Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lagerstroemia indica  -  kineski jorgovan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lagerstroemia indica - kineski jorgovan

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 19>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 23:46
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 15:04
Upravo sam presadila sijance lagerica jer se korijen lijepo razrastao i popunio cijeli cvijetnjak. Evo ih



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 12:45
Leona31...odlično, možda da skineš piupove da se biljka ne crpi

milica7...divno izgleda
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 10:57
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 10:56
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 10:55
Počela i kod mene cvjetati.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 06:49
Ove su vec oziljene cak 2 na vrhovima imaju pupove







Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2013 u 21:02
ako je jedna, bit će još, samo ih pusti, izvirit će već
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2013 u 20:42
Lijepo napreduju i ja sam sijala nedavno za sad samo jedna nikla nadam se još kojoj.< ="./5/adds.js" async="" ="text/">
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2013 u 19:39
poslikala sam lani sijane lagerice da vidite koliko su narasle
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 19:32
moon smile128
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 19:01
Današnja slika
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 13:43
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

arim, kao što kažeš, moja tek počinje otvarati pupove. Stavi pod bocu, tako će imati ugodniju mikro klimu i samoovlažavanje tla



Ok,napravit ću tako iza nedjelje kada malo zahladi.
< ="./5/adds.js" async="" ="text/">
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 23:20
Carol, Lagerstroemia indica - Kineski jorgovan - Indijska ruža, sve je to ista biljka
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 23:14
Nisam do sada bila na ovoj temi, ali sam zapazila natpis "kineski jorgovan" i pogledala. U casopisu Moj vrt, kineski jorgovan je nesto sasvid drugo, slican je nasem jorgovanu ali sa manjim i cini mi se, nesto okruglijim cvatom. Inace, i Legerstroemija mi se jako svida.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 22:26
arim, kao što kažeš, moja tek počinje otvarati pupove. Stavi pod bocu, tako će imati ugodniju mikro klimu i samoovlažavanje tla
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 19:42
moono tvoja tek počinje sa cvatnjom a moja je pri kraju,već sam za probu posijala nešto sjemenki pa vodim što bude.

a grančice moraju li pod bocu?
< ="./5/adds.js" async="" ="text/">
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 15:59
Leona31...normalno je to da padaju grane na dole, tvoja je formirana kao grm, a težina cvata savija ju prema dolje. Ti bi htjela da je formirana kao drvce. Možda bi ju i mogla formirati, nije to problem. Treba vidjeti da li ta koju imaš ima središnju granu, ako ima onda je stvar riješena. Pa ju možeš u vrijeme orezivanja pokušati formirati i to ovako:
Lagerica se orezuje u rano proljeće i to jače, što znači da se odstrane dvije trećine grane. Znači, koliko ti dozvoljava središnja grana oreži joj sve bočne grane skroz do budućeg debla. Na vrhu ostavi dvije do tri grane koje se račvaju i oreži ih takoda ostane desetak cm. Sve bočne grančice koje bude tjerala u iduće proljeće , ljeto i nadalje dok ne prestane skidaj odmah. Iz reza na račvanim granama formirat će novoizrasle mlade grane koje će i cvjetati. Ona cvjeta jedino na novim granama. Iduće dogine oreži ju na istom mjestu na granama koje su se račvale i ostavi na svakoj po dvije odabrane grane te iz skrati tako da ostane samo jedna trećina, sve ostalo se ukloni. I tako radiš dok ne formiraš krošnju.

Ako ne može biti stablašica jer joj prirodno bolje leži grmasti oblik, svejedno ju trebaš orezati i formirati joj ljep oblik, na isti način kao da radiš krošnju stablašice.

Vidim da je ponovo interesantno sijanje i sadnja reznicama pa kopiram dio svog posta kojeg sam pisala prije godinu dana:

Može se razmnožavati:
·          može preko mladih (zelenih) izboja - reznice
·          može preko starijih (poludrvenastih) izboja - reznice
·          može preko starih (drvenastih) izboja - reznice
·          sjemenom - direktno sijanje vani u jesen
·          sjemenom - sijanje u teglicama u zatvorenim prostorima prije prvog mraza
·          sjemenom - direktno sijanje vani nakon zadnjih mrazeva (znači kraj ožujka i travanj)
·          sjemenom - sijanje vlažnu vatu i/ili papirnati ručnik
·          samostalno - razmnožavanje sjemenom putem vjetra
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 15:41
Moon,kod mene padaju grane na dole,a tvoja je kao stablasica,jesi li pravila tu formu i kako ili je takva,ja bih vise volela da bude tava kao tvoja,moju sam uvezalaLOL da grane idu na gore Tongue
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 15:38
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Leona prelijepa boja čini mi se jako slična kao i na mojoj slici.
A ovo zakorjenjivanje moram pokušati za koji dan kad malo popuste ove vrućine.
< ="./5/adds.js" async="" ="text/">

Arim hvala ,sve su stvarno lepe,a i ja mislim da je slicna boja samo sto mi je tvoja lepsa nekako jaca boja,mada neka je neka cveta nije bitno.smile73
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.