Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nuspojave ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nuspojave ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nuspojave ljekovitog bilja
    Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 15:12
....svaka biljka da bi djelovala mora imati jake kemijske sastojke u sebi koji imaju snagu pokrenuti u organizmu nešto da se kreće u tom i tom smijeru....upravo zato svaka biljka ima kako svoje jake pluseve ( izražena jaka svojstva koja ju "tjeraju" u rad u nekom smijeru) tako i minuse ( koji nekad možda nisu baš čisti minusi nego nešto što jednostavno nismo očekivali jer nismo išli za tim pa za nas u datom trenutku i u datom stanju organizma djeluju kao minusi) .....

...eto, tko šta zna ili je na svojoj koži primjetio nek kaže!! smile136
.... ja ću za početak prekoprirati jedan svoj post sa jednog drugog foruma:
------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------

GAVEZ -iz osobnog iskustva- kod velikog, ooooorgomnog prišta koji graniči sa čirem, nikako ne mazati sa gavezovom masti dok sav gnoj nije izašao iz dubine. koža se površinski tako dobro i naglo regenerira da bude debela i zdrava a ona čašica gnoja u dubini ponovo zakuha i napravi se još gora stvar nego na početku. Vjerujte mi, iz osobnog iskustva!

KOPRIVA - koliko god nisko željezo imali ili željeli napraviti proljetno čišćenje organizma sa koprivom, ako imate izrazito nizak tlak ( kao ja... ) napravili ste gadnu pogrešku ( kao ja! :O)) kopriva tako dobro drenira bubrege da poremeti prirodan balans vode u organiznu od kojeg direktno zavisi krvni tlak i on padaaaa..

PISKAVICA, GRČKO SJEME- ako poželite napraviti kremu za lice od piskavice osim što ćete prekrasno očistiti kožu lica i blago ju posvijetliti i iznijansirati.... pojačat ćete na djelovima koje ste mazali- dlakavost!!! :O((

KADULJA - u velikim ( ili samo većim za sojetljive ljude ) dozama je neurotoksična!! što znači toksična za mozak... nervoze..glavobolje..vrlo rijetko ali zabilježeno halucinacije...., osim toga vrlo jak čaj izaziva kontarkcije - što će reći stezanje mišića; što znači da na vrlo osjetljiv želudac koji je tada i podražen može komotno izazvati povraćanje, a kod trudnica...hmm..neželjene kontrakcije maternice u vrijeme kad nikako nebi smjelo biti...iako se kod nas tradicionalno koristi baš u trudnoći...ali i tad samo 1 šalica.... mišljenja sam zbog tonusa maternice........., oprez je isto potreban u jakim dozama kod epileptičara ili migreničara... svih kojima grčenje mišiča posredno ili neposredno šteti...

IĐIROT - ne kod proljeva!!!

KAMILICA - kod jako osjetljivog želuca jako visoka-jaka nezaslađena doza; izazvat će mučninu, možda čak i povračanja.

SENA- se koristi protiv zatvora ali to ne obavlja preko npr sluzi kao lan, korjen bijelog sljeza... nego provociranjem mehaničkog kretanja crijeva... i često izaziva grčeve.

LIPA - kroz duže neprekidno vijeme uzimanja čaja može oštetiti srce, oprez kod djece i staraca... ali stvarno kad se priča o duuugim vremenskim periodima...

MEDJEVJEĐI LUK ALI I STOLISNIK kod jako osjetljivih ljudi niska tlaka može izazvati još veći pad tlaka.

VALERIJANA; ODOLJEN- u velikim i dugim količinama korištenja mogu oštetiti srce ali i izazvati ovisnost...

PRESLICA- česti komentari u knjigama narodne medicine da preslica izaziva manjak B vitamina i potiče stvaranje kamena u bubregu- navodno  nisu točni; manjak B vitamina izaziva jedna vrsta preslice koja se koristi za stočnu hranu i srodnica je equisetum arvense ali se ta preslica razlikuje od poljske i ne koristi se za ljudsku upotrebu a većinom raste u americi.... Novija znanstvena istraživanja su dokazala da upotreba preslice neće izazvati krv i kamen u bubregu iako tradicionalna medicina tvrdi drugačije....pa sad pitanje je : da li će moderna medicina nakon 10 god otkriti nešto sasvim oprečno od otkriča koje ima danas ( što ne bi billo čudno)... ili je stvarno stvar sa preslicom pitanje možda i prehrane i drugih čajeva koji su su pili u to doba zajedno sa presliom...a to se danas promjenilo...

