Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lagerstroemia indica  -  kineski jorgovan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lagerstroemia indica - kineski jorgovan

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 19>
Korisnik
Poruka
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 01:03
Moon, tek sam je presadila u veću saksiju iz one u kojoj je kupljena. Korjenova bala joj je to zahtijevala. Znači da je u saksiji, zemlja je izmiješani treset i zemlja iz vrta sa dodatkom agro perlita. Zalijevam svaki ili svaki drugi dan zavisno od potrebe. Ja sam je i dobila sa takvim listovima. sutra ću je uslikati i pokušati staviti slike.Još je nisam prihranjivala i ne znam dali bi crveni cristalol bio dovoljno dobar. Kod mene je tek desetak dana.Hvala ti što si obratila pažnju. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 18:13
evo, ovako izgleda, ako mik se ove fotke prime. izludjeh više.
http://i1147.photobucket.com/albums/o550/Milica_Radoja/kineski%20jorgovan/PIC_1114.jpg
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 18:28
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 18:33
ako neko zna kako da spasem ovo moje drvce bila bih mu zahvalna. Vidi se da je potjerao nove grančice iz korjena, Još ću pokušati staviti sliku cijele biljke.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 18:48
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 20:51
Radoja i ja imaam tu biljku,receno mi da ona ne prozivi u saksji.mora u zemlju.kada sam je kupila(mostar)upozorila me prodavacica da odma smestim u vrtu a po zimi nasujem oko korenja 10cm sloj suvog lisca.inace kod mene sva u cvatu.predivna je.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 21:43
Martab,može ona da živi u posudi. Evo slika moje dok je bila u posudi. Lijepo je cvjetala u posudi. Poslije sam presadila u vrt i  nije cvjetala poslije toga, prošlu zimu je ozebla pa sam morala orezati ali sva sreća nije se potpuno smrzla, potjerale su nove grane iz korjena ali nije cvjetala ove godine jer su mlade biljčice. Moram ju bolje zaštiti na zimu.




Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 08:50
Marta, Milice7(imenjakinje smo)hvala. Ova moja je kupljena u Metkoviću prije mjesec dana. Ja sam joj več mijenala saksiju. Stavila je u veću. Ne znam da li je kasno da je sad prebacim u dvorište. Možda se i adaptira do zime.Posebno bimi bilo žao da propadne jer je crvena. Marta, ako mi se to dogodi, pošto smo zemljakinje, moliču sjeme od tebe.Nisi rekla kakve je boje tvoja.
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 13:50
Radoja!moja je roza boje,negde sam ubacila njenu sliku na forumu....sama neznam gde je traziti....      nema problema bice valjda semenki,moze bi bila bolja reznica???nije bitno-imas je!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 20:25
radoja956....nije ti niti kasno, niti rano za presađivanje lagice i vrt - pa jesen stiže, a to je idealno doba, a s obzirom da je kontejnirana može se uvijek posaditi u vrt. Lagica je najosjetljivija prvu godinu sadnje pa ju lijepo ušuškaj da ti ne smrzne. Da sam na tvom mjestu presadila bih ju u vrt sad u ponedjeljak ili utorak, 10. ili 11.9. (tad ćeš saditi uz podršku Mjeseca)
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 08:24
Moon,Martab, hvala.Moon. ova moja ima, to se vidi i na slici, već odrvenjelo i formirano stabalce.Martab hvala na dobroj volji za .
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 08:26
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Free....Ona cvjeta samo na novim granama, zato se nakon što odcvjeta stabljika oreže i to dvije trećine grane se oreže. Da je moja, ja bih ju orezala i formirala stabalce 
 
U prethodnom postu svoje sam pokudila, a sad su pune pupova. Ja sam se bila prepala da sam nešto prošle godine zeznula kad sam ju orezala prilikom sadnje, no naprotiv, gdje dod sam ju orezala tu se stvorilo više novih grančica koja je sad svaka puna pupova. Još me iznenadilo i to da je na jednom grmiću nikla grančica iz zemlje (ne znam da li iz korijena ili s denla spod zemlje - nisam razmicala zemlju da ju ne oštetim,  i ta grančica  je krcata s pupovima. Još malo pa će biti i cvijetića.
 
