Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Decoupage-salvetna tehnika-naši radovi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Decoupage-salvetna tehnika-naši radovi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 34>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 11:28
Definitivno moram promjeniti papir za fotke! Jučerašnji pokušaji su ostali samo pokušaji. Na greškama se uči. Printala sam na printeru koji je suh - prah- pa su fotkice koje imaju malo više crnog sve razmrljane kad se nanese lak.
Samo da znate- ne printati sa suhim tonerom u printeru Thumbs%20Down
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 14:30
Hippy, genijalni su mi ovi tanjuri. Jedva cekam da i ja probam radit na tamnoj podlozi. Jel ti pozadina onog crnog tanjura zlatna? Meni su rekli u Chemacu da se zlatna ne raspucava dobro i ja naravno tvrdoglavo probala i ispala katastrofa, ali vidis kao donji sloj bi islo............ili?
Razmisljam si probat, kad radim s cracle lakom, da koristim akrilne boje u spreju, mozda bi mi ispalo urednije. Jel tko to vec probao? Hippy, sigurna sam da ti vec jesi Smile
 
Šeflera, super ideja, bas je dobro ispalo!
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2008 u 20:23
Originalno poslano od člana darla darla napisao:

Hippy, genijalni su mi ovi tanjuri. Jedva cekam da i ja probam radit na tamnoj podlozi. Jel ti pozadina onog crnog tanjura zlatna? Meni su rekli u Chemacu da se zlatna ne raspucava dobro i ja naravno tvrdoglavo probala i ispala katastrofa, ali vidis kao donji sloj bi islo............ili?
Razmisljam si probat, kad radim s cracle lakom, da koristim akrilne boje u spreju, mozda bi mi ispalo urednije. Jel tko to vec probao? Hippy, sigurna sam da ti vec jesi [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />

 

Šeflera, super ideja, bas je dobro ispalo!


Darla,
na ovom tanjuru, lak u biti racpucava crnu boju ( to je klasična akrilna boja koju sam nanosila kistom ).
Nakon toga sam pošpricala sa zlatnim ( ili srebrnim ) auto lakom u spreju jer mi oni dalju najbolji efekat na staklu
Znači, prvo uzoraksa salvete, pa bojanje uzorka bijelom akrilnom bojom, pa lak za raspucavanje, pa crna boja, pa zlatna ili srbrna ( u spreju )
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2008 u 21:38
Trenutno nema za kupiti nigdje u Zg rižinog papira! Jel zna netko gdje se još može nabaviti i postoji li još neki papir koji bi mogla koristiti za decopague tehniku sa printanim fotkama? 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 10:46
Šefi ova ideja mi je fenomenalna!!!
 
Da li primaš još narudžbe???
I ja bih htjela sliku svog sina na tom drvu!!!!SmileThumbs%20UpWink
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 14:49
evo jos nesto od mene
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 14:58
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 14:58
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 15:18
Originalno poslano od člana leonarda leonarda napisao:

evo jos nesto od mene
[IMG]http://i304.photobucket.com/albums/nn173/leonarda1_2008/decoupage016.jpg" />

[IMG]http://i304.photobucket.com/albums/nn173/leonarda1_2008/03e6dfbc.jpg" />

[IMG]http://i304.photobucket.com/albums/nn173/leonarda1_2008/868c882f.jpg" />


Jako lijepo Leonarda
Jel ovaj prvi tanjur stakleni ili porculanski?
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 15:20
to je iz kompleta tacna i zdjela za kruh...ovo je zdjela za kruh....metalna
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 15:25
Originalno poslano od člana leonarda leonarda napisao:

to je iz kompleta tacna i zdjela za kruh...ovo je zdjela za kruh....metalna


Nikad ne bi pomislila da je metalna
Super mi je kombinacija ovih tonova na podlozi Kako si je radila?
Na to si normalno lijepila salvetu...a jesi stavljala još kakav zaštitni lak preko?
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 08:53

Super Leonarda, bas mi se svidja! Clap

Ova zdjela za kruh je i meni zapela za oko, podloga je bas ono sto vec neko vrijeme pokusavam postici, pa mi bas ne ideOuch
Gledala sam malo po tutorialima da to rade sa spuzvom, samo ne kuzim bas kakoConfused 
 
 
 
