Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Godetia grandiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Godetia grandiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Godetia grandiflora
    Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 12:12
Još jedna predivna jednogodišnja biljka. Kod mene je barem u rozim nijansama. Dosta tanka stabiljka, pa sam joj malo pomogla. Posijala je negdje u travnju, a već me sada razveselila cvijetom. Kakva su vaša iskustva?





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 12:31
Krasna, divna, zamana, ovisno o nijansama...
 
Imala sam je prvih godina kada sam započinjala svoju vrtnu storiju...
Iako nisam osobiti ljubitelj jednogodišnjeg cvijeća jer zahtijeva mnogo vremena u skupljanju sjemena, (a količina mojeg je ograničavajuća s obzirom na veličinu zemljišta i sve radove koje nastojim obaviti i prirediti u još oformljavajućem području vlastite oaze), geodetia je ipak jedan od favorita kojem bih se odmah vratila.
Moram naglasiti da se ona u hranjivom i prikladnom tlu sama rasijava i druge godine niče ako se previše ne "čeprka" po mjestu gdje je obitovala prethodna.
Iz sjemena se jedne biljke stvaraju različite nijanse, ovisno od roditelja.
U kvalitetnim uvjetima izrasta u bujan grm koji očarava ljepotom cvijeta.
Moja preporuka je da bi sijanje bilo dobro vršiti u intervalima, tako da se cvatnja kontinuirano nastavlja tijekom čitavog ljeta.
U protivnom, rok uživanja nije baš pretjerano dug.
 
Čarobna, lijepa i neodoljiva... To je moja konstatacija...
 
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 15:48
Slažem se s OTC da bi je trebalo sijati u intervalima jer relativno kratko cvjeta, to je i moje iskustvo s njom. I kod mene se je sama rasijala, tako da sam ove godine jako rano imala prvi cvijet, a sad će negdje cvasti i one koje sam sijala ove godine.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 17:23
Mislim da sam seme posejala pocetkom travnja,iznikla mi je bas gusto, i verovatno zbog toga su izrasle tanke,ostavila sam ih dugo u zardinjeri,i skoro zaboravila da ih presadim.Bile su toliko neugledne da nisam ni pomisljala da ce me oduseviti s njihovim cvetom.Dvobojne su,od nezno roze do tamnije roze.Jedino sto vidim da im ne prija kisica,bas sam ih jutros obilazila,mozda bi bolje bilo saditi ih u saksije.
Mislim da je na kesici pisalo da cvetaju citavo leto.



Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 11:54
Jednom davno (dok smo još išli u Trst) kupila sam sjeme ove biljke, još se zove clarkia elegans. Prekrasno je cvala. Poslije više nisam vidjela to sjeme za kupiti. Da li netko pozna ovu biljku i da li ima neki udomaćeni naziv
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 18:55
Baš je lijepo. Ma šta lijepo, prekrasno ovako dvobojno.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 23:01
Ja danas kupila sjeme godezie.Gledala sam negdje na internetu kako je lijep grmić nadam se da će i kod mene takav biti.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 11:43
nadam se da ce moje iznici same i iznenaditi me,jos nisam naisla na seme,ali ako naidjem svakako cu uzeti
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 10:13
i ja sam kupila sjeme ove biljčice prvi puta...sad se samo treba posla primiti LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 17:14
kupila:)))
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 12:32
i ja sam kupila sjeme..samo treba posijati..kada?
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 16:18
zna li tko što o cvijetu  godecija
danas sam vidjela u sjemenjarni vrečicu s tim  cvijećem a neznam ništa o nemu
molim ako tko što zna da mi napiše ,čini mi se jako lijepo na slicusmile64hvala!
Na vrh
WIND View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje WIND Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 16:44

Ja sam uzgajala godecije,cisto sto volim da kombinujem puno raznih vrsta i boja i oblika na jednom mjestu i et tako nabasah i na tu vrstu

