Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Decoupage-salvetna tehnika-naši radovi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Decoupage-salvetna tehnika-naši radovi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 34>
Korisnik
Poruka
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 17:21
    Darla dobro došla,smile55 odmah si zabljesnila sa tvojim prekrasnim radovima,ne znam za kojega bi se odlućila ali pošto obožavam plavu boju ipak mi je srcu draža ona ukrasna vaza s plavim motivom  čestitke za rad
            smile141 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 22:14
Darla,pridružujem se dobrodošlici i naravno čestitkama za radove.Predivno!!! Pogotovo prva slika.Jel to motiv sa jedne salvete?
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 13:38
  darla radovi su ti prekrasni bravo
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2008 u 05:51
Koju vrstu boja koristite za cracle tehniku? Jednom smo je isprobali na nitro bojama i efekat je izostao.     
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 10:08
Ja imam cracle lak za akrilne boje (ne znam koja marka, morala bi doma pogledat), samo dosta je tesko raditi s njim jer se boja kad idem preko laka brzo susi, pa zna ruzno ispasti. Valjda trebam jos vjezbati.....
Ako slikam na staklu (od ispod ko na tanjuru) onda prvo stavim salvetu, pa lak, pa svijetlu akrilnu boju,  pa kad se osusi - tamnu akrilnu boju.
Ako radim odozgo (kao na ovoj dolje kutiji) onda ide prvo tamni akril, pa lak, pa svijetli akril, pa salveta.
Kupila sam i neki cracle lak za staklo (a nemam boje za staklo smile42)
pa cekam priliku da ga isprobam (taj se mora peci u pecnici).
 
Nego, ja sam do nedavno za lijepiti salvete koristila Drvofix, a lakirala sam na kraju lakom za camce i bio mi je o.k., samo taj lak smrdi) i onda sam nadobudno kupila lak za decoupage i kad s njim premazem zadnji sloj, ne osusi mi se nego bude ljepljiv. A pise na kutiji da se koristi i kao lak za finishiranje Angry. Koji lak vi cure koristite?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 11:29
Ja koristim od UHU-a lak za salvetnu tehniku.Zadovoljna sam sa njime pa druge ne isprobavam.Otpočetka sam i ja dva puta prelazila lakom no s vremenom sam skužila da nema potrebe.Sad samo jednom prolazim.E da,i kad sam dva puta lakirala,brzo mi se sušio.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 00:47
"Chemaco" u Zagrebu ima lak za decoupage-tehniku (mat i sjajni) i relativno brzo se suši, ali ja koristim akril lak za automobile (brzosušivi, a tako i piše na boci), kupljen u Pevecu, cca 20,00 kn (spray).
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 10:40
Ma bas taj sam i kupila iz Chemaca, sjajni. Kad s njim premazem nesto kartonsko onda se lijepi (ne moze se osusiti, stoji mi kutija mjesec dana vani i ne smijem ju poklopiti jer ce se poklopac zalijepiti). Fakat mi nije jasno.... Mozda se ne smije razrijedjivat s vodom, ali opet, on i je na vodenoj bazi.....ne kuzim.
Jel taj lak u spreju iz Peveca smrdi?
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 15:11
Originalno poslano od člana darla darla napisao:

Ma bas taj sam i kupila iz Chemaca, sjajni. Kad s njim premazem nesto kartonsko onda se lijepi (ne moze se osusiti, stoji mi kutija mjesec dana vani i ne smijem ju poklopiti jer ce se poklopac zalijepiti). Fakat mi nije jasno.... Mozda se ne smije razrijedjivat s vodom, ali opet, on i je na vodenoj bazi.....ne kuzim.
Jel taj lak u spreju iz Peveca smrdi?


Ako sam te dobro shvatila, ti si taj ljepilo/lak razrijedila sa vodom ....zato ti se i ne suši

Taj se ljepilo/lak ne razrijeđuje već se takav direktno iz posudice nanosi na predmet.... i zaista se jako brzo suši.
Ja stalno radim s njim jer mi je najbolji.
Ako baš želim još dodatno zaštiti predmet, onda ga pošpricam sa bezbojnim akrilnim lakom u spreju (cca 22-25 kn u trgovinama bojama i lakovima ).
Nadam se da sam ti bar malo pomogla   
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 15:13
meni je najjednostavnije raditi sa lakom u sprayu, brzo se osuši  i dovoljno je tri puta poprskatiLamp
probajte
koristila sam i ja lak za čamce, premazivala sušila i šmirglala i tako barem dvadesetak puta, ispada super lijepo ali još nešto, lak za čamce je žućkast, a spray je baš bezbojan
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 10:04
Hvala na savjetima! Onda kupujem sprej i ne razrijedjujem vise lak.....
 
