Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 15>
Korisnik
Poruka
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 09:39
To ti je šaflera,voli ljetno tuširanje. treba veču posudu i preko ljeta drži ju vani.napadaju je štitaste uši, ljek je neopetroid razređen sa vodom .špricanje dva puta tjedno ,dok ne nestanu. inače od tih ušiju štitastih listovi  su ljepljivi .ali nestanu sa neopetroidom.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 00:52
Da li neko zna, koja je ovo biljčica???  Nažalost, malecka je, zapelcana iz granćice, nadam se da će je netko identificirati!!



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 11:40
Evo mene s mojom biljkom za koju sam dobila informaciju da je ljiljan mira, spatiphilum (recimo da sam točno napisala) i to veliki. Ima i mali.
Međutim ovo što vidite  je naraslo od lani 19.ožujka. Umatala sam ispod grane, na slici se ne vidi.On raste u visinu i puno više u širinu i uopće mi ne sliči na već viđene ljiljane mira ni velike ni male.
Liep mi je i popunjava fino mjesto, ali bih rado saznala što je ustvari.
 
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 13:01
BAKA  nije spatiphilium , a ni ljiljan . Krasno izgleda i čini mi se da brzo raste, što je dobro.Izgleda mi kao  iz porodice fikusa ili  filadendrona
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 13:32
Pa ja to stalno tvrdim.Dobila sam dvije grančice na kavi ZG-Ri. Dilalo se svašta i rekli su mi da je sp.,Ali kad sam vidjela kod Brbe njegov a ovo je kao dijete od njegovog... skužila sam, kako god sam neznalica, da nije. E sad što je?
Evo još jedna slika za usporedbu s monsterom radi veličine
 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 14:32
bako ta biljka je sari bila identificirana kao Dichorisandra, imam je i ja, mislim da su obe iz istog izvora - od retriver sare

i to Dichorisandra incurva, jer ona ima bijele cvjetove, moja je imala sitne bijele cvjetiće, inače su na slikama s plavim cvjetovima
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 16:33
Daaaaa.Dala mi je RS na našem okupljanju ali sam ju ja očito krivora zumjela da je to spatifilum od Brbe, jer je ona dijelila donešeno s kontinenta.
Hvala, sad idem malo "guglati" o njoj!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 12:25
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Da li neko zna, koja je ovo biljčica???  Nažalost, malecka je, zapelcana iz granćice, nadam se da će je netko identificirati!!



Uploaded with ImageShack.us



Zar nitko ne prepoznaje kaj je ovo za biljčicu  ????
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 19:51


yucca ili nešto drugo?
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 21:31
Anson to ti je jucca,imam ih 3 kom  kućne , ali tvoja treba malčice veću posudu, voli ljetno tuširanje .
Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 21:06
Hvala Smile već sam ja nju presadila, ovo je slikano čim sam ju dobila. Jel normalno da joj se suše donji listovi?
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 21:40
 da  moja je jako velika kako, je  rasla poneki list je otišao . Sad je vel 1.50  možda malćice  vrh joj je savit od težine  ,a u sredini  i dole u  saksiji   su novi  pelceri.   Nju sam spasila neki tip ju je bacio iz kafiča,prije par god. Voli
biti vani, i voli se tuširat. Preko ljeta  traži više vode, onda raste ko luda. sunce obožava http://imageshack.us/g/407/hpim0142w.jpg/
neznam kako se stavljaju slike,kako vi to radite?? ja sam uspila preko Image Shacka :) pa eto stisnite na link ako zelite vidjeti kako moja juka izleda :)smile106p.s..ako netko zna jednostvaniji nacin stavljanja slika...ako vam nije problem da mi kratko objasni,hvala :)


Uploaded with ImageShack.us

Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 18:05
baš je lijepa Heart

što se tiče slika, kad klikneš na jednu sliku iz tog svog albuma, onda sa desne strane imaš links to share this image ili embed this image, klikneš na embed this image, kopiraš onaj link za forum i samo ga zaljepiš ovdje gdje pišeš i to je to Wink
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:40
Kupila sam ovaj cvijet od jedne gospođe koja mi je rekla da je to vrsta kaktusa, ništa više nije znala. Predivno cvjeta, rasađuje se s lakoćom, sviđa mi se pa bih htjela znati kako se zove. Netko će od vas znati.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:52
lucy, pucam naprazno...možda kakva vrsta tilandsije???
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:54
Ne znam čak ni prvo slovo te biljke, čekat ćemo, možda netko prepozna.
Sutra je novi dan.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 05:36
lucy - bilbergia nutans, kraljičine suze
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 12:39
Natalija, a moja biljčica par postova više??  Zar je baš nitko ne poznaje ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 13:05
nažalost, free ne znam...

prva asocijacija na listove mi je bila magnolija, ali može biti svašta

je li što porasla? možda se sada bolje vidi forma i listovi

ili ćeš morati još malo počekati, ko s bebama - svaki dan su drugačiji i pomalo se nađe sličnost sa svakim u obitelji
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 22:37
Natalija, hvala, to je ta biljka!
Sutra je novi dan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.