Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lagerstroemia indica  -  kineski jorgovan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lagerstroemia indica - kineski jorgovan

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 19>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 17:39
Moja kontinentalka ovog proljeća završila u zemlji, lijepo se razgranala i porasla, a vidim sad mi stavlja cvjetne pupoljke. Baš se veselim kaj ću je vidjeti kako kod mene cvjeta! Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 19:07
A mene je moja danas baš ražalostila, već je ocvala i još ima samo pokoji cvjetić, čini mi se da je nekako kratko cvala
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 07:49
jel se ova ljepotica može i reznicama okorijeniti - ima netko iskustva???
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 10:57
Nata, ja sam proljetos, prije listanja, od prijateljice uzela tri reznice lila lagerstroemie jer takve nemam. Primila mi se samo jedna i evo kako sad izgleda.
 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 11:49
Koje boje je ova tvoja seni?
Oduševila sam se ovim grmićem tako da sam si ove godine nabavila dvije- jednu bijelu i jednu roza (čini mi se onu tamniju)
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 13:28
Bergenia, ova je lila boje. Do sada imam rozu, tamniju rozu, crvenu i bijelu.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 18:36
Seni,kaj imaš pravu crvenu ,do nje je jaaaako teško doći.Ako da,di si ju nabavila,reci,pliiiiiz poz!
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 21:09

Da rain, imam i crvenu. Evo njene slike. Ove je godine imala par roza cvijetića. Dobila sam ju iz reznice koju sam uzela kod prijateljice.

Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 09:55
seniii ima li sjemena od ove crvene ljepotice?
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 10:21
Fatka, bit će sjemena. Javit ću ti kad ga skupim.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 11:46
smile227stvarno je predivna, moram si je nabavit
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 21:01
Kod moje lagerstroemije slabo ostaju  cahure sa sjemenom, sve mi odpadne.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 09:35
Kod mene ove godine dosta sjemena ostane,valjda pčelice rade,a ima i dosta bumbara.Moja je roza ,a žeeeelim crvenu!Seni,divna ti je!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 22:03
Slikala sam lagerstroemiu koja je narasla kao veliko drvo, tamo gdje sam prije živjela, zadnji put sam je ja obrezala, a od tada samo raste, još se nije potpuno rascvala, bit će sjemenki ali tek na jesen



i jednu koja je formirana kao stablašica.


cvat pun malih roza cvjetića, a unutra narančasti valjda tučak


život je more
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 22:44
A ovo su moje lagerstroemie.Imam ih dvije ogromne, kao stablo ali su, nažalost, iste boje.Voljela bih imati jednu crvenu.


Na vrh
romanix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje romanix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 22:11
Može li mi netko objasniti, kako treba obezivati lagerstroemiu?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 19:58
Lagerstroemija cvate na vrhovima ovogodišnjih grana.Svako proljeće,najtanje grančice treba maknuti jer ne cvatu.Ostale grane bi trebalo skratiti na 2-4 pupa tako da potjeraju grane dovoljno jake za cvatnju,a i grm ima lijepi,gust i pravilan habitus.Kod nas na kontinentu to nije problem,jer lagerica ne naraste u veliko drvo kao u toplijoj klimi,pa ju je moguće tak orezivati.Kad naraste u veće drvo,takvo orezivanje nije baš jednostavno izvesti.Primijetila sam da ona i sama odbacuje slabe grančice,a i tanki vrhovi grana nastradaju zimi,pa se priroda sama pobrine za "orezivanje".Seni,kak ti orezuješ svoje lagerice?
Na vrh
romanix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje romanix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 20:30

Ja imam jedno deblo, kod kojeg grane orežem skoro do kraja. Sada sam kupila jednu kao grm, pa pretpostavljam, da je prvo trebam pustiti na željenu visinu, a tek onda svake godine orezivati?

Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 20:38
Prve 2-3 godine formiraš kostur kakav želiš,a onda održavaš formu.Koje su ti boje?
Na vrh
romanix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje romanix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 20:46
Drvu uz more mi je tamno roza - pink boje, a ovdje na kontinentu sam u MBM Lučko dobila tamno bordo boju.  Zna li tko, gdje bi se moglo dobiti sorta  Prairie Lace, koja je bijelo - bordo boje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.