Znam kak je to Hippy, i ja imam osjecaj da sam jos vise podjetinjila otkada imam klince. Sakupljam slicice, gledam crtice....... ma to je sve super.
Jesi u Zagrebu ("đoranje" te otkrilo)? Hoces da se nadjemo ili da ti posaljem postom? Ajde ustvari, saljem ti privatan mail.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 22:02
Nemate pojma kak ste me zarazile! Osim što sam nakupovala salvete (uglavnom za rad po zimi) i ljepila i sprejeve i  skupljam ideje!
Danas sam prvi put probala nekaj napraviti u ovoj tehnici i jako sam sretna jer je uspjelo! Sutra sliknem.

Imam pitanje- da li je netko probao ljepiti salvetu na lak- oču reči- nasprejao samo lak na površinu, zaljepio salvetu i onda ponovno posprejao lakom!?
Mislim da bi moglo biti jednostavnije tako!?

Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2008 u 14:33
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:


Nemate pojma kak ste me zarazile! Osim što sam nakupovala salvete (uglavnom za rad po zimi) i ljepila i sprejeve i  skupljam ideje! Danas sam prvi put probala nekaj napraviti u ovoj tehnici i jako sam sretna jer je uspjelo! Sutra sliknem.Imam pitanje- da li je netko probao ljepiti salvetu na lak- oču reči- nasprejao samo lak na površinu, zaljepio salvetu i onda ponovno posprejao lakom!? Mislim da bi moglo biti jednostavnije tako!?


Ja nisam nikad probala. Mislim da je to ipak samo lak..a ne i lepilo
Ne znam koliko taj lak može zalijepiti salvetu na podlogu, tj. koliko se salveta može "stopiti " s podlogom?!?
Ja volim da mi se salveta uopće ne primjećuje na predmetu...kad ju zaljepim, odmah ju još vrhom pstriju ( jagodicom ) dodatno zagladim...tak da bude totalno priljubljena na podlog...Zato gledam da mi je boja podloge što sličnija osnovnoj boji motiva na salveti
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2008 u 15:40
Probat ću onak - baš me zanima!

Evo moj uradak! Još je nespretno napravljen- treba se naviknuti na krhkost salvete.







Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 12:53
Drage moje i dragi moji pročitala sam sve od početka i imam par pitanja...
 
Ja sam to probala raditi zimus i nisam baš bila zadovoljna jer sam prve uratke radila na teglama za cvijeće (što mi se ne čini baš pametno, jer nisu ravne).
Shasha mi je objasnila što da kupim i u dućanu su mi dali ljepilo i lak u jednom, ali meni to nije bilo onako lijepo sjajno!!!Ali sada sam pročitala da preko svega na kraju ide i lak u spreju (iz Peveca!) - to ću si kupiti ...
Za početak ću probati oslikati keramičke pločice jer mi se to čini najjednostavnije...
Moje pitanje je kako ulijepite velike površine a da vam se na pogužvaju???
Da li za to postoji neka posebna tehnika???
I da.. jako mi se sviđa ovaj rustikal stil ali mi se to čini prilično komplicirano!!!
Može neko pojašnjenje ako vam se da pisati  a ako ne budem ponovno tražila objašnjenje na prethodnim stranicama.
I ja imam nekih salveta ali to nije ni približno lijepo kao što vi imate...
Ali zato idem odmah u dućan pogledati šta se danas nudi...
Uh, što sam se raspisala... ali tako ja kad se nečim oduševim...
Wink
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 13:58
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Drage moje i dragi moji pročitala sam sve od početka i imam par pitanja...
 

Ja sam to probala raditi zimus i nisam baš bila zadovoljna jer sam prve uratke radila na teglama za cvijeće (što mi se ne čini baš pametno, jer nisu ravne).

