Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - koji je ovo kaktus?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zatvorena temakoji je ovo kaktus?

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 18:16
Pozdrav Denis hr, dobro došao u naše društvo. Mislim da se tvoj bockavac zove echinopsis a za prezime će ti se možda javiti netko stručniji od mene.
Dali ti je to današnja slika ili od prije? To te pitam jer je moj procvjetao još prije mjesec dana. Šteta da im cvijet tako kratko traje. Smile

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
denis_hr View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 00:01
da jucer je procvjetao i jucer sam ga slikao. koliko sam skužio cvijet traje 1 dan. još če ih biti par.
Na vrh
plavooka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 73
Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 14:31
Ti su mi najdrazi bas zbog toga sto pustaju cvijetove vise puta, a prekrasni su.
Bolje sutati nego blesavo govoriti.
Prvo ispeci pa reci!!!
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 09:12
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Evo moj zločesti kaktus.
Kod susjede je procvjetao 3 puta do sad. Bio bi veći, ali sam ga sjeckala  i davala pelcere. Netko mi je pokrao i veći komad ( na lijevoj strani)Cry, baš bezobrazno.
Svejedno mi je drag i lijepEmbarrassed. Ovu zimu će mirovati bez vode, možda procvjeta. Cmok mom cvjetiću.

Pozdrav, smrčko, tek sam sada vidio ovo što pitaš, pa bih ti (sa velikim zakašnjenjem) pomogao:
OVaj tvoj kaktus se zove echinopsys subdenudata, ili točnije Echinopsis subdenudata Cardenas 1956.
Cvjetovi ovoga kaktusa su meni najljepši od svih kaktusa. Evo kako moj izgleda u punome cvatu:






Moj savjet: Očisti matičnu biljku, ona mora rasti i održavati se tako da ti bude samo jedno tijelo (loptica) u posudi zasebno. Onda će ti sigurno cvjetati uz još neke manje korekcije u uzgoju. Zimi ga drži u hladnoj prostoriji sa malo danjeg svjetla, ljeti ga iznesi (postepeno) na najsunčanije mjesto koje mora biti tako odabrano da nije na direktnom suncu popodne iza 15,ooh. To je za sve kaktuse najubitačnije vrijeme kada dobivaju ožegline i oštećuju se.
Ako treba još kakva pomoć, slobodno se javi. Za više slika i pojašnjenja idi na podforum "kaktusi u cvijetu" gdje imam još objavljenih slika ovih i drugih kaktusa....
Pozdrav......schumy 


**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 09:13
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Evo moj zločesti kaktus.
Kod susjede je procvjetao 3 puta do sad. Bio bi veći, ali sam ga sjeckala  i davala pelcere. Netko mi je pokrao i veći komad ( na lijevoj strani)Cry, baš bezobrazno.
Svejedno mi je drag i lijepEmbarrassed. Ovu zimu će mirovati bez vode, možda procvjeta. Cmok mom cvjetiću.



Smrčko, javljam ti se (malo kasno) sa mojim savjetom za uzgoj ovog kaktusa:
Zove se echinopsys subdenudata, porijeklo i stanište Bolivija, Paragvaj, Južna Amerika.
Da bi ti cvjetao moraš izvršiti neke izmjene u uzgoju. Najprije ga očisti, tako da matična biljka ostane sama u loncu za uzgoj (samo jedna "loptica").
Na proljeće ga iznesi postepeno na najveće sunce i najsunčanije mjesto, samo moraš paziti da od 15,00 do 19,00h bude mjesto malo zasjenjeno jer je to najgore vrijeme u danu kada svi kaktusi dobivaju ožegline i trajno se oštećuju.
Evo kako miji izgledaju u punome cvatu:







I tvoji će biti ovakvi sigurno, uz još jednu napomenu: Zimi neka ti svi kaktusi budu na hladnom mjestu, svjetlo je manje bitno - mogu biti u tamnom prostoru do čistog danjeg svjetla. Zalijevaj ih oskudno tu-i-tamo, uvijek kada se zemlja u loncu potpuno osuši.
Ako trebaš još koji savjet, slobodno pitaj,
pozdrav..........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 22:21
Schumy,slažem se s tobom da kaktusi po zimi moraju obavezno biti na hladnom mjestu,za svijetlo nije toliko bitno,ali ja ih uopće ne zalijevam do proljeća,koliko god zemlja bila suha
Evo mojeg echinopsysa subdenudata
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 07:39
divni su vam, i kaktusiću i schumyju
ali zar im nisu drugačiji cvjetovi?

želim reći da su istog naziva, a ne cvjetaju isto...

nedavno sam i ja kupila sebi jednog maleckog, oni što budu po 10ak kuna, malo je čudan u podnožju, s jedne strane, ali mislim da to nije bolest pa se nadam da će dočekati i proljeće, a jednom, tko zna i moj procvjetati i šepuriti se kao vaši Wink
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 17:37
M. kaktus, Natalija, dobra  večer, to volim kada "šibamo" slike na forum!
Kaktusiću prelijep ti je cvjetak!!!
Natalija, nije da i ti nemaš bar nešto od cvijeta kaktusa za pokazati?
Odgovor na tvoje pitanje je da su to različiti vatijeteti echinopsysa, moj je subdenudata, a kaktusićev je isti kao ova moja druga vrsta kakav ću dati na donjim fotićima. Ovaj moj baš kao i Kaktusićev ima bijelu boju..... Uživajte zajedno samnom u ovu lijepu Badnju večer.............













Komentar molim i - slike na forum, moooooooooliiiiiiiiiiim!!!!!
Pozdrav.............schumy
P.S. I da, umalo da zaboravim- svim vjernicima katoličke vjeroispovjesti i svim ljudima dobre volje i čestitog karaktera čestitam i želim blagoslovljen Božić uz
želju da ga proslave u krugu svojih obitelji i svojih najmilijih.....
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 17:01
kako se zove ovaj kaktus..neznam gdje bi stavila al htjela sam nešto pokazat..ovaj kaktus sam kupila u kolovozu ..evo slika tek kupitoga i posaditog

evo slika kakav je u listopadu ...a sad je puna teglica..

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 19:58
Mislim da je neka od mammillaria,a sad koja?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 21:22
Mamilaria je kako reče mali kaktus samo koja to je pitanje. Čitam da postoji oko 200 do 300 vrsta mamilaria i tko bi ih sve znao ID skidam mu kapu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.