Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Japanska mirta - Cuphea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Japanska mirta - Cuphea

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 14:54
Hele ,zašto ne pokušati i jesenskim reznicama.To što je proljetno-ljetnim lakše ne znači da je jesenskim reznicama teško.
Kika,ispod malča stvara se mikroklima,kod ovako niskih temperatura možeš se podpomoći bijelom tkaninom/agril ili lutrasil/koja propušta vlagu i zrak a u dvostrukom sloju podiže temperaturu od okoliša za 8C.
Bilo bi bolje u kasnu jesen prije minusa orezati na 7-10 cm i napraviti zaštitu kao gore navedeno.Ima više šanse da preživi nego neorezana.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 22:37
Ja sam imao par lani vani posaditih i sve su mi uginule!!! jadne su se

Ali nabavio sam nove!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 22:40
a mislim da ce biti i pelcera viska ove godine
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 16:11
Ja svoju nisam obrezala do 7-10 cm, već malo kraće. Lijepo se držala u podrumu, potjerala u prosincu mlade listiće, ali sam vidjela da su pak ti listići uveli. Sad tjeraju novi, pa  se nadam da će ipak dočekati proljeće!!! Wink

Evo par sličica!!!
Mladi listići iz korijena

Mladi, ali i uveli pupoljci

Najljepši listići

Izgled iz zračne perspektive


Kaj mislite jeli će uspjeti dočekati proljeće? Cry
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 17:02
Hoće sigurno, samo je stavi na jako svjetlo mjesto.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 18:59
 Od moje 2 nije ostalo ništa . Sasušile se ispod najlona. Piši propalo. smile43
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 21:34
Moja mirta ima sve veće listiće, iako baš i nije na svjetlom mjestu kako bi trebala biti!!! Ali, bitno je da mi opstane!!! Wink
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:52
Jel znate da da cufea nije u rodu s mirtama i da uopće ne potjeće iz Japana ,nego Meksika-al se prodavači svega smisleConfused
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 22:35
Tropi, a jeli ova biljka cuphea ili mirta?
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 22:45
Cuphea hyssopifolia -spada u porodicu Lytraceae i nema nikakve veze s mirtama-porodica Myrtaceae osim što su im dali taj naziv u nedostatku drugog ...
.....nema veze ni s Japanom ,Kinom ni azijom jer je rasprostranjena u prirodnom staništu u Središnjoj Americi --Mexico,Guatemala....

Niti je japanska niti je mirta
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 23:04
Baš me razveselilo kaj je moja prošlogodišnja mirta prezimila. Izgleda da joj je bilo pretoplo temp između 15-18 stupnjeva, a i malo svjetlosti prirodne, u mom podrumu pa je rano potjerala mlade listiće. Neke grane su se osušile skroz, pa sam ih podrezala i ona je nastavila rasti.
Kad je došlo vrijeme iznošenju biljaka van, ja sam je zez jer je ostala odmah na direktnom svjetlu, pa je zadobila opekline po listićima.
Ali, uspjele smo i to prebroditi i dalje je moja cuphea nastavila rasti i sad izbacuje cvijetiće što me najviše nakon ove zimske torture razveselilo!!! smile213
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 12:07
ovo je moja cuphea, napokon joj znam ime!
dekorativna i jednostavna, ne znam zapravo da li da je posadim vanka ili ne zato ću je ostaviti u tegli u nekoj hladnijoj prostoriji preko zime
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 23:37
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

ovo je moja cuphea, napokon joj znam ime!
dekorativna i jednostavna, ne znam zapravo da li da je posadim vanka ili ne zato ću je ostaviti u tegli u nekoj hladnijoj prostoriji preko zime
 
 
Jao kako sam vesela! Ja sam je isto kupila u Bauhausu i to vrlo oštećenu za čak 10,00kn!!! Nadam se da će se oporaviti!!!! što da joj radim? Kako da je mazim?
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 10:53
hej Mira
potrebno joj je dosta vlage i sunca (moje iskustvo), ništa posebno od ostalih uvjeta već navedenih....
moja je propala dolaskom hladnijih jesenskih dana...
 
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2010 u 23:31
baš mi je drago da si se javila!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2010 u 23:32
Minimode, hvala na savjetu!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 00:59
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

hej Mira
potrebno joj je dosta vlage i sunca (moje iskustvo), ništa posebno od ostalih uvjeta već navedenih....
moja je propala dolaskom hladnijih jesenskih dana...
 
Draga, evo i mene sa tužnom vjesti: i moja je izgleda propala:((( Bila je u pitaru i zamisli, pao mi je pitar sa balkona.. Presadila sam je sada i ne drži mi se baš... Lišće joj je malo požutelo i tako... nije baš nekakva... Znači li to da je uginula ili bi mogla krenuti?
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 21:41
Ja sam ju danas kupla misleči je posaditi vani u vrt.
Kad ono čitam nije za vrt nego za teglu,moram joj smisliti mjesto .
Prodavač  mi je rekao da je to jasmin Embarrassed ,nije imao pojma što prodaje .
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 11:07
Neću je više nabavljati, žao mi je ali nemam sreće sa njom Confused
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 10:28
Imam Cuphea ignea - cigaretnu fuksiju.
 
Nadam se da će mi ova Cuphea ostati živa, za sada se dobro drži.
 
 
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.