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 09:20
Originalno poslano od člana darla darla napisao:

Super Leonarda, bas mi se svidja! [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley32.gif" height="17" width="18" align="absmiddle" alt="Clap" />


Ova zdjela za kruh je i meni zapela za oko, podloga je bas ono sto vec neko vrijeme pokusavam postici, pa mi bas ne ide[IMG]smileys/smiley18.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Ouch" />

Gledala sam malo po tutorialima da to rade sa spuzvom, samo ne kuzim bas kako[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley5.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Confused" /> 

 

 

 


Kada želim dobititi nešto slično ovoj podlozi kakvu je napravila Leonarana, stavim na tanjurić( koristim one obične plastične jednokratne ) male hrpice odabrnaih akrilnih boja.
Npr. : bež, pastelno zelenu, ivory i sl. Onda sa slpužvicom ( obična spužvica za pranje suđa prerezana poprečno na 3-4 komada ) lagano dotaknem sve ( npr. te tri boje ) i zatim " tumpkanjem " prelazim površinu koju želim obojati.....na taj način se dobije, nazovimo to, melirana podloga.... znači a se ne vide jasni prelazi jedne boje u drugu...   
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 14:46

e skoro bas tako kako si rekla hippy.....

ofarbala sam ju u bijelu boju za metal...
zatim naljepila uzorke....sa ukrasnog papira za zamatanje poklona..i onda sam sa nekoliko boja...zasebno stavila u tanjur od plastike i...kistom tapkala, dok nisam dobila ono sto mi se svidjelo....
zatim sam kistom, velikim ,premazivala lak.....
šmirglala...i opet premazivala minimum 30 puta.....jer za još bolji efekat...trebalo bi barem 50 puta preci lakom....smile182
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 14:54
Originalno poslano od člana leonarda leonarda napisao:

e skoro bas tako kako si rekla hippy.....


ofarbala sam ju u bijelu boju za metal...

zatim naljepila uzorke....sa ukrasnog papira za zamatanje poklona..i onda sam sa nekoliko boja...zasebno stavila u tanjur od plastike i...kistom tapkala, dok nisam dobila ono sto mi se svidjelo....

zatim sam kistom, velikim ,premazivala lak.....

šmirglala...i opet premazivala minimum 30 puta.....jer za još bolji efekat...trebalo bi barem 50 puta preci lakom....[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot62.gif" height="47" width="66" align="absmiddle" alt="smile182" />


30 -50 puta????
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 14:55
E pa mozda je onda u smirglanju stvar!? (fali mi onaj smajlic sto se lupi po celu)
Jer ja sam to tako nekako pokusala, ali mi je sve bilo neravno a ja hocu da bude glatko. Smirgla se nakon lakiranja ako sam dobro shvatila? Jel  smirglas i po uzorcima?
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 14:59
Originalno poslano od člana darla darla napisao:

E pa mozda je onda u smirglanju stvar!? (fali mi onaj smajlic sto se lupi po celu)
Jer ja sam to tako nekako pokusala, ali mi je sve bilo neravno a ja hocu da bude glatko. Smirgla se nakon lakiranja ako sam dobro shvatila? Jel  smirglas i po uzorcima?


samo za tebe draga
Ili hoćeš ovaj?
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 15:00
da preko uzoraka...ali tek kad je posve suho...
a da ti ne ostanu crte ok kista...
imas jednu malu tajnu kako se radi.......Lamp
evo ovako:
kad prodjes lakom, ostavis mrvicu da se posuši, tada umočiš kist u razredjivac i predjes preko lakirane površine,.
Ovako ce ti puno manje šmirglanja trebatiWink
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 15:11
Originalno poslano od člana leonarda leonarda napisao:

da preko uzoraka...ali tek kad je posve suho...
a da ti ne ostanu crte ok kista...

imas jednu malu tajnu kako se radi.......[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley38.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Lamp" />

evo ovako:

kad prodjes lakom, ostavis mrvicu da se posuši, tada umočiš kist u razredjivac i predjes preko lakirane površine,. Ovako ce ti puno manje šmirglanja trebati[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />


Jel ti to lakiraš sa onim lakom za brodove?
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 15:12
E taj, bas taj. Evo sad sam ga i ja nasla. Sta ces, plavusa, ne trebam ni reci smile42
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.