Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glicinija - Wisteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glicinija - Wisteria

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 20>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 23:01
Ja sam dobila sadnicu prije 3 i pol godine.Raste kao lud ali mi nije jos cvjetala.Izlozala se do nebesa.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 06:25
fatka tako i moja

ja sam je kupila kao mladu tek propupalu reznicu
i sve brojim dane i godine do cvijeta

kažu da mora proći 7 godina - onda smo skoro na pola putaWink
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 08:14
Ja sam cula da joj treba 7 godina kada  je iz sjemena.Ja imam jednu iz sjemena hocu da je oblikujem kako drvo.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 08:26
Mislim da joj treba potporanj za omotavanje da bi se dobilo drvo.......a ako je deblo već debelo možda i ne treba (?).....
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 23:50
moja mama ima staru gliciniju koja prekrasno cvate,grančice joj padnu na tlo i neke se zakorijene,takvu jednu je uzela susjeda i sad ima veliku biljku staru oko 10 g,ali ona nedaje niti jedan cvijet?Kako je to moguće..pitam jer sam ja isto tako uzela tu ožiljenu grančicu i imam je oko 4 god i naravno još ne cvate pa se bojim daću ćekati uzalud ako postoji neka fora..svaka pomoć je dobrodošla
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 00:00
Mislim da je problem ako je ne orezuje.Ona treba svako proljece da se prikrati.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 11:02
Ja iman gliciniju skoro pa u susjedstvu,već ju godinama gledam a zabetonirana je i penje se po kući,koliko sam vidjela čak je i u cigle ušla,sad sam pročitala kako se pelca pa ću u malu krađu,samo nisam nigdje u blizini vidjela nijednu vrbu.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 11:55
Glicinije uzgojene iz sjemena ne cvjetaju jako dugo godina.
Ako imaju malo sunca ne cvjetaju bujno
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 23:07
Moja Glicinija koju sam presadila s korjenjem u dvije godine nije izrasla ni 20 cm. Na južnoj je strani u zavjetrini ispod jednog zida. Neznam u čemu je problem.
život je more
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 13:11
Ne brini, iduce godine ces se iznenaditi kada pocne đikati.Tako je kod presadjivanja.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 16:13
Imam Gliciniju možda već 12-13 godina. sa južne strane kuće je, natkrila je cijelu terasu, a kakvu hladovinu radi. Zaštiti cijeli zid dnevnog boravka tako da i po najvećim vrućinama rijetko uključujemo klimu. Prije 4 godine imala sam povaljenice, koje sam nešto podijelila, a dvije posadila u dvorištu i oblikujem ih kao stabla i već drugu godinu cvjetaju. Tako da mije stvarno nepoznat razlog zašto ne bi cvjetala. Orezivati ju treba više puta tokom godine, odnosno ne dopustiti da potjera dugačke grane jer cvate na razgranatim dijelovima. Ja ju šišam čim potjera granu više od 3 pupa. Pelcanje sa vrbom nisam probala. Kakva vrba, obična ona što raste uz potok? Imam u susjedstvu žalosnu vrbu - može li sa njom?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 16:22
Fatka želiš li imati drvce samo reži. Ostavi 2-3 pupoljka ( lista) i kada ti iz tih pupoljaka potjera grančice ponovi postupak. Tako ćeš dobiti krošnju, a ujedno i cvjetove. Obilato cvate na kratkim krošnjastim granama. Ako ostaviš duge grane biti će trći trći pa cvijet.
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 08:59
Fatka,super ideja...uopće se nisam toga sjetila da bi je mogla kao drvce formirati...još mi te mahune stoje na vrhu ormara i baš razmišljam pa kam bum ja s njom na proljeće kad nemam nikakvu brajdu ili sl. za nju da je drži...

super ideja!!!
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 22:06
Moja wisteria (glicinija) raste uz juzni zid kuce, trebalo joj je 7 godina da pocne cvjetati.
Nisam je bas obrezivala tocno tako da mi je valjda kasnije procjetala nego sto je obicno.
Ima vec dvije godine kako cvjeta i radujem joj se ko malo dijete Clap.
 
 
 
A ovako izgleda wisteria u jednom privatnom vrtu u nasoj blizini
 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 22:10
Zvrk, da li su ovo tvoje sadnice wisterije?Uh, kako bi ja to zelila da oblikujem.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 22:24
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Zvrk, da li su ovo tvoje sadnice wisterije?Uh, kako bi ja to zelila da oblikujem.
 
Moja je na prvoj slici, na drugoj slici je wisteria iz jednog privatnog vrta i svake godine se idemo diviti u 5.mjesecu. Imaju jos jednu jako staru uz kucu , ko ljubicasti slapovi.
 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 22:35

Boze, kako su lijepo oblikovali.

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 22:37
Fatka, bonsai majstori često uzgajaju gliciniju kao drvo pa tamo možeš pronači savjete o orezivanju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 22:45
Baš zanimljivo Božikovine, to mi je pravo čudo, jer kod nas u Primorju glicinije su ogromne agresivne penjačice, koje  nerijetko pružaju svoje krakove po desetak metara, a grozdovi cvijeta zaista budu impresivni.
Baš bi voljela vidjet jednu bonsai gliciniju - stavi sliku ako negdje nađeš.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 12:37
zvrk oduševila sam se tvojim slikama ovako prekrasno "ukroćenih" wisteria
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.