Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Japanska mirta - Cuphea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Japanska mirta - Cuphea

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Japanska mirta - Cuphea
    Objavljeno: 05 Lipanj 2007 u 17:42
Budući sam si ovu biljku nabavila na Flori, da li mi netko može nešto više o njoj reći!!!Ne stižem da provodim baš puno vremena uz komp, pa ako netko zna puno bi mi pomoglo!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2007 u 23:03
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Budući sam si ovu biljku nabavila na Flori, da li mi netko može nešto više o njoj reći!!!
Ne stižem da provodim baš puno vremena uz komp, pa ako netko zna puno bi mi pomoglo!!!


Cuphea ignea ,biljka je jarko crvenih cjevastih cvjetova, obično se uzgaja iz sjemena...Možemo je držati i izvan prostorije , na suncu.
Ako želimo držati biljku preko zime, treba je držati na svježem mjestu i vrlo malo zalijevati..Matične biljke ne cvatu tako dobro kao nove biljke.

Svijetlo: Dobro  osvijetljeno sunčano mjesto , svjež zrak pogoduje biljci

Temperatura: umjereno +10 do 16 C noću, svježe zimi ali uz zaštitu  od 
                       mraza..

Vlaga: održavati stalnu vlažnost

Vapnenasti kompost za lončanice...

U veljači-ožujku se mogu zakorijeniti iz reznica...Zasaditi po nekoliko u lonac....

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2007 u 11:13

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2007 u 11:14
Drugi put će biti slikica malo manja!!!
Ukrasila sam je ljetnim phloxom!!! Odlučila sam je ponovo uslikati jer sve se super vidi, ćak i biljke pored patuljka!!! Wink
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2007 u 20:59
Uh, kako se moja mirta razgranala, baš ću ubaciti sliku da vidite!!!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2007 u 14:50
Evo je, samo mi se nešto onaj lijepi svijetlo ljubičasti phlox bori za život!


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2007 u 20:35
krasna je,Stara phlox je niski? Ako je samo ga stisni u zemlju sve do zelenog djelaWink
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 20:17
Ja sam svoju mirtu držala pored tegle sa Cliviom. Ne znam kako (ne sjećam se da li sam upiknula grančicu), ali pored moje Clivije u proljeće se pojavila japanska mirta. Možda se sama posijala? Imate li ideju?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 20:56
Nisam sigurna kako ti je to uspjelo, ali čula sam da se vrlo jednostavno pelca reznicama, ali baš naše jake zime nije preživjela. Tako mi je odgovorila osoba koja ju je probala da prezimi vani!!! Zato sam ja na 100 muka, kud s njom, budući doma nemam adekvantan prostor!!! Cry
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 21:01
A možda bude blaga zima!!!!a onih par dana hladnih pokriješ je vrečom...
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 21:48
 Kaj se reznice tiće ne bih baš rekla da sam je upiknula pored Clivije. Prije bih to učinila u teglu pored Cuphee. Doduše, u pomanjkanju prostora, kod mene je sve moguće. Ove zime ću malo obratiti pažnju na njeno sjeme pa možda otkrijem da se lagano razmnožava sjemenom.
Ja svoju mirtu zimi stavljam u hladni hodnik pored prozora. Zalijem je tek toliko da mogu reći da tokom zime dobije par kapi vode. 50% lišća joj požuti i otpadne, ali se u proljeće ponovo razlista.
I da ne zaboravim, dobro podnosi proljetno orezivanje.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 22:02
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

 
I da ne zaboravim, dobro podnosi proljetno orezivanje.

Da, baš je to mojoj potrebno, samo da dočeka proljeće... Wink
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 18:13
Andrea molio bi te da slikaš "japansku mirtu" u totalu /cvijet sa grančicom/
jer ne mogu definirati o čemu se radi ,pogotovo pod ovim nazivom.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 18:54
Jelsa, ja ću malo zamjeniti Andreu i postaviti sliku Cuphee hyssopifolie. Jako su sitni cvjetići pa mi je malo bilo teže zumirati, a i pomalo se vani i mrači.
 
Ovo ti je i link o njoj:
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 19:42


Ja imam 2 mlade mirtice ali ih planiram ostavit vani da prezime (prodavač mi je rekao da bi trebale preživit) ali tek smišljam najbolju zaštitu. Naravno, savjeti su dobrodošli.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 19:46
Hale, da li si pročitala ovaj link koji sam gore postavila? Ne znam gdje živiš, ali tamo piše da joj je min. temp. -2, a na drugom linku piše USDA zona 10-11.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 19:56

Da ali mi se čini, bar mislim, da je to temp tla pa mislim zaštitit i korjenje (vidila sam nešto nalik tapetiću u Bauhausu) i nadzemni dio biljke i nadat se najboljem , a ako ne uspije - iduče godine ću zasadit nešto drugo. Nemam mjesta za sve biljčice pa samo anđeoske trublje idu indoors, a lavandi, ružmarinu i mirti - što Bog da.
        Inače, u Zagrebu sam.


Ažurirao Hele - 02 Listopad 2007 u 19:57
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 20:05
Jasno mi je o kojoj biljci riječ.Bunio me naziv japanska mirta i udaljena slika.Podsječala me na Anisodonteu zato i nisam odmah reagirao.Ovdje je stvarno riječ o Cuphei.Može se saditi na otvorenom samo ju je potrebno u kasnu jesen orezati i prekriti malčem.Lako se razmnožava reznicama.Puno lakše proljetnim,zelenim,nego jesenskim drvenastim reznicama.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 20:11
Jelsa, kod nas nije čudno kad ponekad zimi temp. padne na -20. Misliš li da bi tu temp. preživjela unatoč zaštiti?
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 21:20

Jelsa, na koliko obrezivanja misliš pogotovo vezano na onu da je u jesen bolje manje rezat jer ako se dio smrzne uvijek se može dodatno u prolječe. Inače, baš sam mislila uzet reznicu ali sam se nakon tvog posta pokolebala. Sad razmišljam da ih ipak izvadim i uvalim u hodnik (barem 1 ).
                            Novi podaci - ako se i smrzne do tla u prolječe obično opet protjera, pogotovo ako je bila pokrivena malčem.


Ažurirao Hele - 02 Listopad 2007 u 21:36
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.