PODBIJEL - česti komentari da je otkrito kako je podbijel loš za ljudski organizam i da ga dugoročno truje, odnosi se na jednog srodnika ovog našeg samoniklog podbjela koji raste samo u sj. americi pa smo sigurni!! :O))

RUŽMARIN će vam potaknuti cirkulaciju i zagrijati hladne noge ali i povisiti tlak i pojačati menstrualno krvarenje...

KOD SVIH AUTOIMUNIH bolesti NE koristiti echinaceu zato jer ona provocira kompletan rast imunološkog sistema pa tako i onaj dio njega koji je " pobrkao lončiće" i sam napada svoje tijelo, naše tijelo...., štitnjača, reumatoidni artritis, cronova bolest, ucerozni kolitis, lupus, HIV, uveitisi, ...multipla skleroza,herpesi,

SOJA- NE kod žena koje su imale/imaju problema sa tumorima dojki, endromentrioze.... jer je soja estrogen-like

KANTARION; GOSPINA TRAVA i sok od grejpa u istom razdoblju - NE!!

HISTAMINICI i sok od grejpa u isto vrijeme NE!!

SLADIĆ i lijek za srce ili digitalis zajedno NE!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 19:50
super tema! ja osim pohvale mogu dodati samo da se niti jedan biljni čaj ne smije piti stalno. čak i vrlo zdrave i fine majčina dušica i menta naprave štetu ako ih se pije baš svaki dan. s biljkom kao što je kadulja uvijek treba biti oprezan, i ne piti u vrijeme trudnoće i menstruacije
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 21:13
Griva1978, hvala na ovoj temi! Ovo je jako korisno.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 22:14
Super tema Griva, i da znaš mogu potvrditi ono što sam osjetila na svojoj koži a to je točno ono što si napisala za kamilicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 23:28
Vrlo korisno Griva, još bih napomenuo da ljekovite biljke treba jako pažljivo uzimati zajedno sa sintetičkim ljekovima jer mogu zajedno poništiti ili pojačati učinak. Negdje sam naišao na listu koje se biljke ne bi smjele uzimati u kombinaciji s kojim lijekovima, ali ovog trenutka se ne sjećam gdje, a neda mi se tražiti. Možda je tebi pri ruci.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 08:20
Ja u pripremi imam cijelu listu o djelovanju ljekovitih biljaka i nikak ne stignem staviti. Ja jako volim čajeve od onog što sam ubrala i osušila sama. Naravno, prije nego počnem sa bilo kakvom "ciljanom"terapijom ljekovitim biljem prvo proučim sve što nađem o istoj ili radije kupim gotov proizvod u ljekarni. Ali ipak se pokažem doktoru ako nije hunjavica!

E sad! Meni teta rekla u ljekarni da je preslica dobra protiv kamenca u bubrezima!? Pa sad ti reci!
Taj čaj smo koristili dok nisam nabavila vrijesak protiv istog.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 08:35
Šta vrijesak je dobar protiv kamenca u bubrezima???
Stranica inače odlična!!!Thumbs%20Up
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 14:07
Evo i moj prilog što s čime ne kombinirati:

1.Ehinacea koja se koristi više od 8 tjedana, u kombinaciji s anabolitičkim steroidima, ketokonazolom( antimikotik) može oštetiti jetru.
Ehinacea ne ide sa ciklosporinom - kortikosteroidom; stvara sasvim suprotan učinak od željenog.
2.Češnjak, ginseng i ginko u kombinaciji sa antikoagulansima, antitrombociticima (varfarin), uzrokuju poremećaje zgrušavanja krvi.
Ako pijete varfarin (marivarin ) za razrjeđivanje krvi ne smijete uzimati ginko, češnjak,ginseng a ni acetilsalicilnu kiselinu (andol, aspirin) koji dodatno razrjeđuju krv, što bi moglo biti pogubno.
4.Ginseng u kombinaciji s antidepresivima , naročito s fenelzinom može uzrokovati glavobolje i manične epizode, a u kombinaciji s kortikosteroidima može pojačati učinak, djelovanje osnovnog lijeka. Također, u kombinaciji sa određenim srčanim lijekovima na bazi digitalisa - digoksin - utječe na djelovanje lijeka i njegovu razinu u krvi.
5.Ginko ne koristiti ni sa inzulinom, naročito tableta za liječenje dijabetesa tip 2; dovodi do promijenjene koncentracije glukoze.
6.Kantarion - gospina trava u interakciji je sa sljedećim ljekovima:

