Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lagerstroemia indica  -  kineski jorgovan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lagerstroemia indica - kineski jorgovan

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 19>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 13:01
Ulovi, ulovi nešto i za mene, ako te ne uhvate.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 21:55
....a bojim se da me ne stave u novine sa slikom kao javnu sramotu koja uništava javne nasade....smile61
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 20:26
Imam 4 lagerstroemie različitih boja. Samo sam jednu kupila. LJeti sam dobivala reznice od poznanika, kraj bih zaprašila prahom za zakorjenjivanje, posadila u male tegle i stavila u hladovinu. Tamo bi i prezimile. Zimi izgledaju kao suhe grančice, ačim zatopli pojavljuju se mali lisni pupovi i već prvo ljeto cvijetaju.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 22:35
da li je to isto sto i budlea?
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 23:22
Dalmax, to nije budlea.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 10:22
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Evo ja sam dobila par sjemenki pa cu pokusati da posijem.
 
 
Fatka, da li si uspjela uzgojiti lagerstroemiu iz sjemenki?
 
Ja imam stabalce visoko oko 1 m staro dvije godine (u tegli) i ove godine sam spremila sjemenke, pa bi pokušala posijati.
 
Probala sam sa reznicama, ali mi nije uspjelo, zasad se drži samo jedna grančica koju sam otkinula uz samo deblo.
 
Da li ih ima u još kojoj boji
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 11:25
Ima ima u raznim bojama ljubičasti, crveni, bijeli i ovaj rozi koji je kod nas najčešći. Seni ima nekoliko vrsta i prekrasno joj cvatu. Mislim da moraju biti direktno na suncu jer u sjeni ne cvjetaju dobro.


život je more
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 15:15
Kad sam vidjela Fatkinu lagerstrormiu dobivenu iz sjemena, otišla sam u vrt vidjeti ima li koja sjemenka. Nešto sam našla ali nisam bila sigurna da li će valjati jer je cijelu zimu na grmu. Posijala sam desetak sjemenki i samo jedna je nikla. Evo njene sličice.
 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 17:26
seni super je malecka pravo zdrava.Kada si je posijala.I ja planiram ali sve me strah da nece klonuti posto mi se to desavalo.Uh, sto proljece ne stigne. Uh, snijega i zime.
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 19:01
Fatka, posijala sam je prije mjesec dana. Moje male lantanice su prije nekoliko dana bile klonule i pomislila sam da im možda dajem previše vode. Pustila sam da se zemlja malo posuši i sad su živnule. Da li možda i ti previše zalijevaš male biljčice.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 15:59
Fatka koliko treba kineskom jorgovanu da procvjeta, ja sam danas kupila jednu u agricomu .Hoće li mi ove godine cvjetati.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 18:06
Hoce, cvjetati ce ti ove godine.
Na vrh
cvijet11 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijet11 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 11:13
Imam 2 kineska jorgovana. Prije dvije godine su odlično cvijetali, ali lani su oboljeli u cvatu. Naime listovi su najednom postali pepeljasto sivi a male bobice iz kojih nastaje cvijet su same počele otpadati. Što činiti kako ih ove godine zaštititi ako se to pojavi. Shocked
 
 
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 20:21
Izgleda da od moga jorgovana neće biti ništa,nijedan list mu još nije nikao.Kako izgleda kod vas,  budi li se on rano ili ne.Bile su mi sumnjive one grane i kad sam ga kupila .
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 20:44
Josipa, ni kod nas na moru lagerstroemie još nisu prolistale. Tek se vide mali lisni pupovi. Valjda će i tvoja biti dobro.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 21:49
Ne brini olistace.Kod mene jedan olistao a drugi listova nema na pomolu.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 10:44
hvala na utjehi,
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 11:31
Josipa, samo se malo strpi, i kod mene na moru tek su se sada pojavili listići
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 11:53
I moja propupala...nadam se barem jednom cvijetiću ove godine,preživjela vani a tako je slabašnaKupljena pod imenom PETIT RED IMPERATOR(Fiore Roso)kilika će narast,ovo petit mi govori da je mala?
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 10:16
Ne znam kada cvate lagerostroemija jer kod mene ima samo par listova, ne bih rekla da će mi ove godine cvjetati.Ali, ja sam sretna da je samo krenula, jer nije izgledala obećavajuće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,262 sekundi.