Shasha mi je objasnila što da kupim i u dućanu su mi dali ljepilo i lak u jednom, ali meni to nije bilo onako lijepo sjajno!!!Ali sada sam pročitala da preko svega na kraju ide i lak u spreju (iz Peveca!) - to ću si kupiti ...

Za početak ću probati oslikati keramičke pločice jer mi se to čini najjednostavnije...

Moje pitanje je kako ulijepite velike površine a da vam se na pogužvaju???

Da li za to postoji neka posebna tehnika???

I da.. jako mi se sviđa ovaj rustikal stil ali mi se to čini prilično komplicirano!!!

Može neko pojašnjenje ako vam se da pisati  a ako ne budem ponovno tražila objašnjenje na prethodnim stranicama.

I ja imam nekih salveta ali to nije ni približno lijepo kao što vi imate...

Ali zato idem odmah u dućan pogledati šta se danas nudi...

Uh, što sam se raspisala... ali tako ja kad se nečim oduševim...

[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />


Ma nije to baš tako komplicirano...
Kod tog rustikalnog ( Shabby chick ) stila, nakon svijetle boje se nanosti vosak, pa onda tamna boja. Onda se šmirgla sa šmirgl papirom...i onda se na takvu podlogu lijepi salveta..

Kod ukrašavanja teglica ali i velikih površina, meni je najbitnije odabrati dobru podlogu... kad je boja svijetla onda je i jednostavnije dodavati uzorke. Kod tamnih podloga, tehnika tj. sam postupak decoupaga se znatno razlikuje nego kod svijetlih podloga.

Kao prvo, ja svaku teglicu obojam akrilnim bojama...osim ako već nije u nekoj boji koja mi odgovara

Zatim izrežem motiv sa salvete i odvojim bijeli dio salvete ( zna ih biti po dva sloja ).
Takava uzorak smjestim na teglicu i ako je malo veći, onda ga u sredini s donje strane priljepim sa ljepilom i onda prelazim s gorne strane, s ljepilom i širokim mekih kistom...nježnim potezima...ak mi se salveta negdje malo zgužva, poravnam je dok još nije sasvim prionila na podlogu i lagano sa vrhom prsta je dodatno zagladim....kad se sve osuši, pređem još s jednim slojem tog ljepila-laka kako bi uradak zaštitila od vlage..i to je, u kratko, to
Nakon toga ti nije potrebam ovaj lak u spreju....ali ako želiš, ti ga možeš još stavitina sve ovo.
Postoji još jedan premaz tzv. visoki sjaj....koji predmetima daje zaista poseban sjaj ko da su ispolirani...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 14:03
Oh, baš ti hvala Hippy na  ovako iscrpnom objašnjenju.
Od akrilnih boja za sada sam samo koristila bijelu, ostale tek moram kupiti...
A sada sam došla iz dućana, kupila sam salvete!!!Tongue
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2008 u 21:58
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 13:17
smile116dobro nam dosla lela...ima ovdje svasta za nauciti....kao prvo ima nas jako malo ...svi zbrisali na godišnjismile159smile115.
Pa da za pocetak
oštre škarice po mogućnosti one zaobljene
ljepilo za salvete
nesto boje akrilne, a moze i tempere
predmet na koji ces ljepiti (staklo,metal,keramika,plastika,drvo...)
kist,spuzvica
 
i to je to zapocetak
 
izrezes motiv sa salvete,odvojis slojeve tako da ti ostane tanak proziran sloj s nacrtanim motivom
recimo da si odabrala staklenku...
obojis ju sa bojom koja najvise pase bojama salvete..pustis da se osuši..
kistom naneses lijepilo po staklenki otprilike koliki je izrezani motiv...
nalijepis motiv..i kistom umocenim u lijepilo naneses ljepilo na motiv pocevsi sa sredine prema vani...
kad se sve osusilo pređes prozirnim lakom u spreju..najjednostavnije...
ostavis da  se posusi..i ponovis sprejanje dok nisi zadovoljna ucinjenim...
 
evo to je za pocetak a ima i dalje....ako trebas koju salveticu posalji adresu na pp....i saljemo
i ne zaboravi da cim nesto uradis stavi slikicu da i mi vidimo kako izgleda
 
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 12:30
evo i nas je uhvatila manija "decoupaga" a naročito craclea pa se sad hvlimo našim radovima......

sat


izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.