Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Djevojačko oko - Coreopsis grandiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Djevojačko oko - Coreopsis grandiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Djevojačko oko - Coreopsis grandiflora
    Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 13:08
 
 
Latinski naziv:Coreopsis grandiflora
 
Narodni naziv: djevojačko oko
 
Sadnja: raste grmoliko pa se sadi na 30-40 cm razmaka
 
Visina: 40-60 cm
 
Oblik: grmolik
 
Cvjetanje: od početka ljeta do kasne jeseni
 
Boje: žuto,bijelo,crveno
 
Razmnožavanje:sjemenom ili dijeljenjem korijena
 
Prihrana i zaštita: nije posebno zahtjevna
 
Položaj: sunćano mjesto
 
Temperatura:podnosi niske temperature
 
Vrt ili posuda: vrt
 
Ostalo: trajnica
 
nadopunite me.....Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 16:32
Prekrasna biljčica. Preporučljivo je trgati ocvale cvjetove da bi se potaknula nova cvatnja. Imam ju od prošle godine i  dosta se je razrastao grmić u odnosu na prošlu godinu, a cvate stalno od proljećaSmile
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 20:49
Tek sad vidim kako se zove moje "djevojačko oko"! LOL

Imala sam ga jedne godine čitav red po dužini cca 5 metara, baš je izgledao fantastično. Nakon prve cvatnje ja ga podrežem škarama jer ima jako puno cvjeteka za otkinuti. Jako se lako razdjeljuje korijenom, pa zašto se zezati sa sijanjem. Wink
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 13:59

moje oko novi stanovnik vrta od jesenas čekamo da procvate i onda se bumo hvalili

Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 18:03
Coreopsis
 
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 10:07
eh baš fino da se lako razdjeljuje korjenom..andreaaa molim te stavi me na listu žicanja smile78
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 18:59
zimi nestane, pa se u proljece ponovo pojavi......
 
osim vode ne trazi nikakvu posebnu brigu, kad izrastu prve biljice malo gnojiva i to je sve
Evo moje slikana pred cca mjesec dana
 
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
ljubica087 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica087 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 22:49
Imam jedan problem sa ovim cvijetom,krene lipo cvitati kad ono usred ljeta napadne ga neka bolest cili je pobilija,mislim da je to pepelnica to mi i Dalije napadne.Pa ako netko zna ima li lijeka za to i s čime ću ga pošpricati da bi eventualno suzbila tu bolest?Sve u svemu krasan cvijet
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 19:32

Ova trajnica potječe iz  Sjeverne Amerike. Visine 40-60cm te širine do 40cm. Kod nas poznata pod zanimljivim imenom ¸“Djevojačko oko“ i  "Krupnocvijetni Koreopsis" . Po dugim stabljikama nalaze se uski zeleni listovi,a na vrhu stabljike je crvenkasto žuta loptica oko koje su u jedan red,gusto naslagane žute latice tako da izgledom podsjeća na oko,te otud taj zanimljivi naziv.

djevojacko%20oko1.jpg

Kako je vrlo zahvalna,a i dugo cvijeta možemo je kombinirati s drugim trajnicama.

Položaj: Kako izrazito voli sunce osigurajte joj mjesto u toplom dijelu vrta.
Zalijevanje: Voli da ju se redovito zalijeva,Ali neće uginuti,ako neko vrijeme ne dobije vodu.
Tlo:
   Voli humusnu ,blago kiselu i hranjivu zemlju.
Temperatura: I ona,a i vi ćete biti zadovoljni,ako joj osigurate dosta sunca.
Vrijeme cvjetanja: Ova vrtna trajnica cvjeta od šestog do osmog mjeseca predivnim žutim cvijetovima

djevojacko%20oko2.jpg

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 20:39
Znači kod nas na sjeveru može prezimiti vani?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 22:17
Coreopsis grandiflora može opstati u hladnijim predjelima.Ja je imam par godina i super podnosi niske temperature ...

Coreopsis tinctoria je jednogodisnja biljka,i svake godine mora se sijati iznova..

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 00:25
Prekrasan cvijet, nedavno sam saznala da je to djevojačko oko!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 22:17
Ta ljepotica je već nekoliko godina i u mom dvorištu.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 14:29
evo i mog
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 15:38
Moje izgleda ovako...malo je drugačiji i list i cvijet, ali su mi rekli da je to....
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 16:32
Meni to uopće ne sliči na moj, a imam i jednostruki i dvostruki, ali zgodan je cvjetak svakako.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 16:58
Baka evo slučajno sam naetila na jedan drugi coreopsis i našla sliku s neta koju je stavila otok i to je tvoj, dakle je coreopsis, ali coreopsis verticilata Zagreb (vjerovali ili ne)
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 14:52
Coreopsisa ima puno vrsta pa tako i oblika lista. Baka na slici je coreopsis vertiillata ako je trajnica ili coreopsis hirta (syn rudbeckia hirta) ako je jednogodisnji.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 07:52
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2011 u 19:30
Pitanje,imam tri prelijepa grmića djevojačkog oka,prestali su cvasti,lišće je još uvijek lijepo zeleno,da li ga treba sad podrezati ili čekati da samo uvene?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.