 Atazanavir
Benzodiazepines
Chemotherapy
Cyclosporine
Digoxin
Fexofenadine
Fluoxetine
Fluvoxamine
Fosamprenavir
HMG-CoA Reductase Inhibitors (Statins)
Indinavir
Nefazodone
Omeprazole
Oral Contraceptives
Paroxetine
Phenelzine
Sertraline
Theophylline/Aminophylline
Trazodone
Tricyclic Antidepressants
Venlafaxine
Warfarin
Znači antikoagulansi,antiepileptici,antidepresivi,inhibitori proteaza (lijekovi za oboljele od
HIV-a) i ostali navedeni.
Još kažu da gospina trava poništava djelovanje pilula za kontracepciju!
6.Valerijana - odoljen : u kombinaciji sa barbituratima pojačava njihov učinak te dolazi do pretjeranog umirenja, a može i dovesti do neželjenih komplikacija CNS.Dakle, ili valerijana za smirenje ili tablete.

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 14:28
..hmmm..nisam baš neki esperkt za kamence u bubrezima....ali to i malo teža tema jer ako ima tamo kamence obično ima još i koji drugi poremečaj u tjelu i često pije i nešto  ( često i ljekove) za taj neki drugi poremećaj  organizmu.... pa sve to skupa i zajedno utječe.... onda je tu razlika kakav je kamenac i kakve i veličine.....
... u narodnoj medicini se zavisno od podneblja koristi razno bilje a od općeg stanja organizma zavisi koje će "upaliti"..tako se negdje koristi za to i jaglac, trputac, povrtnica, rosopas, pirika, čak i menta, đumbir, kurkuma, kukuruna svila i još puno,puno toga...
... za vrijesak ( calluna vulgaris, ne satureja hortensis - ponekad ih ljudi mješaju) sam čula da pomaže .... a sad da sam probala... nisam... nemam kamenca u bubregu  :O))
...ista stvar je sa preslicom samo što ona ima jak drenažni utjecaj na bubrege pa time i puno jače djelovanje.....

....bilo koja preporuka- bilo gdje o uzimanju ljekovitog bilja za određenu tegobu uvijek ima polazište da se uzima SAMO to i ništa drugo ( od ljekova, trava, pomoćnih vitamina, minerala i sl) ...i na tim predpostavkama su zapravo rađena i izvučena zapažanja o djelovanju ljekovitog bilja ( kroz minula stoljeća kad tih drugih stavari nije bilo i kroz današnja znanstvena istraživanja koja u principu mjere samo utjecaj određena tvari na "čist" organiam od drugih tvari....)

...ufff...opet sam odlutala od teme...dakle, bubreg sa kamencom je bolestan bubreg ( kod njega nšto nije funkcionirlo kako treba kad nije sve te taložine izbacio van nego ih deponirao..)...takav bubreg je često i vrlo umoran i iscrpljen jer ima osljabljenu funkciju na ovaj ili onaj način ( em mu kamen smeta, možda mu i upaljuje tkivo) i kad se preslica konzumira u većim količinama ona jako drenira bubreg, što će reči forsira ga na ubrzani prekomjeran rad preko svojih ( bolesnih i iscrpljenih mogućnosti) i u tom smislu može ga još više i dobrano oslabiti tako da mu se upale mogu zaljepiti brzinski....a onda imamo belaja....