Malecki sijanci već su malo narasli
Moje su grane spremne za rezanje,samo čekam dobru dušicu da mi pokaže,kako se to radi!Hug
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
MladenkaMo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MladenkaMo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 20:13
Pozzz
Ja sam ovo Drvce dobila prije 2 godine dana. Drvce sam ja krstila, jer mu nisam znala pravo ime. Mnogo mi se svidjelo, i zazilila sam ga jednostavno, grancica u casici od jogurta, prezivilo je zimu u mom dnevnom boravku u saksiji, prve godine nije cvijetalo, iako je imalo svu njegu, voli puno vode i sunca.
Drugo proljece me je preslo pa se pojavio jedan mraz kad sam moje Drvce iznijela na terasu. Strasnoooooo, u toku tog istog dana se snuzdilo i listici su mu bili opali. Samo sto nisam plakala za njim. Medjutim pala mi je na um ideja da ga ososam tad iako je bio april vec, pa sta mu Bog da, i gle valjda sto ga toliko volim Drvce se oporavilo i bilo jos bujnije i onako zelenije. Obradovalo me je i cvijetom ljetos!!!!
Medjutim mene sad zanima nesto drugo, kako da napravim onu lopticu od njegove krosnje, kad da ga osisam, cini mi se da mu je prevruce u saksiji, a primjetila sam da je korijenje jako razgranato i gusto i vec ga je puna saksija, sta da radim kada da ga presadim?
Napominjem zivim u mjestu gdje su zime i mrazovi jaki i dugotrajni, kakvu zemlju da koristim, humus mu ne zadrzava bas vodu mnogo, pomozite mi molim vas, ja sam se i emotivno vezala za njega, cak i pricam sa njim iako sam prije mislila da je to glupost, ali eto ovo je nesto sasvim drugo. Vidjela sam na ovom forumu da ima bar slicnih meni, pa vam se zato i obracam.
Unaprijed zahvalna Ex Mostarka
Na vrh
Jelica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 21:48
Draga Mladenka, nemoj se ništa briniti , to je jako zahvalna biljka. Moja je stara oko 5 god. Kupila ju i odmah posadila u zemlju, južna strana i cvijeta mi svake godine od srpnja do evo ovih dana zadnji cvjetići. Ja sam u Sl. Brodu i kod nas je prošla zima bila - 25, sve što je bilo pod snijegom ostako je a ono iznad je smrzlo. To ja lijepo u proljeće kada počme tjerati orežem sve suho i te nove grane narastu i do 70 cm za jednu godinu i cvjetaju.Prošle sam godine vidjela u Selcu ispred hotela Varaždin barem 20 stabala koja su formirana u pravo drvo s krošnjom. Bilo bi dobro da neka dobra duša iz Selca uslika sada taj drvored pa da vidimo kako sada izgleda.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 23:12
MladenkaMO...ako su ti zime tako jako hladne i dugotrajne, pa nemoj onda formirati stabalce, neka raste kao grm. Ako se dogodi ovo što je Jelica pisala na temp. -25, uništit će ti stabalce i opet će ti iz korijena potjerati više izdanaka, znači prirodno će formirati grm. To bi meni bilo logičnije.
Ako imaš gdje, posadi ga u vrt i to sad u jesen. Ja bih tako, a ti se sama odluči.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 23:34
moon...misliš li da nije sad kasno za prebacivanje iz pitara u vrt??? ....ja bi svoga tako rado pribacila u vrt....
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 23:46
11111...samo prebaci, nije ništa kasno, jesen je, a ti si još tu gdje jesi. Sad je najbolje vrijeme za presaditi (moj savjet ti je 24. ili 25.10.).
Inače biljke koje su kontejnirane, znači u cvijetnjacima/pitarima mogu se tijekom cijele godine presađivati, a inače najbolje vrijeme (mediteranska, kontinentalna klima) u jesen ili proljeće. Tvoja klima je mediteranska i jesen ti je idealno vrijeme za sadnju, presađivanje i sl.Thumbs%20Up
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 00:00
hvala moon...odma u ponedijak ide u vrt....jedva čekam.....kiša ga je previše nalila u pitaru koji (nisan znala) nije imao rupu....počeli otpadati listovi...joj joj...
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 00:04
11111.....jesi mu probušila rupe da voda može oteći van, ako nisi bar ga izvuci iz pitara, lišće mu već pada, a može mu i korijen stradati
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 09:15
bija je u vrtu u pitaru sa rupama ali je stajao u ukrasnom pitaru i tako je jadan par dana bija utopljen u vodu izvadila san ga da se cijedi i sutra ide u zemlju... bojala san se oće li se zakorijeniti do zime....ali kad ti kažeš da može - selim ga.....hvala
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.