Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glicinija - Wisteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glicinija - Wisteria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 20>
Korisnik
Poruka
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 20:57

Ma ovo sam poslao samo zbog vas koji brinete. Ova je posađena ko zna kada (prije najmanje 20 godina) i od tada je nitko ne zaljeva, ne obrezuje, ne dira. Jednostavno raste samostalno bez utjecaja čovjeka svake godine cvjeta i uspješno se širi bez obzira koje drvo ili grm joj se nađe na putu. Inače ima i jedna u privatnom vrtu koja raste kao samostalno stablo i ona je isto puna cvjetova.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kala2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kala2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:49
Moja glicinija posađena 2008. u proljeće, kao mala sadnica, ove godine cvala ko luda, nemaš je šta vidjeti a cvijet do cvijeta
Na vrh
MajdaM View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MajdaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 02:01
dobila sam email o 10 najopasnijih otrovnica, sa slikama , medju njima je i glicinija
 
 evo sta sam jos nasla o gliciniji , medjutim tu ne pise o otrovnosti
http://www.rasadnik-curek.com/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=71

I ja imam gliciniju u vrtu , pa molim sve koji su nesto pronasli o eventualnoj otrovnosti da pisu o tome
Na listi najotrovnijih sa e-maila su jos Azaleja, narcis, Oleander, Anturijum, Fikus-benjamin , djurdjica i td
pisu da je Green Magazine objavio listu otrovnica u vrtu.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 06:14
Originalno poslano od člana MajdaM MajdaM napisao:

dobila sam email o 10 najopasnijih otrovnica, sa slikama , medju njima je i glicinija   evo sta sam jos nasla o gliciniji , medjutim tu ne pise o otrovnosti http://www.rasadnik-curek.com/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=71I ja imam gliciniju u vrtu , pa molim sve koji su nesto pronasli o eventualnoj otrovnosti da pisu o tome Na listi najotrovnijih sa e-maila su jos Azaleja, narcis, Oleander, Anturijum, Fikus-benjamin , djurdjica i td pisu da je Green Magazine objavio listu otrovnica u vrtu.


Otrovnost glicinije leži u plodovima (mahuna i sjemenke) koji izazivaju povraćanje, dehidraciju, opću slabost.
No nema mjesta panici - mnoge biljke su otrovne a koristimo ih u svakodnevnoj prehrani.
Isto tako nemoj mješati otrovnost i smrtnost.
Na vrh
MajdaM View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MajdaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 14:37
hvala za odgovor
 ponavljam koristan link

http://www.rasadnik-curek.com/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=34
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 20:49
Iako sam neke od slika stavila već u "Moj vrt", postavit ću nekoliko i ovdje. Blizu moje kuće, u šetnji, nabasala sam na nekoliko šumaraka glicinija. Neka su stabla u tim šumarcima premašivala visinu od 7 - 8 metara, neka koja su zalutala među ostalo (vrlo visoko) drveće nadmašila su rastom sve.
Ove glicinije nitko ne obrezuje niti formira, morala sam se prilično udaljiti da bih vam pokušala pokazati njihovu veličinu, pa fotografije ne mogu dočarati njihovu ljepotu.





a ljepota njihova cvata i bogatstvo mirisa neopisivi su!




Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 20:57
misty,meni ovo liči na bagrem.Mislim da ovo nije glicinija...
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 06:17
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

misty,meni ovo liči na bagrem.Mislim da ovo nije glicinija...
Sad kad sam proguglala malo po netu mislim da si možda u pravu. Nikada nisam vidjela bagrem, sličnost s glicinijom je fascinantna a ja sam početnik u vrtlarstvu i neznalica! Embarrassed
Ali ne zaostaje po ljepoti za glicinijom, a po mirisu je značajno nadmašuje! Mislila sam da je intezitet mirisa takav radi velikog broja drveća, ali donijela sam jednu granu doma i stavila je u vazu sinoć. Jutros mi cijela kuća miriše! LOL
Pomislila sam da bi možda trebala izbrisati ovaj post s teme o glicinijama, ali možda je baš dobro da je tu radi usporedbe?


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 11:04
Misty,bagrem miriše opojno,kao i lipe.Odrasla sam u okruženju lipa i bagremova pa sam zato odma prepoznala to divno drvo.I ja mislim da bi bilo dobro da slika ostane .List i cvijet jako liče,samo što je bagrem drvo a glicinija penjačica...I boja cvijeta se razlikuje,naravno.Big%20smile
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 10:38
premda je ovo na slici bagrem - postoje i bijele wisterie
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 17:11
Nisam znala da ima i bijela  wisterija.Hvala Željka na informaciji!
Na vrh
slatkica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slatkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 23:12
Čitam i divim se, gledam i  padam u nesvijest.
Moja glicinija zasađena prošle godine i ne napreduje baš, ima tanki vrhić i neznam da li njega trebam odrezati, da li se to radi u rano proljeće ili u jesen ili mogu i sad (6 mj.)?
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 17:34
Zalosna sam , najradije bi plakala ! Donesla sam si iz stranog svijeta malu gliciniju u zelji da si ju posadim tu , tu gdje sam u stvari doma ! Uspjevala mi je predivno ali samo mjesec dana a onda joj je voluharica POJELA korijen ! Izvukla sam onda tu golu sibicu i posadila ju natrag u teglu i sad cekam , mozda jos potjera !

Mislite da imam sanse ?    Cry
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2010 u 21:15
Ovo gore je bas bagrem.Ne zaboravite da je razlika u listovima kod bagrema i glicijije.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2010 u 22:15
Gute Fee, mislim da ima šanse, nisam doduše probala tako zakorijeniti, nego povaljenicama, ali teoretsko bi trebalo i tako uspjeti.  Ako ne uspije, naći će se i ovdje koja sa korjenom, jedino ako je bila neka posebna...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2010 u 19:02
Originalno poslano od člana Gute Fee Gute Fee napisao:

Zalosna sam , najradije bi plakala ! Donesla sam si iz stranog svijeta malu gliciniju u zelji da si ju posadim tu , tu gdje sam u stvari doma ! Uspjevala mi je predivno ali samo mjesec dana a onda joj je voluharica POJELA korijen ! Izvukla sam onda tu golu sibicu i posadila ju natrag u teglu i sad cekam , mozda jos potjera !

Mislite da imam sanse ?    Cry



Nemogu vjerovati , potjerala je natrag ! Ima 2 pupa a na jednom se i listici naziru !    smile56
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2010 u 23:49
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Gute Fee, mislim da ima šanse, nisam doduše probala tako zakorijeniti, nego povaljenicama, ali teoretsko bi trebalo i tako uspjeti.  Ako ne uspije, naći će se i ovdje koja sa korjenom, jedino ako je bila neka posebna...


Imala si pravo ! Danas su se ti mali listici razvili u njezne grancice !
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 02:23
Bravo za gliciniju!
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 18:17
Frida , tako joj se veselim kao da sam dobila najljepsi poklon !
                                    smile127
Napreduje !
Na vrh
kala2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kala2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 20:06
čekamo slikicu Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.