Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lagerstroemia indica  -  kineski jorgovan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lagerstroemia indica - kineski jorgovan

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 19>
Korisnik
Poruka
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 21:36
Lagerstroemia inace u fazi mirovanja izgleda kao da je suho stablo,jer joj pupovi nisu krupni, pa te takav "suhi" izgled ne treba brinuti...ona naglo ispupa cim vrijeme fino otopli
Inace ne znam kakva je i kolika naraste kada se gaji u saksiji, nisam nikada imala priliku da je vidim u takvoj uzgojnoj formi jer se ovdje u Hercegovini uzgaja vani i moze da naraste u poveliko i bujno drvo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 13:14
Badava sam oči gubila na Tikvičevim slikama njezine lagerstremije !!  Ja stablo neću imati, ali ću zato imati preslatke grmiće !!



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:55
Free, ta tvoja je vani u zemlji i zimi ne? Potjera iz korijena ili iz starih grančica?
Koliko dugo ju imaš? pitanja i pitanja ...
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 21:07
uh polovila sam informacije...
belica,zagreb
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 21:49
Moja je počela rasti iz korjena jer se nadzemni dio smrznuo ove zime. Morat ću bolje pokriti na zimu...


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 20:55
proljetos sam u cvijetnjak stavila sjemenke, evo što je niklo 
 
 
 
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 06:16
Pa ovo je zbilja uspijeh,ja sam sijala ali ništa nije niklo.Sad molim lijepo iskustvo podijeli sa nama Tongue.
Što se tiče tvojim mladih sadnica nekako mi se čini logično da ih prasadiš  jer će im ovdje uskoro postati tijesno.MOja je zimus smrza ali se oporavila i evo prvi cvijetovi su tu smile78                       
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 16:55
Sjeme sam pokupila, mislim u jesen, niti ne sjećam se, gotovo da sam i zaboravila na njega i eto već je bio negdje ožujak kad sam se sjetila, stavila kupovnu zemlju i na nju spustila sjemenke, dodala malo zemlje odozgora i zalila te stavila odmah van, bez da sam zemlju prekrila  nečim. Cvijetnjak sa sjemenkama sam stavila u cvjetnu gredicu ispod jednog grma. Zalijevala ga kiša, a kad nije bilo kiše onda ja i to je to. Iskreno uopće se nisam nadala da će išta proklijati. 

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 19:47
I njih sam danas presaila
 
 
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 19:57
bravo moon sad će ti lijepo rasti. Inače ja imam jednu već 4 godine i još mi nije cvala, ali moja je u zg u tegli, ali tvoje na moru će cvijetati sigurno ako ne ove onda slijedeće godine. Dole su sve u cvatu do bola, nezna se koja je lijepša.
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 20:01
belice...ove moje u vrtu, prošle godine posađene već gotove sadnice, ne cvjeta još niti jedna, a ove sam sama sijala i idem sad pokušati održati ih na životu, pa ako uspije...bit će to fantazija
 
Inače, kod mene je grad pun rascvjetanih....zaboravim disati kad ih vidim
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 08:57
Već ovako male su prekrasne Tongue
A zamisli kad kod tebe budu u punom cvatu...milina!Koje boje cvat imaju?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 20:02
Ne mogu staviti slike, ali jako sam vesela kako moje sada izgledaju !!!  Preživjele su zimu, počele se zaleniti dosta kasno, ali sada su već visoke prek metar, a jedna je kao veliko jedro, da mi nije žao mladih grančica koje se cvjetati, skinula bi sve mladice i napravila stabalce !!  Ali ću ih ove godine ostaviti takve kakve jesu, pa ću mladice pokušati zakorjeniti u proljeće !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 20:28
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Već ovako male su prekrasne Tongue
A zamisli kad kod tebe budu u punom cvatu...milina!Koje boje cvat imaju?
 
LOLnemam pojma, sjeme mi se pomiješalo pa sam stavila sve skupa, a sad od oviih koji su nikli i do sada opstali, bit će to iznenađenje, inače imam one lilaste boje, prošlogodišnju slku sam stavila negdje naprijed
 
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2012 u 13:34
Pred desetak dana još nije bilo pupova a danas me iznenadila moja lagerica, svaka mlada ovogodišnja grančica nakitila se pupičima kao bor kuglicama !!

Ali imaju nekakav čudni oblik grana!!  Jel bi mogl sada porezati sve donje grane da dobijem oblik stabla ili bi bilo šteta sada to skidati, možda i one procvijetaju ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2012 u 17:46
Free....Ona cvjeta samo na novim granama, zato se nakon što odcvjeta stabljika oreže i to dvije trećine grane se oreže. Da je moja, ja bih ju orezala i formirala stabalce 
 
U prethodnom postu svoje sam pokudila, a sad su pune pupova. Ja sam se bila prepala da sam nešto prošle godine zeznula kad sam ju orezala prilikom sadnje, no naprotiv, gdje dod sam ju orezala tu se stvorilo više novih grančica koja je sad svaka puna pupova. Još me iznenadilo i to da je na jednom grmiću nikla grančica iz zemlje (ne znam da li iz korijena ili s denla spod zemlje - nisam razmicala zemlju da ju ne oštetim,  i ta grančica  je krcata s pupovima. Još malo pa će biti i cvijetića.
 
Malecki sijanci već su malo narasli
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 20:38
Vaše su lagerstroemie,prekrasne,
jedna ljepša od drugeClappratiti ću vas,jer imam bijelu i crvenu,ali kako dalje učim od VASClapsmile113
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 21:36
Belina...jesu li cvjetale?
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 10:05
Moja skoro ocvala :)

“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 10:12
I moja je već na kraju s cvjetanjem.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.