Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 21:48

Prepoznaje li netko ovaj cvijet?

 i malo krupniji plan da se vidi i list
 Ova biljka navodno tjera voluharice
a ova bi trebala otjerati moju Reu ( psa) sa neželjenog mjesta Confused
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 17:57
Kako se zove ova ljetnica? Smije li na jarko sunce?
 
 
Usput, Kat.rea ovaj cvijet gore je prekrasan!
Na vrh
crasula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crasula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 19:09
Baka to je Heliotropum ili kako ga kod nas zovu Vanila jer ima miris po vaniliji.
Voli sunce, redovito zalijevanje i otkidaj ocvale cvijetove pa ce vise cvjetati. Moze prezimiti kao i lantana u kuci dakle ne vani.
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 20:22
Crasula baš ti hvala na brzom odgovoru. Jer radi kombinacija boja baš bi ovo trebalo na sunce! Znači: može!
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 15:36
Originalno poslano od člana cvjetoljubac cvjetoljubac napisao:

PODSJEĆA NA BONSAI, JER RASTE TAKO KAO MALO DRVCE, JA VJERUJEM DA SE MOŽE LIJEPO I OBLIKOVATI, SAMO ME STRAH KAD NE ZNAM JEL SE SMIJE, A NA CRASSULU JER IMA TAKVE LISTIĆE, MESNATE, MALE, MA I MENE NA SVE TO PODSJEĆA SAMO, NIJE TO TO.....
nije bonsai, naraste i do 25 cm (bar kod mene):)
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 21:06
Kako se zove ovaj rozi cvijet?Smile
 
Vidam cesto u vrtovima, prije neki dan uslikala kad smo isli na izlet u Hever Castle
 
 
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 21:47
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 22:11
[QUOTE=iris]možda je  http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3317[/QUOTE]
 
Hvala Big%20smile, to je!!!!
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 21:25
Danas kupila na tržnici prodavačica kaže Jasmin?Meni je Jasmin poznat po bijelim i puno krupnijim cvijetovima na manjem stabalcu odnosno grmu.Molim vašu pomoć.Koliko naraste,da li voli sunce ili sjenu,vodu,je li trajnica,gdje se sadi,podnosi li niske temperature....?Sve što znate.




Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 22:32
mislim da je to ona biljčica koju (pogrešno) nazivamo kineska mirta
idem probati naći temu o njoj pa ti stavim link

Cuphea hyssopifolia je ispravan naziv

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 22:55
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 14:02
Hvala puno,to je to.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 14:09
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Prepoznaje li netko ovaj cvijet?

 i malo krupniji plan da se vidi i list
 Ova biljka navodno tjera voluharice
a ova bi trebala otjerati moju Reu ( psa) sa neželjenog mjesta Confused
 
 
ovo prekrasno crveno bijelo ti je shizanthus ili orhideja siromaha kak su je neki zvali. Predivna je ,ja je nisam našla kod sebe.Imala sam sjeme ali mi je poleglo ako budeš ljubazna možeš malo skupiti kad ocvate?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 19:44
 
 
Molim koja je ovo biljka!
Na vrh
djeka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje djeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 22:53
aphelandra squarrosa
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 08:12

prošle godine posijane semenke, plod donešen iz Tunisa, plod crven, okruglast sa srvenkastim malim semenkama u plodu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 08:16
Originalno poslano od člana djeka djeka napisao:

aphelandra squarrosa
Hvala puno na odgovoru.Smile
Sad idem "guglati" da vidim kako se njeguje i tome sl. da ju ne upropastim neznanjem!Big%20smile
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 06:37
 
Molila bih tko može identificieati ove cvjetiće u vazama. dva ista. I dati savjet kud s njima (zemlja, vaza, hlad, sunce)
 
Ovo "bogatije " mi se čini mini ruže ali ni s njima ne znam kud i kako.
Hvala unaprijed.
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 07:29

Primjereno Tebi, stavila si decentne sličice, ali mislim da je na gornjoj Vinca rosea sinonim Catharanthus roseus po našem madagaskarski zimzelen ili samo vinka. Sadrži neke otrovne alkaloide koji se koriste za liječenje cijelog niza teških bolesti. U suptropskim područjima sa min.  temperaturama +5° C doista je zimzelena biljka. Ne znam kako će prezimiti kod Tebe, možeš ju pokušati spremiti preko zime na neki osunčani prozor, ali svakako pokupi sjeme, pa ako ništa drugo u proljeće posiješ. Svakako presadi u veće vaze. Voli sunčane položaje ili djelomičnu sjenu i propusnu, bogatu zemlju, što znači i redovito dohranjivanje za vrijeme cvatnje, a cvate od proljeća do kasne jeseni.

U pravu si, na drugoj slici su mini ružice - jako lijepa boja. One također vole sunce. Možeš ih presaditi u veću vazu ili u vrt na neko osunčano mjesto. Ako su u vazi, pazi da zemlja bude uvijek malo vlažna, ne i mokra. Obavezno skidaj ocvale cvijetove i redovito prihranjuj.  Orezuju se kao i "normalne" floribunte i čajevke na 4-5 okaca u rano proljeće. O njima se na forumu dosta pisalo (guru za minice Brbe).
 
Držim fige da ti sve lijepo raste! Thumbs%20Up
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 07:38
Slažem se s Nanom, to je vinca, catharanthus roseus.
Vrlo lijepa biljka, cvate dugo do jeseni. Kupila sam je pred par godina, nije mi se uspjela održati preko zime, ali se sama rasije pa pronađem u vrtu poneku biljčicu. Lani sam skupila sjeme, sad ih imam puno i krasne su
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.