...ufff.. nisam baš nešto direktno i pametno odgovorila al eto.... smile61
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 14:32
evo kopriranog posta sa preslice:



p.s. zaboravih pronjurgati na upotrebu prslice / medvjetke kod problema sa mjehurom ili bbregom koje ponekad znaju preoručiti lječnici... a da zapravo ne šalju na test urin da se vidi koja je bakterija....
...evo nekih djelovanja na najčešće bakterije i koje bilje djeluje baš ciljano na njih..... za neke ne biste nikad rekli...-

ROD BAKTERIJE                                                 BILJKA
brucella                                                           cychorium intybus

enterococcus                                                    betula sp.

escherichia                                                   uvea ursi + vaccinium myrtilus

neisseria                                                             arcitum lappa

klebsiella                                                          uvea ursi

streptococcus                                               arcitum lappa + vitinis vinifera

staphylococcus                                               arcitum lappa + uvea ursi

proteus                                                               uvea ursi




... sad naravno tu je razlika u dozi i zavisno od prehrane i ako čovjek još šta uzima ( jer i hrane je kemijska odrednica a kamoli kakav kemijski ljek) ....smile162..ali bljke nas vole :O)))
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 14:33
 Fremina- daza super post!!!! smile79
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 16:19
Za vrijesak sam i ja pročirala da topi kamence u bubrezima.
Zanimljivost je što sam nedavno pročitala o zelenom čaju, da pojačava djelovanje antibiotika, tako da su učinkovitiji uz konzumiranje zelenog čaja.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 14:42
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

 Fremina- daza super post!!!! smile79

Hvala, hvala.
Progooglala sam malo i zavirila u moju datoteku.Tu svašta ima.smile136
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 14:39
...to je jako dobra ideja.... ja ništa nemam na grupi...trebalo bi to imati na 1 mjestu kad ustreba da se nađe.... :o))....
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 19:03
Još tu ima posla oko sređivanja datoteka, ali snalazim se nekako.Wacko
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 22:19
...ajde ljudi koji podatak o ovome!!


... evo mog novog ali ne znam dal je potpuno  istinit... bilo pred par dana u novom listu da su nova istraživanja ( nisu napisali koja) dovela do otkrića da juice od naranče i jabuke ( daklem iscjeđen sok od njih) ne smijemo uzimati u isto vrijeme sa ljekovima za sniženje tlaka ....nešto slično kao grejp juice i antihistaminici...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 10:32
Ja cijelu jesen i zimu pa i proljeće cijedim i pijem sok od raznih agruma ujutro a pijem  ljekove za sniženje tlaka.
Pitam se je li to bio uzrok da sam teško držala tlak pod kontrolom.Question
U proljeće sam umjesto poći doktoru počela uzimati bijelu imelu ( a ni agruma više nije bilo ) i tlak mi se sredio.Ljeti je i inače u redu.
 
Treba to malo istražiti.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 13:01
... nažalost ne znam koji je datum točno bio - istrgnula sam komadić novina ali..... ili subota ili nedjelja (  23 ili 24,08.08.) u Novom listu, u rubrici "Jeste li znali?"

...prenosim text u cijelosti:
"Američki znanstvenici otkrili su da neki sastojci u soku od grejpa mogu omesti apsorbciju lijekova protiv alergija, a ta krivnja je već zadesila juice kad se radi o lijekovima za snižavanje tlaka.Grejp naime prepolovljuje učinak antihistaminika feksofenandina, a sličan efekt mogu proizvesti sokovi od jabuka te naranča. Ključ je u aktivnom soku juica,narniginu, koji blokira mehanizam kojim molekule lijeka iz tankog crijeva "putuju" u krvotok, te zbog toga neki lijekovi već sadrže upozorenja da ih se ne uzima sa sokom jer može doći do predoziranja."Ovo je samo vrh ledenjaka, siguran sam da ćemo postupno otkrivati sve više lijekova koji ovako reairaju"rekao je dr.David Baily, autor studije."
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 23:32
Hvala Griva,to je je vrijedna informacija.
Kad počnu agrumi pratit ću što se događa.Sok od jabuka ionako ne pijem ali mi se ne bi bilo lako odreći soka od agruma kojih imam puno.
Možda ga se ipak neću morati odreći jer koliko vidim tu piše da se lijek "ne uzima sa sokom" a ja sam baš to radila.Ubuduće ću paziti da ih ne uzimam zajedno.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 01:49
...ja poslala upit znalcu u kojeg imam potpuno povjerenje...pa kad odgovori, javim šta kaže... da cijela nacija čita :O))))
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.