Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glicinija - Wisteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glicinija - Wisteria

 Odgovori Odgovori Stranica  123 20>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
PustinjskaRuza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Svibanj 2019
Lokacija: UAQ
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PustinjskaRuza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Glicinija - Wisteria
    Objavljeno: 07 Svibanj 2019 u 14:45
Pozdrav!
Voljela bi zasaditi wisteriju uz terasu gdje mi se nalazi mala vrtna kuhinjica - znaci cijevi za vodu idu ispod te terasice i cijevi za navodnjavanje vrta su na pola metra od mjesta gdje bi zasadila wisteriju.

Po internetu sam dosta citala da su korijeni wisterija jako invazivni i podizu terase i trgaju cijevi. Ali s druge strane vidim da ljudi sade visterije cak i uz bazene. 

Nisam bas sada ziher dal da sadim ili ne...  
Molila bi za vasa misljenja... Big smile
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2018 u 17:16
Imam ja bijelu staru tri godine.još uvijek nije cvjetala
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2018 u 12:30
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Jako želim bijelu gliciniju ali zbilja nisam spreman dati između 130 - 200 kn u rasadniku, pogotovo jer bih pokušao ju istrenirati u bonsai.

Da li netko može dati reznicu bijele glicinije da ju pokušam ožiliti (Zagreb i okolica)?

Pa imas Wisteria gde god hoces ,ispada da nisi nigde prolazio gde one rastu,mislim da niko ne bi se bunio za parce reznice cak i da ne pitas.

a moj ti je savet,ako si ozbiljan u svojoj nameri,da pokusas sa plavom wisterijom,pre ce ti cvetati.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2018 u 10:06
Jako želim bijelu gliciniju ali zbilja nisam spreman dati između 130 - 200 kn u rasadniku, pogotovo jer bih pokušao ju istrenirati u bonsai.

Da li netko može dati reznicu bijele glicinije da ju pokušam ožiliti (Zagreb i okolica)?
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 07:55
bijela ljepotica, još mlada, ali lijepa

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2016 u 13:20
Nema na cemu!
S nestrpljenjem ocekujem Vase novosti!
Na vrh
Ivančica Maslačko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2016
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivančica Maslačko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2016 u 19:58
Baš krasna ideja! Imam ih već, 6 sam posijala! Uradit ću tako sigurno! Bit će onda update slika sigurno! Hvala na savijetu i na dobrodošlici!
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2016 u 10:05
[QUOTE=Ivančica Maslačko]

Evo, moja bebica iz sjemena...a kako sam posijala prije nego sam se informirala vidim da ću prije dočekati da mi djeca krenu u školu nego da ona procvijeta! Ali nema veze, kada se to i dogodi bit će to za mene pravo čudo...jer one tvrde i velike sjemenke su me baš fascinirale (ja sam početnik, kako na forumu tako i kao "vrtlarica" i "cvijećarka" )

Ivancice moj savjet je da posadite jos 2 ovako iz sjemena i premjestite ih u zemlju na konacno mjesto u trokut jednu do druge.
Kada porastu oko 1 m tada te tri biljke upletete u pletenicu (ne previse stezati).
Na taj nacin se medusobno pocnu stezati i oduzimaju si bujnost sto dovodi do ranijeg cvjetanja.
Opasnost od susenja zbog medusobnog "gusenja" ne postoji.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2016 u 22:35
Dobrodošla Hug

Biljčica je nježna, ali narasti će...treba strpljenja kao i s djecom
     
Na vrh
Ivančica Maslačko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2016
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivančica Maslačko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2016 u 21:21


Evo, moja bebica iz sjemena...a kako sam posijala prije nego sam se informirala vidim da ću prije dočekati da mi djeca krenu u školu nego da ona procvijeta! Ali nema veze, kada se to i dogodi bit će to za mene pravo čudo...jer one tvrde i velike sjemenke su me baš fascinirale (ja sam početnik, kako na forumu tako i kao "vrtlarica" i "cvijećarka" )

Svakako ujesen i neka reznica iste će biti!
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 23:43
Predivne su vam glicinije, oduševljava me tonska skala plavetnila.
Sutra je novi dan.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 21:47
Iznad ulaznih vrata... miriši cijelo dvorište... možda malo i preintenzivno Smile




Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 08:29
Vau koja ljepotica....predivna je
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 23:45
glog prekrasna ti je.

evo moja mlada.iznenadila me cvjetovima.tek joj je treća godina.nisam još očekivala cvjetove

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2016 u 20:47
Predivna je . Clap
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2016 u 16:03
</a>
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2016 u 15:59
</a>
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2016 u 20:39
Da, prije 2 dana su se poceli otvarati cvjetici pa zapravo jos i nije u fazi pune raskosi i ljepote..
Nazalost ne mogu docarati intenzivan i opojan miris koji se poceo siriti okucnicom
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2016 u 20:12
prekrasna je i već cvijeta, moje tek pupaju
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2016 u 19:58
- </a>
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.