Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 15>
Korisnik
Poruka
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 10:56
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 10:58
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 10:59
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 11:00
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 11:03
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 11:03
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 11:05
nadam se da nisam pretjerala.
neke mi se čine jako poznate i mislim da znalcima će biti ova identifikacija mačji kašalj.
 
veliki pozz i veliko hvala
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 11:47
na ovo stranici slike 3,4,5,6 su fitonije, a ostalo ne znam 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 15:58
kontesaa, ako sam dobro vidjela, to su hypoestes, a ne fitonije, a ostalo još ne znam
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 19:58
E moram primijetiti da Kontesa ima pravo, ipak se čini da su fitonije. Na prvoj slici na ovoj stranici čini mi se da je Pilea spruceana (malo je presvijetla slika, list ima lijep uzorak), druga zelena je sitnolisna (Pilea microphylla) i treća je zmijska pileja (P. serpens). Ako griješim neka netko ispravi.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 21:53
Nisam baš veliki ekspert, ali Kontesa i Baka Bea su po meni u pravu.
Neke su slike malo presvijetle, ali se ipak da razlučiti.

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 17:20
i ja mislim da su hypoestes....mozda se varam?
Per aspera ad astra.



Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 17:23
Originalno poslano od člana digitalna digitalna napisao:

Mene zanima da li ta kineska mirta može prezimiti vani ak se radi o kontinentalnoj klimi?


nemoze nazalost nama se prosle godine smrzla Cry
Per aspera ad astra.



Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 18:18

fitonije i hypoestes su jako slično, imam i fitonije, ali  hypoestes ima malo nježnije listiće i ovo gore su ipak hypoestes, barem koliko sam skužila googlajući.

negdje sam našla za pileu sprucena da je ista kao pilea involucrata. je li to riječ o jednoj te istoj biljci, a dva različita naziva?
Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 21:10
Pomagajte molim vas, ne znam koja je ovo biljčica a ne želim ju upropastit prije no što ju upoznam tako da ju posadim u krive uvjete. Da li je moguće da je to neka jagoda???? Heeeeeeeeeeeeeeeeeeelp...Wacko


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 09:08


jel ovo korov ili neka cvijećka? tu je bio mali rasadnik i sad više ne znam o čemu se radi





jel ovo kozlokrvina ili nešto drugo?



Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 14:48
Ovo drugo ti je slak,ja ga stalno čukan,izluđuje me a na proj slici mislim da je isto korov,meni je rastao uz vodeniku i mislila san da je to dio nje pa sam pustila d naraste,no ispalo je da je korov
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 14:49
sorry malo mi tipkovnica šteka
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 09:38
Pozdrav!
Zna li netko kako se zove ovaj grm koji kao samonikli raste na rubovima šuma i šikarama?
 
Na vrh
sun of eart View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sun of eart Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 09:33
Imam big problem! Imam neko sobno cvijeće jako je osjetljivo,brzo se množi,i isto tako ugiba,smeta mu jaka sunčeva svjetlost,ne podnosi veliku vlagu.Ne cvjeta lisnato je cvijeće, list mu je sličan divljem bršljanu tanak i krhak zelen bez šara,preljep je kad se proširi u grmić,imam ga već par god.i stalno isto dok se lijepo raširi i krene onda se poćnu listovi sušiti.

Neznam koje je to cvijeće i šta mu treba da ne boluje?

Promijenila sam mu u proljeće zemlju, držim ga u polu sjeni u sobi,ima vlage taman koliko treba,neznam više šta bi s njim! Hellp!

Nažalost nemam mogućnost staviti nj.sliku. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.