Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glicinija - Wisteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glicinija - Wisteria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 20>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 12:45
Evo kako  veliki  majstori rade bonsai od wisterie
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 13:37
Lana, pa ovo je fantastično, inače imam neki otpor prema bonsaima - valjda zato što je to ipak stvoreno nasilno i nije prirodno. Ali ovo je prava mini glicinija - prekrasno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 21:17
Za wisteriu je vazno obrezivanje. Trebalo mi je 7 godina da dobijem cvijet na njoj ali prvome sam se toliko razveselila .
Tek zadnje 4 godine (dok nisam skuzila i negdje procitala) je obrezujem tocno i rezultati su sve bolji i bolji.
Moja raste uz juznu stranu kuce a te mahune uvijek micem .
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 16:25
Lana2 bonsai Glicinije su prekrasne.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 00:37
zvrk glicinije su prekrasne aone kao stablo impresivno.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 09:40
vele da Wisteriu treba orezivati dva puta godišnje u 1. i 9. mjesecu .
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 21:43
Baš ću uskoro krenuti u akciju orezivanja, da je probam zakorjeniti? Jeli bolje staviti grančice u vodu ili...? Cry

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 22:23
Moja mama ju razmnožava "pogrobavanjem" -  grančicu blizu tla zatrpa dio zemljom.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 18:51
Ja sam prošlog proljeća iz sjemena uzgojila nekoliko glicinija i baš sam bila vesela jer rastu lako i brzo, međutim pročitala sam negdje da ove uzgojene iz sjemena ne cvatu obilno kao one kupljene u rasadnicima. Jel to istina ili marketinški trik? Ima li tko iskustava iz prve ruke? Možda bi mi se onda više isplatilo negdje zalijepit za prste pelcerić?
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 16:13
Izrada sadnica gliciniuje iz reznica nije baš jednostavna.Bilo bi bolje drvenastu reznicu potpomoči hormonom za drvenasto, te je utisnuti u mješavinu perlita i treseta na zagrijano mjesto/oko 25C/.Takav supstrat održavati vlažnim.Što se tiče glicinije iz sjemena,to je potpuno ista biljka kao iz reznice ,samo što joj treba više vremena da procvjeta /cvijeta nakon treće -četvrte godine/
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 10:07
Ja sam svoju Wisteriu orezala jučer i na svakoj novoj grani ostavila 2-3 pupa, i lijepo sam je zamolila da ovu godinu procvijeta da konačno napravim feštu u njenu čast.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 12:59
rekla mi je jedna prijateljica da je jako otrovna a ja imam pse koji vole gricniti i probati biljke...pa sam sad u dilemi
da li netko zna nešto o tome...i koji dijelovi su otrovni
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 13:56
iris.. moja mama ima ogromnu gl. koja se plete po ogradi i krasno cvate,ima te dugačke mladice koje njezina dva psa što ti kažeš grickaju (ne zato što su gladni nego iz fore..ili čega već drugog) i bez brige živi su i zdravi i u jako dobroj formi,a dal je otrovna nemam pojma.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 14:02
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

rekla mi je jedna prijateljica da je jako otrovna a ja imam pse koji vole gricniti i probati biljke...pa sam sad u dilemi
da li netko zna nešto o tome...i koji dijelovi su otrovni

Da, Iris jako je otrovna,i ja sam to čula ,i čitala na netu ..Navodno svi djelovi su otrovni posebno cvijet,čak i za životinje.....Tu informaciju sam našla na netu,a i neko mi je rekao na nekom forumu da je to tačno....I iz tog razloga ja je nisam imala u vrtu..Confused
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 17:20
Ovo je moja glicinija prije cvatnje, a ovo i ovo u punom cvatu. Nisam znala niti čula ili pročitala da je otrovna, ali moja Rea koja ju žvače i grize je živa i zdrava i jaaaaaako živahna.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 20:10
Sjemenke i mahune glicinije su vrlo otrovne i mogu izazvati želučane probleme, kod djece su opasne po život.
Otrovne tvari su wisterin, glikozidi i otrovne smole.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 20:17
pa ovo je dobro znati ..prvenstveno zbog male djece..
kat.rea glicinija ti je super tako bujno cvate..od moje mame nikad ne cvate tako bujno..možda ju ja ne prikratim dovoljno?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 15:58
Moja je stara 12-13 godina. Ja ju orežem jednom godišnje, tj. u proljeće drastično. S obzirom da mi je visoko - u razini sa balkonom gornje etaže, da bih ju porezala treba mi lojtra, a bogme i po pergoli plazim, a to je moguće samo dok nema lišća. Znači sada ju režem tako da na lanjskim granama ( tankim) ostavim 2 do 3 pupa. Tokom godine, kada prođe prva cvatnja ona stalno pušta mlade grane. Te grane ja stalno prikračujem, također na 2-3 pupa. Na taj način se grani formira krošnja odnosno dobiva se zgusnut izgled. Na mojoj gliciniji uvijekima više krošanja, koje u proljeće tako bujno cvatu, a i tijekom godine stalno pomalo cvijeta.
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 18:26
Obožavam gliciniju no iznenadila sam se kad sam na mail dobila deset najotrovnijih biljaka da je ona na prvom mjestu Ermm
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 22:35
Originalno poslano od člana gogica gogica napisao:

Obožavam gliciniju no iznenadila sam se kad sam na mail dobila deset najotrovnijih biljaka da je ona na prvom mjestu Ermm
 Gogice, netko je na forumu  pisao o tome. Mislim da su mahune otrovne, a za ostalo neznam. Moja pesica stalno grize i žvače grane od glicinije i nije joj ništa, dapače jako je živahna Wink.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.