Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
Korisnik
Poruka
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 21:15
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 07:21
Vbosilj-

1. adromischus, ali nisam 100%
2.?
3. kameni cvijet- ili sl, u svakom slučaju nešto što je u očajnom stanju jer ti se preizdužilo zbog nedostatka svijetla- moja preporuka je da odrežeš vrh i ponovo zakorijeniš.
4. Rhipsalis
5.mammillaria gracilis
6.neka trava ? možda jako mlada Pampas
7. tradescantia- ona je puzavas, pa ju odveži s tih štapića
8. ista priča- tradescantia
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 07:25
uh ps. slika br 4 mi se nije učitavala pa sam ju preskočila, tako da računaj brojeve kao da nje nije ni bilo.
Za nju nisam sigurna, ali mislim da je neka aloa- naći će se pametniji.
belica,zagreb
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 10:50
Ovo bi bio heliopsis ili rudbekia
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 12:10
vbosilj :
1- ne znam
2 neci cereus, mislim azureus ili tako nekako
3- ne znam
4-tigrasta aloa
5-rhypsalis
6-m gracilis
7 i 8 tradescantie

već je belica neke ID, ja samo nadipunjavam.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 13:10
Miro, koliko sam progooglala mislim da je Golden Glow - Rudbeckia laciniata hortensia.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 13:32
vbosilj,
ovo mi sliči klorofitumu (zelenom). Pusti ga da visi i ako bude izbacio viseće izdanke, na kojima se pojave zračni korijenčići, otkineš ga i zapikneš u zemlju i imaš novi.

http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/634801fe-P9010391.JPG
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 15:51
vbosilj prvo je neka agava,  4. aloa variegata , rhipsalis bi mogao biti pilocarpa
Na vrh
mocur View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mocur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 01:13
Pozdrav! Bili malo na godišnjem u Zadru pa poslikali par biljaka i uzeli mladice pa ako može identifikacija.
1.biljka tj. drvo


2. biljka odnosno kao neka penjačica



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 07:53
melia azedarach i možda sobni jasmin, jasminum polyanthum
Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 14:49
OK. Puno hvala
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 00:53
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Ovo bi bio heliopsis ili rudbekia
 
 
 
 


Rudbekija valjda nije, a heliopsis bi mogao biti, nisam poznavaoc, ali meni viri u kupaonicu kroz prozor !!  Miro, jel da zapišem u tekicu, želiš li ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mocur View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mocur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 12:54
koji je ovo cvijet?



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 15:07
dipladenija
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 16:25





Nadam se da sam u pravu !!  Od ovog drveta sam u siječnju sakupila s Mirom sjemenke u Njivicama na Rivi !!  POsijala sam ih i sada su ovakve !!



Uploaded with ImageShack.us

jel bi to trebalo zimi unutra ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 18:05
to je melia azaderach, kod mene je cijelu godinu vani, listopadna je i zima je još nije smetala


Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:26
Molim za pomoć kod identifikacije. Imam dvije biljke kojima ne znam imena. Prva je živica koju ja imam u sobi, a druga je neki penjač. Unaprijed hvala
Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:27
Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:27

Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 22:41
vbosilj, meni izgleda kao "Nevjestin veo", (Gibasis geniculata)
a ova ljubicasta puzavica ti je "Tradescantia pallida"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.