Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 15>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 08:36

Hvala vam lijepa objema.Baš ste brze.

Sad idem zalijevati ali ću prije presaditi ove biljke. Sreća imam rezervi i vaza i zemlje.

A zapisala sam osnovno jer .... pamet mi baš nije prva liga!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2009 u 17:04
Evo me opet.MMK si je to kupila za stolić na balkonu, U mjesec dana je naraslo poprilično i morala ga je seliti u veću vazu.
Može netko reći kako se zove i nešto pobliže o tome?
Hvala.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 14:34
Baka,pogledaj pod Celosia-pijetlova krijesta.Meni se čini da je to to.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 18:28
Hvala Shasha! Idem guglati!Big%20smile
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 15:41

Ja sam izgleda najčešći gost na ovoj temi. Ali...

Dobila sam na čuvanje od MMK i kćeri joj - Huberta!LOL

Tako su ga nazvale. I rekle da ga moram redovito dobro napajati vodom dok ih nema.
Ali mene zanima nešto više o toj biljci. Pretpostavljam da su to zapravo mladi bambusi. Ima li tko iskustva s tim čudom!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 16:05
Baka,najčešći naziv za njega je lucky bamboo no nema u stvarnosti neke veze sa bambusom.On je iz porodice dracena,što se i po stalu i listu vidi.Ima tema na sobnim lisnim i dekorativnim biljkama o njemu.Pogledam točno gdje pa ti"linknem"(koju riječ sam izmislilaLOL)Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 16:06
pogledaj tu
 
 
 
smile79kćerki za"ime"-HubertLOLLOLBaš volim tak kad ljudi "prekrste" cvijet,onda nekako više bude ko član obitelji nego ukras
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 21:26
Shasha hvala idem sad na link.
Ma ja znam da nemaju kućnog ljubimca pa kad sam čula da će mi donijeti Huberta, malo sam Confused!LOL
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 23:59
To drvo Baka simbolizira sreću u kućiWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 18:41
TO Šmrcko. MMK  to jako treba!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 21:31
Ova biljkica mi je predivna, ali naravno ne znam kak se zove. Podsjeća me na maslačak, ali puno sitnijih cvijetića ima i kad otcvatu ima padobrančiće kao i maslačak. Zato i ta usporedba. Ovdje je u društvu mojih noćnih frajli, to pišem da se zna zbog visine stabiljke cvijeta.




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 23:08
E Baka ova vrsta krasule donosi i čuva novac u kući.Kupi joj i to i puna kuća svega.

Kupila sam ovakvu i to mi je trgovkinja rekla.
Bile su tri stabalceta. Posuše se dva u oči kupovine terena, izašao novac iz kuće. Osuši se i trće pokradu nam tekući račun. Nisam sujevjerna , ali sam se dobro zamislila. Ne kupujem ga dok si ne sredim život, a možda je i dobar nagovještaj da treba čuvati novčanikWinkLOL.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 07:22
Gdje si kupila?Big%20smile
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 09:09
bako iam i po velikim centrima, i po cvjećarama, zaista na dosta mjesta za kupitiWinkSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 10:23
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Gdje si kupila?Big%20smile


U Plodinama ili Konzumu u Tower-u, negdje di je bila cvjećarka koja mi je rekla to za novacSmile.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 14:43
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Danas kupila na tržnici prodavačica kaže Jasmin?Meni je Jasmin poznat po bijelim i puno krupnijim cvijetovima na manjem stabalcu odnosno grmu.Molim vašu pomoć.Koliko naraste,da li voli sunce ili sjenu,vodu,je li trajnica,gdje se sadi,podnosi li niske temperature....?Sve što znate.




Mene zanima da li ta kineska mirta može prezimiti vani ak se radi o kontinentalnoj klimi?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 23:34
I mene zanima može li preživjeti snijeg i -20?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 10:13
Andrea, ne znam o kojoj se biljci radi, samo ti želim reći da je čarobna ovako tajanstvena i neobičnaSmile
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 20:55
ne može...barem moja nije, ali za sigurno ću znati na proljeće...ako ostane u ovakvom stanju...onda će odgvogor biti isti kao i sada 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 10:52
juče sam kupila neki miks biljaka, ali ni na čemu ne piše kako se zovu. meni su neke i poznate, ali ne znam im ime.
 
ovo je neki sukulent
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,543 sekundi.