Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Japanska trešnja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Japanska trešnja

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Marijana6 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marijana6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Japanska trešnja
    Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 12:30
Prošle godine sam ispred kuće posadila japansku trešnju.Niskog je rasta i kupolastog oblika krošnje.Ne znam što bih s tom krošnjom!Sastoji se od 4 glavne grane koje se spuštaju do zemlje,no ta krošnja je nekako rijetka.Jel to treba rezati,kako i kada?Ako netko zna, molim odgovor!Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 12:59
ne znam za japansku trešnju ali možda je isto za sve voćke
kad smo mi kupovali voćke onda nam je tip iz rasadnika orezao sve grane na nekih 15-20 cm...i one su odatle krenile bujno sa mladim granama i napravile lijepu krošnjicu već nagodinu 
 
valjda sam dobro objasnila Smile 
Na vrh
Marijana6 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marijana6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 15:27
Hvala Iris na brzom odgovoru!
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 21:27
japanska trešnja se orezuje kao i svo cvatuće grmlje neposredno nakon cvatnje....znaći u proljeće.Sad je prekasno jer na proljeće neće cvasti .
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 21:00
ima li svaka japanska trešnja spuštajuće grane?

mislila sam da su i one sa "običnom" krošnjom japanske trešnje ili nisu?

i još jedno pitanje - može li se ona razmnožiti reznicom?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 21:04
A stavite neku sliku, pa da je i mi vidimo - dali to možda zovu još i japanska jabuka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 23:35
1.Prunus serrulata 'Amanogawa' (stupolika japanska trešnja, svjetloroza cvjetovi)

2.Prunus serrulata 'Kanzan' (japanska trešnja s duplim tamnoroza cvjetovima) 

3.Prunus serrulata 'Kiku-shidare sakura' (viseća japanska trešnja, roza dupli cvjetovi)

4.Prunus serrulata 'Shidare-yoshino' (viseća japanska trešnja, bijelo roza cvjetovi)

5.Prunus serrulata 'Taisan' (japanska trešnja, roza cvjetovi)

Ovo su samo primjeri naziva za pojedine oblike koji su uglavnom japanskih naziva.Razlikuju se po obliku rasta,obliku krošnje,boji i obliku cvijetova,visini ,boji lišća......ima jako puno odlika

Ova je iz našeg vrta s proljeća

izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 23:37
PS: ratmnožava se isključivo kalemljenjem na divlju tešnju ili neku drugu podlogu i na željenu visinu
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 07:51
Tropi fantastična je, prekrasni cvjetovi bujnog rasta, oduševila me.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 14:02
tropi stvarno je prekrasna smile94

hvala na odgovoru
Na vrh
Esad View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Esad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 16:28
dali na japansku tresnju idu pcele
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 16:15
često se spominje japanska trešnja, do sada nisam znala kako izgleda, cvijet joj je predivan, ima li još tko sličica ovoga predivnoga stabla (?), baš bih voljela vidjeti vaše jap. trešnje i naravno usput - vaša iskustavaSmile
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 12:44
kod nas u parku sada cvjeta japanska trešnja (prunus serrulata Triloba)


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 20:11
Divna je...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 21:55
Kada sam prije nekoliko godina kupovala japansku trešnju, svakako sam htjela "Kanzan" i pod tom deklaracijom sam ju i kupila. Međutim, meni se čini da "Kanzan" ima nešto tamnije cvijetove nego što ima moja trešnja. Tako da sada na kraju nisam sigurna da je to ta vrsta i pomalo sam razočarana jer sam baš htjela trešnju sa tamnije roza cvijetovima.

Ali nije u redu da ovoj svojoj budem maćeha kad se ona tako trudi i obilno cvjeta...






Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 22:09
Cimi zaista ti ne treba biti žao zbog svjetlije boje, i ova tvoja izgleda kao veliki rascvjetali buket.
Na vrh
orchid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orchid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 12:49
Ova je iz parka...NeodoljivaHeart Slikano mobitelom, zato je slika malo mutna, sorrySmile
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 23:00
Mojoj trešnjici je tri godine a svake godine me obradovala sa bogatom cvatnjom. To izgleda ovako:
Na vrh
jojo63 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jojo63 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 16:58

Pozdrav svima. Kakvog su okusa japanske tresnje.Smile

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 20:01
Originalno poslano od člana jojo63 jojo63 napisao:

Pozdrav svima. Kakvog su okusa japanske tresnje.Smile

 
Koliko je meni poznato,plodovi japanske trešnje su otrovni!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.