Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Decoupage-salvetna tehnika-naši radovi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Decoupage-salvetna tehnika-naši radovi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 34>
Korisnik
Poruka
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 13:08

Takvu strukturu dobijes kad umocis spuzvu (onu prirodnu, neravnu) u boju i onda lagano tufkas po teglici.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 13:39
darla 
 jako lijepo odlični su ti radovismile64
na tamnoj podlozi...mislis na grozdje u slici.....posprejam crnim sprejem...pa malo tu i tamo zlatnim i dalje ljepim salvete......to ti je sve, a da onda lak opet u preju.......SmileTongueWink
 
lela
ja bih od svake po jednuEmbarrassed,
a ja ti posaljem svoje....salji adresu na pp
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 13:52
a da .....decoupage papir ja kupila jednom i nikad više...smile226
.tocno da je predebeo...morala sam uzorke izrezati i kopirati na običnu bijelu salvetu,koju sam selotejpom zalijepila na A4 papir i tako je uspjelo proci kroz fotokopirni aparat i ispalo je super......
to je upravo ono groždje koje sam radila na slici.......
jedino bi se moglo iskoristiti ako se cijela površina..... recimo kutije .....zalijepi, pa lakira ...ali meni to onda nije to.....
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
*Lela* View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Lela* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 14:29




To je slikano kamerom i inače je posuda od sladoleda i to mi je prvi rad.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 15:25
Darla oprosti baš sam zaguljena, kažeš pravu spužvu hmsmile208ali je ja ne vidim godinama u trgovinama u koje zalazim, nego one ravne (umjetne)

Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 15:44
Mislim Leonarda na ove violine. Kad lijepim salvetu na tamnu podlogu uopce se vidi i ispada ruzno. Jos uvijek ne kuzim kako ti to radis........
 
Vanja, ne mora biti prirodna, dobra je i ona za tusiranje, okrugla, imas ih u DM-u, onak je sa velikim rupicama i neravne je povrsine.
 
Lela, lijepo ti je ispalo, i jos si za pocetak hrabro uzela velike motive....
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 19:59
Bok curke...
evo i ja se vratila sa godišnjeg
Vidim da ste bile jako vrijedne....ima jako lijepih radova

Darla, vezano za decoupage papir...s njim ti se radi ovako:
izrezane motive staviš u posudicu sa malo vode da se namoče....zatim ih staviš između dva- tri sloja papirnati ručnika kako bi se upilo viška tekućine....dalje s tim motivima radiš kao i sa motivaima sa salvete
Kod motiva na rižinom papiru nikako ne stavljati u vodu već raditi kao i sa slvetama   

Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 20:15
Originalno poslano od člana darla darla napisao:

Mislim Leonarda na ove violine. Kad lijepim salvetu na tamnu podlogu uopce se vidi i ispada ruzno. Jos uvijek ne kuzim kako ti to radis........
 

Vanja, ne mora biti prirodna, dobra je i ona za tusiranje, okrugla, imas ih u DM-u, onak je sa velikim rupicama i neravne je povrsine.

 

Lela, lijepo ti je ispalo, i jos si za pocetak hrabro uzela velike motive....


Kod tamnih podloga, tehnika je drugačija.....
Kad izrežeš motiv sa salvete, uzme se onaj bijeli dio salvete i naljepi se na podlogu. Kad se osuši, može se još prijeći sa bijelom akrilnom bojom, pa se na osušeno lijepi onaj zadnji ( uobičajni ) izrezani motiv sa salvete ...
Kod stalnih tanjura je malo drugačije:
najprije se zaljepi motiv...osući se....pa se boja bijelom akrilnom bojom...pa onda može lak za raspucavanje...pa onda recimo tamna podloga.....pa onda neka svijetlija boja

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 20:33
Da li je moguce uraditi decoupage na vaznama(od plastike)u kojima je vec cvijece??
Hvala vam!!
Tema odlicna,Savjeti-Prva liga..prvom prilikom u prodavnicu po potrebni materijal i na posao!!Wink
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 21:05
Opet jaTongue..
Saljem vam sliku male kutije za nakit ali nije uradjeno sa salveticama..Dobila sam je na poklon i u pitanju je platicna kutija od kreme za lice koja je poslije ukrasena s dugmadima i malim biserima..oni koji su eksperti u radu s decoupage ce vjerovatno znati bolje pojasniti Kako uraditi i ovo..Wink..nadam se da ce vam se svidjetiEmbarrassedTongue
 
 
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 21:10
vjerojatno je samo zaljepljeno ali ideja je skroz zgodna Smile
 
p.s. al nema veze sa decoupageom....to je naziv za salvetnu tehniku
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 21:15
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