U glavnom mozes ih sijati i vani i u rasadnik a visine su negdje oko 30ak cm mada zavisno od podloge i mjesta gdje su posadjene mogu biti i vise i nize,sa guscim grmolikim stabljikama ili sa tankim i dugim. Puno ce ti lakse biti ako godeciju oformis kao mini grm da dobije na formi, inace je vjetar lako povalja i unisti cvijet pa ne lici ni na sta
Jednogodisnje su a sjemenke sakupi tako sto ces na cahuru svezati malu kesicu pa kad pukne sjemenke ostanu u kesici.
Et,pa ako budes imala priliku probaj uzgojiti godecije smile57
WIND
Na vrh
biljkoman View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biljkoman Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 17:04
Cvet je predivan , obicno dvobojan ,raznih boja, krupan ali biljka je nekako neugledna dok ne procveta.
Takodje lako podnesi rasadjivanje ali posle vise ne napreduje lepo tako da je bolje sejati je na stalno mesto. Inace u jednoj staroj knjizici sam nasla da seme i mlada biljka dobro podnosi i nize temp. te se moze sejati i ranije- pa bi i cvet imali pre.

U saksijama je porasla visa- cak 50-60 cm i morala sam joj staviti oslonac.
Najveca mana je sto lako poleze-juce je duvao jak vetar i citav red u vrtu mi je povaljan. Cini mi se da se nece ni pridici. Ako je tako treba je sejati samo na nekom od vetra zasticenom mestu
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 18:11
I ja sam sijala godeciju,prošle godine,prvi put.Sijala sam se ja prvo u čašice pa presadila u proljeće u baštu.Predivna biljka!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 19:37

Prvi puta sam lanjske godine imala ovu biljku, zaista je lijepa, krasan cvjijet promjera 6-7 cm, moje su u roza boji, ne znam dali ima drugih boja. Jedino cvjet zaista kratko traje, možda bi trebalo otkidati uvele cvjetove i posaditi ih puno u skupini, ustvari možda malo podsjeća na manji kosmos.

Evo moje od lani.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 22:31
hvala za ovo do sadaTongue
 
ali imam još pitanja
 
dali mi predlažete da ju sijem uskupini kao grm ili da ju razrijedim
treba li ju podrezati da nebude visoka da ju vjetar ne slomi?
miriši li?
može li se stavljati u vazu?
 
ovdje mi liči na muškatl
 
hvala na brzim odgovorima ,pozdrav svima!smile100
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 09:46
Dosta je nježna biljka, moja je bila visoka oko 60 cm, posađena u polusjeni, mislim da bi bila ljepša da je u većoj skupini, ali možda će netko imati više iskustva od mene. Nisam primjetila da miriši, nije ni slična muškatli, mislim da joj je bolje u vrtu nego u vazi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 17:44

hvala,prosadit ću ju kada se otopi snijeg i malo zatoplismile61

Na vrh
WIND View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje WIND Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 18:45
Hmm nesto se i ja kontam i ne bih rekla da je imala nekog mirisa....Ermm
A ja inace 90% cvijeca koje sijem,sijem u rasadnik pod najlon. Tako ti je najlakse napraviti raspored u vrtu,nego kad posijes direktno u zemlju pa neravnomjerno nikne i pokvari cijeli koncept!
Godecije su po meni daleko ljepse ako se  uzgajaju u formi grma,sto gusce-to bolje! Nesto kao krizanteme....znate kako krizanteme izgledaju ruzno kad im stabljike izrastu visoko i tanko a kako su lijepe u obliku kompaktnog grmica
Kad su same, godecije izgledaju neupadljivo. Imaju bogato cvjetanje ali kratko traju pa je zato i najbolje da ih ima puno na jednom mjestu da dodju do izrazaja.
Moje su odlicno reagovale na suncani polozaj a ne znam kakve bi bile u saksijama jer nisam ni jednu jos tako  sadila
WIND
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.