zamislila
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2008 u 21:10
blago tebi Branka...a ja došla do zaključka da na proljeće treba pola toga preseliti na drugo mjesto LOL
Na vrh
malosrce View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malosrce Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 21:37
Hej, ženske,
naime obožavam cvijeće,Embarrassed sadnju i sve što iz uz to,
svaki cvijet mi je predivan i želim ga odmah Crykod sebe,
stoga da vas priupitam, ima li koja nešto sjemenja za prodaju!!!Smile
 
Please!!!!Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 22:52
Pozdrav Malosrce! Inače, nismo samo "ženske" na forumu, ako malo pregledaš forum primjetiti ćeš i više muških članova koji isto tako vole vrtlaritiWink
Što se tiče sjemena, malo si u krivoj temi, gore imaš zeleni tekst koji daje kratke upute za snalaženje po forumu, sjeme poklanjamo i mijenjamo uglavnom u rubrici "oglasi":

http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=43

Dakle, ako misliš kupiti sjeme pogledaj malo po sjemenarnama i sl, a ovdje se uglavnom sjeme mijenja ili poklanja, jer se često zna dogoditi da se nešto negdje neda kupiti ili nabaviti, pa tako pomažemo jedni drugima.

Također nam se kao novi član možeš malo predstaviti u rubrici "predstavite se":
 http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=34

a u ovoj temi nam možeš napisati svoje iskustvo s uzgojem cvijeća u ovoj godini. Dobrodošao/la!Smile





Na vrh
malosrce View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malosrce Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2008 u 08:56
 
 
najprije se isprićavam i muškoj vrijednoj snazi,
svaka čast !!Clap  da je barem je i moj takav domaWink....
 
Hvala na informacijama.Embarrassed
I razumijevanju. 
 
Veliki pozdrav!!!
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2008 u 14:21
Bok društvo evo da se i ja javim sa dojmovima.Ove godine sam jako zadovoljna sa surfinijama cvjetaju sve u šesnaest od šestog mjeseca,ali ih prihranjujem dva puta tjedno i jednom tjedno dodajem željezo,bugenviliji je ovo druga godina i već je velika ove godine nemam crvenog pauka jupiiiiii.Bakopa je prekrasna,prkosi isto tako,kraljevske pelargonije su mi ocvale i imala sam problema sa bijelim mušicama tako da sam bijelu morala baciti jer je bila puna jajašaca.Na drugom balkonu imala sam puzajuće pelargonije ali su mi se skroz osušile i napala ih je bakterijska bolest pa su na žalost završile u kontejneru.Ostali cvjetići su ok za sada.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 21:23
Vodenike su ovog ljeta predivne, raskošne, stalno u cvatu...definitivno dobar izbor. Kane, lantana, krumpirov grm najljepši su ukras mog dvorišta. Malo sam razočarana verbenama, nisu bujne kao prethodnih godina, ne znam razlog. Možda je u pitanju vrijeme iako mi se čini da je prošle godine bilo puno toplije ljeto. Sve u svemu, treba dosta vode i gnojiva (ja to najčešće radim preko lista). Problem su mi sitne, bijele mušice na anđeoskoj trubi i ne znam kako ih se riješiti...Primjetila sam da je ovog proljeća i ljeta bilo puno manje uši na lišću s izuzetkom jedne lonicere koja se svake godine zauši. Na kraju, sve pohvale za ovu temu, interesantno je i korisno usporediti iskustva.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 23:21
na kraju krajeva sam zadovoljna sa prvom sezonom cvijeća i vrta,kako je krenulo na početku na kraju izgleda čak pristojno 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 09:15
Nisam uspjela ubaciti sliku. Ali... latinski naziv biljke je Helychrysumicicles. Može  li mi netko reći nešto o toj biljci ili gdje da potražim informaciju. Naime, vidjela sam zgodnu kombinaciju u "kontejneru" ta biljka i maćuhice, što bi mi baš "leglo" na dva mjesta uz ulaz u kuću. 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 09:30
dobro došla baka
ne znam koja je to biljka a kad utipkam u google kaže da ne postoji
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 11:25
Možda je krivo napisano ime.
Podsjeća me na Helichrysum...što je smilje.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 17:00
Pozdrav i vama svima.
Naziv je tocan. Grupa/vrsta je helichrysum s dodacima za pojedine podvrste. Prijateljica je nasla i slike samo nije icicles nego  Hel....thianschanicum.... i na hrvatskom  - srebrna smriječ. Smile
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 18:25
kad upišem sa razmakom onda ima Big%20smile
al glavno da si ti pronašla što si tražila Smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 22:02
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 07:52
Silvek hvala. Sad još samo da ga negdje nađem i kupim. Jer  mi se baš sviđa a eto živim u klimi gdje bi uspjevalo!
Na vrh
xena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 18:48
ajme ljudi pomozite nova sam na forumu i studiram agronomiju i po prvi put se susrećem sa cvjećarstvom i tribalo bi mi nešto o violi sunkiss mix, i šta je ona uopće i koji je to cvijet na hrvatskom,ako možda ima neka stranica o njoj,masu bi bi to pomoglo jer tribam pisat seminar, a ne znam odakle da počmem Confused
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 20:47
Originalno poslano od člana xena xena napisao:

ajme ljudi pomozite nova sam na forumu i studiram agronomiju i po prvi put se susrećem sa cvjećarstvom i tribalo bi mi nešto o violi sunkiss mix, i šta je ona uopće i koji je to cvijet na hrvatskom,ako možda ima neka stranica o njoj,masu bi bi to pomoglo jer tribam pisat seminar, a ne znam odakle da počmem Confused
 
evo link http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/1/savjet/39.aspx (ovo je opcenito o maćuhici... a ti pitas za onu sa sitnim cvijetom)
 
 
 
 
 
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 00:42
evo malo iz moje arhive s Flora-arta Zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.