Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasni sljez -  Althea rosea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasni sljez - Althea rosea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 23:03
Od savjeta do sjemena , pelcera , lukovice i t.d. , da ne nabrajam sve je to plodno tlo na kojem rasteju i nasa prijateljstva    smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 20:51
Krasni sljezovi!Tongue
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 23:09
Ponavljam se : ja sama neznam skoro nista , a svi znaju sve !    smile127
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 02:31
Kupila sam ovaj sljez  ALCEA rosea 'Chater's Double'. Neznam dali da posijem sada ili na proljeće? Piše na vrećici. od serdine proljeća do početka ljeta na otvorenom, na gredice. Jednom pikirati i presaditi na jesen... Ne razumijem ovo? Vi kažete da se neće cvasti te goine kada se posadi u proljeće, pa što mi je činiti da ima cvijet iduće ljeto?  pročitala sam da ovaj dupli nema sjeme. jel to točno?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 08:36
Draga moja s trajnicama je obično tako. Ako posiješ na proljeće, a najbolje je tako, cvijet možeš očekivati tek iduću godinu, tako je bilo s mojima u vikendici.
Za sjeme ne znam, ali mislim da svaki cvijet ima sjeme.......??????????
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 01:13
Draga M. Althea ne cvate nikad u godini kad ju posiješ. To je dvogodišnja biljka. Siješ ove godine, cvate iduće. Nadam se da sam bila od koristi.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 01:31
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Kupila sam ovaj sljez  ALCEA rosea 'Chater's Double'. Neznam dali da posijem sada ili na proljeće? Piše na vrećici. od serdine proljeća do početka ljeta na otvorenom, na gredice. Jednom pikirati i presaditi na jesen... Ne razumijem ovo? Vi kažete da se neće cvasti te goine kada se posadi u proljeće, pa što mi je činiti da ima cvijet iduće ljeto?  pročitala sam da ovaj dupli nema sjeme. jel to točno?

možeš posijati i sad u vrt, ako nije smrznuta zemlja, kod mene su se zasijali tamo gdje su bili i cvali iste godine, vjerojatno su nicali još u kasnu jesen kad nisam ni primjetila, tako da su se jako raširili (imam samo jednostruke koji visoko narastu preko 2m
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 02:03
Mari, ako su od sljeza koji ti je cvao, oni su se sami zasijali odmah nakon cvatnje, pa su iz tih izrasl novi.

Mira K. svaka Alcea ima sjeme, ali ne moraš ga pobirati, jer se nakon cvatnje sama zasije, pa ćeš imati dosta novih izboja.

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 00:31
Da da , ali negdje sam procitala da prvu godinu ne cvate i ako ja to ne razumijem ?!?  
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 00:53
Gute Fee, dvogodišnja biljka, kao i šeboj  npr., he,he nije ti jasna botanika, budeš naučila već,
vidiš na livadi maslačke da cvjetaju, i gdje su oni zimi, smrznu se ispod snijega, a u proljeće potjeraju ponovo, mlade listove i cvjetove iz korijena,
dok sljezu ostanu zeleni donji listovi i onda na proljeće izbija stapka s budućim cvjetovima, to ti je divota prirode, sve zacrtano u genima biljkesmile64
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 22:25
Moji ukrasni sljezovi posijani u klijalište izviruju iz zemlje.Pošto su sjemenke velike sijala sam po jednu u karton od jaja tako da ne moram pikirati.smile149
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 03:16
silvestra jesi li ti svoje prvo namakala? i koliko im je trebalo da proklijaju?
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 22:10
Nisam namakala,brzo prokliju,ali sam ih početkom četvrtog mjeseca posijala van i već su iznikli i nikada više unutra neću ništa sijati.Kad bude toplo ,početkom  četvrtog mjeseca sve sijem van jer ovo unutra sve što sam posijala niklo je i posušilo se uz sav moj napor i mučenje.smile93
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 21:13
meni nije ništa niklo Unhappy
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 21:52
Morana,sljezovi će Ti nići ali nemoj nikada puno zemlje staviti na sjeme,to je bila jedna od mojih osnovnih grešaka.Sjeme koje je krupno ja odmah sijem po jednu sjemenku u čašice da ne moram pikirati,a sitno sjeme uopće ne ukapam već ga samo posijem po zemlji i malo dlanom pritisnem zemlju i tada sa nicanjem nečeš imati problema ako je sjeme ispravno.smile73
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 13:57
ma to i ja radim tako... stavim mozda cetvrt centimetra preko, a i prvo stavim jedan dan u vodu sjeme... al vec 20 dana nije nista niklo Disapprove
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 15:16
meni je ove godine niklo dosta toga doduse sljezove nisam sijo al jesam puno trajnica i sve bez problema niče :)) i to unutra sam sijo ev bas smo jucer ja i mam sve ispikirali :)) a sljezovi su mi ostali samo obicni dupli su mi se smrzli i crveni i bijeli :(((
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 23:07
Onda mislim Morana da je sjeme krivo,inače bi Ti bar koji nikao.smile99
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 13:32
uh uh... tko zna hocu li opet naci sjeme, kad sam dosla zadnji put u taj ducan, nije ih bilo Confused
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 10:24
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

Gute Fee, dvogodišnja biljka, kao i šeboj  npr., he,he nije ti jasna botanika, budeš naučila već,
vidiš na livadi maslačke da cvjetaju, i gdje su oni zimi, smrznu se ispod snijega, a u proljeće potjeraju ponovo, mlade listove i cvjetove iz korijena,
dok sljezu ostanu zeleni donji listovi i onda na proljeće izbija stapka s budućim cvjetovima, to ti je divota prirode, sve zacrtano u genima biljkesmile64


Draga Mari , pises mi  " ..... dvogodisnja biljka ..... " , ali to ne znaci da ona za dvije godine "umre" , to znaci da ona treba 2 godine da odraste da bi cvjetala ili ....  ?    smile79  Ti znas da smo mi prosle godine naglo morali otici pa sam posijala ove godine cim smo dosli . Pflancici su sad oko 15 cm veliki , imam ih namjeru sad staviti na njihovo odredjeno mjesto ! Da to uradim ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.