Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Češka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Češka

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 23:14
Poznati šoping centar u Brnu
 
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 23:22
Prekrasna   barokna crkva Sv. Ivana Krstitelja i Ivana Evanđeliste iz 13 stoljeća
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 23:24
Još malo slika
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 23:58
U Brnu smo se sreli sa prezimenjakom koga smo upoznali preko Facebooka i njegovom suprugom. 
 
 
 
 
Popili kavu na lijepom mjestu
 
 
 
 
 
 
 
I pogledali izložbu  njegovog prijatelja, umjetnika Zbyšek Macháček u Galerii Katakomby
 
 
Radovi od drveta, skulpture
 
 
 
Slike
 
 
Rijeka

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 00:14
MiroK, ti i na svojim putovanjima uvijek misliš na nas, sve lijepo poslikaš tako da i mi možemo uživati u ljepotama koje si obišla
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 00:50

Tvrđava, dvorac Špilberk  (njemački: Spielberg, češki Hrad Špilberk) u Brnu i 13 stoljeća, je vjerojatno najpoznatiji  zatvor carske Austrije do 1858 godine, nekadašnji kraljevski dvorac.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Pogled na grad iz dvorca
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 01:19
Sljedeća Unesco baština je: Kostel svatého Jana Nepomuckého (Žďár nad Sázavou), Crkva sv Ivana Nepomuka (Zdar nad Sazavou)
Slike su najljepše iz zraka a i po sunčanom vremenu, mi nismo bili te sreće ... Crkva je bila zatvorena a sve okolo  pod maglom pa je djelovalo sablasno..
Evo videa:
http://www.youtube.com/watch?v=Z5gALbDng-w
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 02:17
Státní zámek Slatiňany, Dvorac Slatiňany, nacionalni spomenik iz 13 stojeća.
Pogledali samo iz vana jer je bio zatvoren. Svi su otvoreni samo do 17h a zadnja posjeta je u 16h.
 
 
Ja sam bila oduševljena a evo zašto - prekrasni rododendroni i ogromni!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 03:08
Još jedna zanimljivost ovog dvorca je rijetka vrsta konja - Divlji konj Przewalskoga kao i Hipologijski muzej sa velikom zbirkom.
 
 
 
 
 
Muzej
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 14:20
Davno sam bila u Češkoj i rado sam se prisjetila nekih mjesta gdje sam bila. Slike su prekrasne, bilo je to putovanje iz snova. Vidim da ste uživali, imali dobro društvo i vratili se punih baterija.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 14:38
Ajme kako krasno, mene oduševljavaju ovi stari evropski gradovi, baš ti zavidim na ovako predivnom putovanju, tako ste puno vidjeli Thumbs Up. Dvorci su divni ....čim si na face napisala gdje si sve bila odmah sam guglala i čitala o tim dvorcima...joj ja bi se tamo pomutila i u vrtovima i u dvorcima Wink....a tek rododendroni..... smile71 idem još jedanput sve prolistat...
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 14:47
Fotografije Praga su me vratile u srednjoškolsku klupu jer tamo sam bila na maturalcu.
Prekrasna arhitektura, ljubazni i pristupačni domaćini, odlično pitko pivo...smile121
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 17:47
Cure hvala, zaista je lijepo.
Barbara a da vidiš tek katedralu Sv. Barbare! Mislila sam na tebe...
 
Biti će još slika, joj dok sve posložim iz dva fotića....smile182
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 19:01
Ovo što ću vam sada pokazati i ne izgleda tako strašno kada ste unutra ali pomisao da je  to dekorirano sa pravim ljudskim lubanjama i kostima... malo je zastrašujuće.
 
Kutna Hora Ossuary sedlec ili Sedlec kosturnica (Kostnice Sedlec u Češkoj), 50 km od Praga, baština Unesco
 
To je mala kršćanska kapela smještena  ispod groblja  i Crkve Svih Svetih.Dakle  u donjem dijelu crkve  nalazi se podzemna kapela, kosturnica. Tu ćete pronaći od 40.000 do 70.000 ljudskih kostura umjetnički postavljene da tvore dekor i namještaj kapele.
 
Nešto krtatko o povjesti:
Donešena je zemlja sa Golgote iz Jeruzalema i rasuta oko kapele pa se to mjesto smatralo svetim za sahranivanje pokojnika. Groblje postaje atraktivno u Srednjoj Evropi, svi su željeli svoje drage pokojnike baš tu sahraniti.. Gradnjom crkve u 14 stoljeću izvršena je eskumacija i sve su se kosti trebale naći u kosturnici i tako bi se napravila mjesta za nove pokojnike. Povećan je broj kostura iz Husitskih ratova i kuge koja je tada harala
Slijpi redovnik je  u 15 stoljeću dobio zadatak da slaže kosti.. slagao ih oko crkve a kasnije su prenešene u kosturnicu.
Godine 1870 František Rint, drvorezbar i tesar je složio kosti kako i danas vidimo.
 
 
Neka se nađe i video pa tko želi ...
 
 
 
Luster na sredini koji sadrži svaku kost od po  jednog ljudskog tijela
 
 
 
 
Ovo je grb  Schwarzenberg  obitelji kod kojih je bio zaposlen František Rint, drvorezbar i tesar
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 19:16
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 19:17
Crkva  i groblje
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 19:39
Crkva Uznesenja Blažene Djevice Marije i Sv Ivana Krstitelja, Kutna Hora, Unesco baština, 14 stoljeće
( Kostel Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 19:53
Najljepša mi je ova!
 
Crkva Svete Barbare  (Kostel Svaté Barbory), zaštitnice rudara, je gotička  petobrodna crkva, započeta 1388. godine.
 
 
 
 
Sveta Barbara
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavak sljedi...
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 19:56
Ajme ova kapela sa kostima je fenomenalna! Jeziva doduše ali fantastična! Nisam znala da tako nešto postoji...smile186
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 20:24
Jako lijepo si nam dočarala ove ljepote. Zaista vrijedi ovako nešto vidjeti.... Hvala......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.