Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lagerstroemia indica  -  kineski jorgovan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lagerstroemia indica - kineski jorgovan

 Odgovori Odgovori Stranica  123 19>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Lagerstroemia indica - kineski jorgovan
    Objavljeno: 20 Rujan 2016 u 15:33
grmolika


stablašica

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2016 u 08:03
smile79
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 22:24
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

vajgela se reže poslije cvjetanja, a i mene živciraju te male grančice, pa ih "poštucam"  i u proljeće

Ma i ja sam danas obilazila moju i sve gledam kako ću je dobrano srediti, pa što poslije bude. Ionako se lako zakorijenjuju. Jesenas sam popikala par grančica vajgele tamno ljubičastog lista. Ako se prime poslat ću ti već po nekome. "Posuđene" su i te se moraju primiti ... pa nisam ja kriva što grane vire kroz ogradu na ulicu ... i smetaju prolaznicima ...

Pratim te draga moja i jako bi me radovala ponovljena kava s tobom na mojoj terasi. 
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 22:05
vajgela se reže poslije cvjetanja, a i mene živciraju te male grančice, pa ih "poštucam"  i u proljeće
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 21:09
Nisa, vjerojatno ti je zbog pravilnog orezivanja tako lijepa, gusta.

A mene zanima je li se tako orezuje i vajgela. Ne mogu skužiti koje grane trebam orezati. Puna mi je suhih grančica. 
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 10:28
Režu se kad i vinova loza i voćke, kako u kojem podneblju, nije kasno do kraja veljače, početka ožujka. Ako će nekome pomoći, drago mi je; grmolike se režu na nekakvu visinu do pola metra i svake godine na tu visinu, znači po starom rezu. Izboji koji idu iz takvog debla imaju snažne grane i bogat cvijet.

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 10:10
Nisa, bas lijepo sto si stavila slikicu orezane lagerice. Kod mene još nije vrijeme za orezivanje. Još koji dan da se vrijeme stabilizira. Danas je kod mene susnježica
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 09:08

Prvi put mi je lani cvijtala a sad odoh u kasapljenje, zapravo obrezuje se kao bugica do daske

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2016 u 22:29
Ajme što si ih srezala  smile180
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2016 u 09:19
lagerstroemie, grmolike i stablašica, nakon rezanja








Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2015 u 19:21
Divne su obje; i tinejdžerica i gospođica lagerstroemia. Clap
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2015 u 14:33
Nisa, bilo bi zgodno ako ti se bude dalo da poslikaš lagerstoemiju prije orezivanja i poslije kad ti je tako lijepa i velika, pa da služi kao ogledni primjerak za cvjetoljupce koji tek startaju s lagerstoemijama. Moje su još male pa nisu tako zanimljive Embarrassed
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2015 u 12:28
hvala milice, režem ih krajem zime skroz pri deblu, i stablašicu isto tako, što starija i jača, bogatije cvijeta; i moje su kao mlade imale tanke grančice i slabašan cvijet
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2015 u 10:56
Nisa, zaista je prelijepa......Meni se čini da je to neka duploga cvijeta. Moja nikada nije bila tako bogata......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2015 u 23:44
jedna od mojih

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2015 u 22:24
Moon, hvala ti na savjetu.... Vjerujem da ću tako i napraviti. Što mi vrijedi rezuckati i onda ostanem bez cvijeta.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2015 u 21:50
milica7, možda ne bi trebala pokušavati formirati stabalce kad ti je prošlu zimu nestala do korijena. Ja bih pustila da raste kao grm, pa ako nestane nadzemni dio, uvijek će potjerati iz korijena i imat ćeš i cvat. Ja bih tako napravila....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2015 u 17:25
Sve su nove grane jer su se nadzemne preko zime osušile i nove su izašle iz korjena ali cvijeta nema...... Namjeravam na proljeće ( ako prezimi) isto pokušati formirati stabalce......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2015 u 16:39
milica7, jesi li ju orezivala? Nju treba orezati u proljeće, onako kako je to Ninetta slikovito opisala. Ona cvjeta na novim  granama
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2015 u 14:41
Na mojoj ove godine niti jedan cvijetak.....Cry
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.