Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glicinija - Wisteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glicinija - Wisteria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 20>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2009 u 07:30
I moja baš lijepo napreduje...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 22:27
ja sam se razocarala u svoju vec je dugo kod mene nikad nije cvjetala i tek je ove godine pocela rasti ima jako puno lozica pustenih na sve strane
sta mislite da je na proljece premjestim na drugo mjesto?
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 07:03
Ne premjestaj je dino.Ona malo u pocetku kilavi ali kasnije neces je moci zaustaviti.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 12:17
Dino ni ja je ne bih dirala.Kao što Fatka kaže,ona kad krene bit će invazivna..
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 21:21
Kad se slobodno glicinija presađuje?? Imam je od prošle godine i sad je počela divljački rasti ali bi ju ja htjela na drugo mjesto preseliti pa me zanima dali uopće smijem (jer sam čula da kad se jednom posadi više se nesmije premještati jer se neće primiti)??
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 21:27
ma nije istina ja svoju premještala i primila se , cvijeta,raste

samo još malo pričekaj da prođu ove vručine
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 22:43
oki hvala na savjetu
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 10:26

Pričekat ću još malo,moram se točno dogovoriti s mm da kad ju presadim da tamo i ostaje,mora joj postaviti šipku,naravno jaču po kojoj će se penjati. A dali ju orezivati ili ne,ja bi htjela da se penje?

Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 10:44
Orezuj, naravno, sto je vise sisas ona bolje raste i cvijeta.
Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 11:53
Da li se kod formiranja glicinije kao stabla, mora imati više sadnica (učinilo mi se tako gledajući slike) i da li ima tko nekakve instrukcije o tome (knjiga, stranica na netu i sl.)?
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 23:20
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Pa glicinija cvijeta dva puta godisnje, samo sto drugi puta nije tako obilno kako u maju sto cvijeta.
 
Evo moja cvate i treći put ove godine
 
 
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 23:25
ja neznam kaj bi rezala..sva se ispreplela sa divljom lozicom..nemogu je vidjeti gdje je pustila one dugačke tanašne grančice..el ju mogu orezat u jesen kad mi lišće sa lozice padne? Uproljeće ću ja malo odmaknuti lozicu od glicinije neka ona ima svoj prostor na pergoli da se baš  ne gužva sa lozicom ..ove godine je prvi put ozbiljnije se ozelenila ..možda će sljedeće godine se ipak malo rasvijetati
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 22:13
...da  li  neko  ima  W. sinensis "Prolific"  ??
 
...koja  je  razlika  od  ove  uobičajene lila-plave  ili  je  to  ta  ista!?
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2010 u 19:27

Imam jednu bijelu iz sjemena i koliko će joj godina trebati da procvjeta?

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 17:19
Moja malena glicinija polako je krenula.. A vaše?
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 21:21
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Moja malena glicinija polako je krenula.. A vaše?
Evo za sve vas koji se brinete kako preživljavaju u divljini i bez obrezivanja i kakog utjecaja čovjeka. Ima je na skoro 100 m dužine i na slici su primjeri kao je obrasla i ugušila jedan čempres i kao obrasta jedan bor. Također se penje i po oleanderu i bilo čemu stigne.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 06:19
hombre dobro nam došao/došla

ova na slici je stvarno prešišala gabarite

ali znam ja da je ona invazivna, mene brine što je imam već 4-5 godina i nikako da procvjeta (kupljena kao mala sadnica)

čula sam da cvjeta nakon 7 godina... i do sada nisam vjerovala u to, ali...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 08:42
To su samo price, kod mene iz sjemena cvjetala nakon dvije godine. Ocugledno joj nesto ne stima.Da li je u hladu ili ....
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 20:39
Fatka lako je tebi ,kad imaš zelene prstiće.TongueI moja je stara pet godina ali nije još cvjetala.Izgleda da je neznam orezati kako treba.Raste na suncu i kupljena je kao mlada sadnica.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 22:19
Sijecite one tanke vrhove, mozete oblikovati pa vremenom izgleda kako krosnje neke vocke ili drveta.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,727 sekundi.