Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glicinija - Wisteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glicinija - Wisteria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 181920
Korisnik
Poruka
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 23:43
Predivne su vam glicinije, oduševljava me tonska skala plavetnila.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivančica Maslačko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2016
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivančica Maslačko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2016 u 21:21


Evo, moja bebica iz sjemena...a kako sam posijala prije nego sam se informirala vidim da ću prije dočekati da mi djeca krenu u školu nego da ona procvijeta! Ali nema veze, kada se to i dogodi bit će to za mene pravo čudo...jer one tvrde i velike sjemenke su me baš fascinirale (ja sam početnik, kako na forumu tako i kao "vrtlarica" i "cvijećarka" )

Svakako ujesen i neka reznica iste će biti!
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2016 u 22:35
Dobrodošla Hug

Biljčica je nježna, ali narasti će...treba strpljenja kao i s djecom
     
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2016 u 10:05
[QUOTE=Ivančica Maslačko]

Evo, moja bebica iz sjemena...a kako sam posijala prije nego sam se informirala vidim da ću prije dočekati da mi djeca krenu u školu nego da ona procvijeta! Ali nema veze, kada se to i dogodi bit će to za mene pravo čudo...jer one tvrde i velike sjemenke su me baš fascinirale (ja sam početnik, kako na forumu tako i kao "vrtlarica" i "cvijećarka" )

Ivancice moj savjet je da posadite jos 2 ovako iz sjemena i premjestite ih u zemlju na konacno mjesto u trokut jednu do druge.
Kada porastu oko 1 m tada te tri biljke upletete u pletenicu (ne previse stezati).
Na taj nacin se medusobno pocnu stezati i oduzimaju si bujnost sto dovodi do ranijeg cvjetanja.
Opasnost od susenja zbog medusobnog "gusenja" ne postoji.
Na vrh
Ivančica Maslačko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2016
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivančica Maslačko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2016 u 19:58
Baš krasna ideja! Imam ih već, 6 sam posijala! Uradit ću tako sigurno! Bit će onda update slika sigurno! Hvala na savijetu i na dobrodošlici!
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2016 u 13:20
Nema na cemu!
S nestrpljenjem ocekujem Vase novosti!
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 07:55
bijela ljepotica, još mlada, ali lijepa

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2018 u 10:06
Jako želim bijelu gliciniju ali zbilja nisam spreman dati između 130 - 200 kn u rasadniku, pogotovo jer bih pokušao ju istrenirati u bonsai.

Da li netko može dati reznicu bijele glicinije da ju pokušam ožiliti (Zagreb i okolica)?
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2018 u 12:30
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Jako želim bijelu gliciniju ali zbilja nisam spreman dati između 130 - 200 kn u rasadniku, pogotovo jer bih pokušao ju istrenirati u bonsai.

Da li netko može dati reznicu bijele glicinije da ju pokušam ožiliti (Zagreb i okolica)?

Pa imas Wisteria gde god hoces ,ispada da nisi nigde prolazio gde one rastu,mislim da niko ne bi se bunio za parce reznice cak i da ne pitas.

a moj ti je savet,ako si ozbiljan u svojoj nameri,da pokusas sa plavom wisterijom,pre ce ti cvetati.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2018 u 17:16
Imam ja bijelu staru tri godine.još uvijek nije cvjetala
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
PustinjskaRuza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Svibanj 2019
Lokacija: UAQ
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PustinjskaRuza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2019 u 14:45
Pozdrav!
Voljela bi zasaditi wisteriju uz terasu gdje mi se nalazi mala vrtna kuhinjica - znaci cijevi za vodu idu ispod te terasice i cijevi za navodnjavanje vrta su na pola metra od mjesta gdje bi zasadila wisteriju.

Po internetu sam dosta citala da su korijeni wisterija jako invazivni i podizu terase i trgaju cijevi. Ali s druge strane vidim da ljudi sade visterije cak i uz bazene. 

Nisam bas sada ziher dal da sadim ili ne...  
Molila bi za vasa misljenja... Big smile
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 181920
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.