vjerojatno je samo zaljepljeno ali ideja je skroz zgodna Smile
 
p.s. al nema veze sa decoupageom....to je naziv za salvetnu tehniku
 
Znam da nema veze s decoupageom ali nisam znala gdje ubaciti sliku a izgledalo mi je simpaticno kao idejaSmile!
Izvinite..!Embarrassed
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 21:16
lela
stvarno hrabro za pocetak....ljepiti velike komade salvete treba uspjeti...samo naprijedsmile51
darla
to sam ti ja radila na početku dok mi nikako nije islo ljepljenje salveta.smile42
...u stvari uzela ja u papirnici papir za zamatanje poklona izrezivala i ljepila
i bojala sam lakom za čamce i to sa pinelom...cini  mi se jedno petnaestak puta...maži i suši...maži i suši....ali fala bogu uspjela ja na kraju lijepiti i salvete, jednostavnije....posprejam lakom.....i sada je sve jednostavnijeThumbs%20Up
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 21:45
Kak sam totalno postala zaražena ovom temom(kao i mnogima na ovom forumu) stalno mi se po glavi vrte ideje! Tako je ona breza koja se zrušila napokon našla svrhu u ostatku svog života! Sinoć sam se igrala sa fotkicama familije i dragih ljudi i smišljala plan za izradu salvetnom tehnikom i to fotografijama printanim na bijeloj salveti.
kak doma nemam printer , a na poslu je samo sa crnim tonerom nisam napravila puno salvetica- jedno 10-takBig%20smile sve crno bijele!
Vratimo se na brezu!
Sinoć nakon obrade fotki legnem u krevet i vrti mi se slika breze- kak ju iskoristit? kaj složit od nje? s čim ju obradit? kak nanjet?

Došla doma s posla i otišla u štalu!
Ona sirota tam stoji.


Stavila ja nju na cirkular i reko- idem probat napravit nakošenu daščicu!
I dok sam pilila imala sam viziju- to je to!
Naravno da se nisam mogla zaustavit pa sam i njih samo nekoliko ispilila!




A to je ak niste znali okvir za sliku! Wink

I dalje vam je tehnika poznata!
Obrada grubih rubova, lagano hoblanje, keljenje i završni izgled!

To je djetešce od frendice kod koje sam upravo bila na kavi, naravno da je dobila poklon okvir sa bebicom- i oduševljena je- primila sam odmah narudžbu za drugo dijetešce!

Ove ostale okvire sad moram ostaviti da se prosuše(friško drvo) i pokloni za Božić buju za čas gotovi. Još bum skupila fotkice od familije koje se njima sviđaju i, nadam se, našla printer u boji!


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 21:48
odlična ideja Clap
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 22:18
wow..wow..fantasticno..nevjerujem da bih uspjela uraditi ovako nesto.. naprotiv,sigurna sam..ali prelijepo je!!TongueTongue
ClapClapClap
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 14:13
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Kak sam totalno postala zaražena ovom temom(kao i mnogima na ovom forumu) stalno mi se po glavi vrte ideje! Tako je ona breza koja se zrušila napokon našla svrhu u ostatku svog života! Sinoć sam se igrala sa fotkicama familije i dragih ljudi i smišljala plan za izradu salvetnom tehnikom i to fotografijama printanim na bijeloj salveti. kak doma nemam printer , a na poslu je samo sa crnim tonerom nisam napravila puno salvetica- jedno 10-tak[IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" /> sve crno bijele! Vratimo se na brezu!Sinoć nakon obrade fotki legnem u krevet i vrti mi se slika breze- kak ju iskoristit? kaj složit od nje? s čim ju obradit? kak nanjet?Došla doma s posla i otišla u štalu! Ona sirota tam stoji.[IMG]http://i247.photobucket.com/albums/gg156/seflera/radovi/P8200005.jpg" />Stavila ja nju na cirkular i reko- idem probat napravit nakošenu daščicu! I dok sam pilila imala sam viziju- to je to!Naravno da se nisam mogla zaustavit pa sam i njih samo nekoliko ispilila![IMG]http://i247.photobucket.com/albums/gg156/seflera/radovi/P8200006.jpg" />[IMG]http://i247.photobucket.com/albums/gg156/seflera/radovi/P8200007.jpg" />A to je ak niste znali okvir za sliku! [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />I dalje vam je tehnika poznata!Obrada grubih rubova, lagano hoblanje, keljenje i završni izgled! [IMG]http://i247.photobucket.com/albums/gg156/seflera/radovi/P8200013.jpg" />To je djetešce od frendice kod koje sam upravo bila na kavi, naravno da je dobila poklon okvir sa bebicom- i oduševljena je- primila sam odmah narudžbu za drugo dijetešce! Ove ostale okvire sad moram ostaviti da se prosuše(friško drvo) i pokloni za Božić buju za čas gotovi. Još bum skupila fotkice od familije koje se njima sviđaju i, nadam se, našla printer u boji!


Bravo, Šefi!

Probaj isprinti fotke na rižinom papiru. Puno su bolje kvalitete
Isprobano    
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 14:38
...

Kod staklenih tanjura je malo drugačije:
najprije se zaljepi motiv...osuši se....pa se boja bijelom akrilnom bojom...pa onda može lak za raspucavanje...pa onda recimo tamna podloga.....pa onda neka svijetlija boja ili završni akrilni lak


Evo primjera, na staklenoj zdjelici i tanjuru:

















Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 14:44
Fala Hippy!
 Neznam jesam li previdjela na temi , ali gdje se taj papir može kupiti?
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 14:47
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Fala Hippy! Neznam jesam li previdjela na temi , ali gdje se taj papir može kupiti?


Ja sam zadnji put kupila u Lumosu ( onaj u Petrinjskoj ).

Stoji tam gdje i salvete i ostali rižini papiri s motivima.
Nisam sigurna koliko ih ima u paketu....al nije tak ni skupo    
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.