Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lagerstroemia indica  -  kineski jorgovan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lagerstroemia indica - kineski jorgovan

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 22:44
Nisam zadovoljna, morat ću pokušati opet ove godine. Sada je još pod snijegom. Pokrivena je folijom. Moram pričekati da vidim da li će preživjeti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Vijavica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vijavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 08:54
Pozdrav,
 
ja sam novopečena vrtlarica i ono što je drugima posve samorazumljivo, ja moram zapisivati Embarrassed
 
Uglavnom, vidjela sam da ova biljka dobro uspjeva na velikim vrućinama, ja sam u Zg-u, ali bi položaj ove biljke bio baš udaran na ljeto pa me zanima koliko ju često treba zalijevati, smijem li otići na godišnji (tipa tjedan dana) dok je biljka još mlada Big%20smile
 
Moram oformiti trajnice, a ova mi se baš dopada. I još nešto, kakva je susjeda? Kako se slaže s lovor-višnjama, a kako ostalo cvijeće s njom?
 
I za kraj, tko u Zg-u (ili okolici, al ne bih mijenjala klimu reznici) ima reznica za otkup?
Preko trnja do zvijezda...
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 09:28
Bravo za novopečenu vrtlaricu, Vijavice, bit će od tebe ubrzo i iskusna vrtlarica, ima još jedna naša forumašica s tekicom, danas bi mnogima mogla održati predavanje o trajnicama. Lagerstroemia indica je ukrasni grm ili stablo, pa sama procjeni kakvo bi joj susjedstvo bile lovorvišnje. Obično ih sade kao solitere, a vidjela sam i drvored, ne baš dugačak, jer odrasla stabla nisu jeftina. Kako joj samo ime govori potječe iz toplih krajeva. Moje uspješno preživljavaju bez zalijevanja u "Atakama pustinji", najsuše mjesto u ZG i okolici LOL Veći je problem za mlade biljčice hladnoća, ali i to prežive kad se dobro ukorijene. U vegetaciju dosta kasno krenu, pa je još rano za reznice. 
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 20:44
Vidim da svi trpite strah za opstanak lagerstroemie. Ja sam danas maknula tkaninu s kojom je bila omotana i čini mi se da se smrzla. Još moram pričekati do 5. mjeseca, ali nekako mi ne izgleda dobro. Cry
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 15:55
kad je najbolje vrijeme za presađivanje lagerstroemia ...mislila sam sad dok jos nemaju listiće presadit je u veću teglicu 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 19:47
Kod mene 4 komada smrzla do korijena, sve sam danas orezala.
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 19:52
Ja još nisam sigurna, ostavila sam je, pa ću kasnije vidjeti. Fatka kolike su ti bile lagerstroemie?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 19:57
Bile su velike, jedna je bila preko dva metra a one druge oko 1,5m.Dusa me boli.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 23:39
Moja pupa. na prethodnoj stranici je slka kad sam ju dobila. Nakon što je odcvjetala, presadila sam ju u vrt i odmah orezala. Njena današnja slika:
 
 
 
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 09:02
Moja se smrzla sva kora joj otpala,mislim od nje ništa.Neznam hoće potjerat iz zemlje?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 09:37
Kod mene se još ništa ne vidi, jednostavno ne mrda. Vidi se da su sitne grančice suhe, ali kada malo ogrebem koru ispod nje je zeleno, znači da je valjda živa. Vidjet ćemo.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 11:52
ma bravo za lagerstroemiju!!! mala je ali slatka i kod tebe na moru će sigurno uživati, a ova moja zagrebačka za sad vidim isto tjera pupiće pa ću ju promatrati i nadati se...
 Sliknem ja našu na moru koja je stara jedno dobrih 15-ak ako ne i više godina  u kojoj nažalost moju i ne stignem baš uživati..
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 18:40
bbelica....je mala ali cakana. Kod mene je sve još tako malecno kad je i vrtu ovo tek drugo proljeće, a neke biljke su tek nedavno posađene.
Jedva čekam vidjeti volju ljepoticu, s toliko godina sigurno plijeni pažnju.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 19:20
moja je isto jos bez listica ali nazirem sitne mali okice ..znaci uskoro ce krenit 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 19:52
O da ta je svašta preživjela, čak i tretman sjekirom od mog ćaće. Nisam je vidjela od prošlog ljeta a tada je bila taman u razini kata kuće i cvijetala je kao luda. Kao da se nađeš u jednom ogromnom roza oblaku.
Mama ju je naravno posadila i neznajući što je i kaže da je dugo ispočetka čekala dok se prilagodila ali kasnije nas je sve nagradila. Kažu da je osjetljiva samo prve 2 godine dok je malena.

belica,zagreb
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 20:51
Kod mene nije još krenula s listanjem. Svake godine počne listati poslije svih ostalih biljaka pa se nadam da će tako i ove godine ako nije smrzla. Nisam pregledavala jesu li grane zelene ispod kore.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 19:55
evo moja je krenula


By belicasmelica at 2012-04-28

ovu malu sam odlučila hrabro riskirati u vrtu u zagrebu, pa bumo vidjeli, a drugu veću naravno ljubomorno čuvam u tegli. Wink
belica,zagreb
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 20:52
I moja je krenula, baš sam bila presretna. Clap
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 20:54
Moja je vani ali ne daje još nikakve znakove života. Bila je nekoliko godina u posudi a u zimi u podrumu. Ovo joj je prva zima vani, bila je pokrivena ali još se ništa ne zna je li živa.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 20:59
Zagrebi malo koru, pa ako je ke ispod zeleno, znači da je živa.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.