Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lagerstroemia indica  -  kineski jorgovan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lagerstroemia indica - kineski jorgovan

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 19>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 18:18
Evo još jedna sličica ove meni drage biljke. Ja sam ju dobila pod nazivom indijska ruža.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 18:20
Divna je milice!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 18:30
Hvala, sada je sva ogoljela. Prošlih godina sam mislila da se osušila jer zimi izgleda kao potpuno suha biljka a onda kasnije u proljeće krene listati.Nije mi uspjelo skupiti sjeme. Morat ću slijedeće godine malo više paziti.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 18:50
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Moja je upravo procvjetala, bit će sjemenki



Otok, jel imaš kaj sjemenkica, ja bi sijalasmile143!!!!!!

Daj slikicu kako je izgledala ovo ljeto i jesen.  Pozzz
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 22:52

freeland44 , poslat ću ti reznicu skupa sa sjemenom mimoze. Važi?

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 13:23
smile169

A sam  hapyy,  smile78.  A ti si Heart!!!!!   Jedva čekam!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 15:02
Skoro sve što si tražila imam u sjemenu i reznicama, imaš poruku od mene. Smile
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 17:49
Evo ovogodišnjih reznica lagerostroemie,bijela roza i lila.Vrlo se lako razmnožavaju.Drvenasta reznica cca 6-8 cm sa 2-3 internodija /upotrijebiti hormon/gurnuti u supstrat 1-2 pupa dok 1 pup viri vani.Držati na temperaturi 18-20 C.Za dva mjeseca imate nove sadnice.Sad je pravo vrijeme.Sretno

Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 17:44
kako ide zakorijevanje bez hormona, imaš li iskustva?
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 17:54
Hormon je samo pomagalo,može i bez njega.Važnija je temperatura tla  i umjerena vlaga
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 18:28
Jelsa, da li bi vrijedilo da sada pokušam zakorijeniti jer su grančice nekako drvenaste i suhe i potpuno bez listova ?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 18:36
Sad je pravo vrijeme.Uzmi reznice u prosjeku debljine olovke.Reznice gore na slici odrađene su prije mjesec dana.Lagerostroemia je listopadnica,dakle sada je bez lišća
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 18:52
Hvala na odgovoru. Evo idem sada odmah to napraviti. Javit ću ako bude uspjeha.smile160
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Jelica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 23:40
Jelsa, da li ih imaš za prodaju?
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 20:35
Jelice,krajem ožujka kao polugotove presadnice, vrlo povoljno
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 20:43
Evo kao da si znao da mi treba savjet kako zakorjeniti ovu biljku. Jučer sam na riječkoj kavi dobila granu, baš debljine olovke, hormon imam doma, dakle sutra idem u akciju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 20:47
Jelsa, ako su ti presadnice za prodaju, objavi to na ovoj stranici

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4268&PID=500556#500556
Na vrh
Jelica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 23:39
Tongue
Jelsa ,super čujemo se onda krajem ožujka. Ja sam u Slavoniji da to nije malo rano za saditi vani ?A zapravo mogu hi čuvati do sadnjeTongue
Na vrh
Jelica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 21:15
Jelsa, može, može i u Slavoniji !
Ja pred kućom imam već par godina crveno-roza boje. Po zimi izgleda sasvim mrtvo a onda u proljeće se razbaca s lišćem a ljeti prekrasno cvjeta.U jesen ju orežem na oko 50 cm.
Dobro mi uspjeva pa si onda želim još nekoliko boja. Trebala bih oko 10 kom. da sakrijem zid od susjeda!
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 21:43
Hvala ti Jelice , vrlo vrijedan podatak za mene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.