Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Japanska trešnja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Japanska trešnja

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Japanska trešnja
    Objavljeno: 05 Travanj 2019 u 18:22
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 11:18
Originalno poslano od člana Zdravko Božić Zdravko Božić napisao:

Zanima me da li je japanska trešnja podložna obolevanju od monilije? Molio bih imaoce i poznavaoce da mi pomognu i odgovore na ovo pitanje.

Imam ju 7-8 godina (lika) i do sada nije imala nikakvih obolijevanja...
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 11:51
Iz mog iskustva na Prunus serrulata "Kanzan" i Prunus serrulata ´Amanogawa´ nisam primjetio da ih napada monilija.Viseća trešnja Prunus serrulata "Kiku-Shidare-Sakura" ponekad zna stradati od monilije,šteta ne bude velika osuše samo neke manje grančice.
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
Zdravko Božić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zdravko Božić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 13:29
Zanima me da li je japanska trešnja podložna obolevanju od monilije? Molio bih imaoce i poznavaoce da mi pomognu i odgovore na ovo pitanje.
Na vrh
perhan99 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perhan99 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 06:12
japan je banjaluci donirao tresnje, prelijepe su
Na vrh
Lilly Vanilly5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 42
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Vanilly5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 09:20
Zna li netko točan opis (oblik stabla,habitus,boju i oblik cvjeta te konačnu veličinu) ukrasne trešnje koja se kod nas naziva prunus Ruby?
Na vrh
jojo63 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jojo63 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 14:16

Hvala. Primljeno na znanje.

Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 23:59
Originalno poslano od člana jojo63 jojo63 napisao:

Pozdrav svima. Kakvog su okusa japanske tresnje.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />



Jako mali broj vrsta japanske trešnje ima plodove, ali kod nas ni te vrste ne daju plodove.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 20:01
Originalno poslano od člana jojo63 jojo63 napisao:

Pozdrav svima. Kakvog su okusa japanske tresnje.Smile

 
Koliko je meni poznato,plodovi japanske trešnje su otrovni!
Na vrh
jojo63 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jojo63 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 16:58

Pozdrav svima. Kakvog su okusa japanske tresnje.Smile

Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 23:00
Mojoj trešnjici je tri godine a svake godine me obradovala sa bogatom cvatnjom. To izgleda ovako:
Na vrh
orchid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orchid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 12:49
Ova je iz parka...NeodoljivaHeart Slikano mobitelom, zato je slika malo mutna, sorrySmile
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 22:09
Cimi zaista ti ne treba biti žao zbog svjetlije boje, i ova tvoja izgleda kao veliki rascvjetali buket.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 21:55
Kada sam prije nekoliko godina kupovala japansku trešnju, svakako sam htjela "Kanzan" i pod tom deklaracijom sam ju i kupila. Međutim, meni se čini da "Kanzan" ima nešto tamnije cvijetove nego što ima moja trešnja. Tako da sada na kraju nisam sigurna da je to ta vrsta i pomalo sam razočarana jer sam baš htjela trešnju sa tamnije roza cvijetovima.

Ali nije u redu da ovoj svojoj budem maćeha kad se ona tako trudi i obilno cvjeta...






Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 20:11
Divna je...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 12:44
kod nas u parku sada cvjeta japanska trešnja (prunus serrulata Triloba)


Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 16:15
često se spominje japanska trešnja, do sada nisam znala kako izgleda, cvijet joj je predivan, ima li još tko sličica ovoga predivnoga stabla (?), baš bih voljela vidjeti vaše jap. trešnje i naravno usput - vaša iskustavaSmile
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Esad View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Esad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 16:28
dali na japansku tresnju idu pcele
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 14:02
tropi stvarno je prekrasna smile94

hvala na odgovoru
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 07:51
Tropi fantastična je, prekrasni cvjetovi bujnog rasta, oduševila me.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.