Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Phlox
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Phlox

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2007 u 13:40
Pozdrav katruza Clap i pohvala za lijepo cvijeće...phloxHeart
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 07:46
Jucer sam vidjela u trgovini phlox, neki visoki, ljubicasti i bijeli....pa ja nisam znala da to tako dobro mirise...smile181
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 07:50
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:



Evo ljetnog.....

Plamenak, floks (lat. Phlox)
Najjednostavnija podjela floksa bila bi na: jednogodišnji, trajnice za gredice i trajnice za kamenjar.

Kod jednogodišnje vrste najčešće se sadi Phlox drummondii, a razlikujemo niski kultivar (15-20 cm) i visoki grandiflora koji može doseći do pola metra. Imaju male cvjetove sa po pet latica koji su spojeni u veće cvjetne glavice koje mogu biti bijele, žute, ružičaste, crvene, ljubičaste...raspon boja je doista velik, a najčešće u sredini imaju tamniju točku. Mogu se saditi u cvjetne lonce, žardinjere ili u vrt, na početak gredice, a cvatu od lipnja do rujna i najbolje uspjevaju na sunčanom položaju.

Kod trajnica najpopularniji je Phlox paniculata čija visina može doseći do 120 cm pa ga ne sadite na vjerovitom mjestu i po mogućnosti mu osigurajte potporanj. Sadi se na sunčano mjesto ili tek u laganu sjenu. Traži plodno tlo i redovito zalijevanje pa bi bilo dobro biljku malčirati u kasno proljeće. Obilno cvate od lipnja do rujna uz obavezno uklanjanje ocvalih cvjetova. Kod ove vrste postoji još veći raspon boja cvjetova, a postoje i varieteti sa šarenim listovima.
U kasnu jesen kada ocvate treba biljku odrezati na nekoliko centimetara od tla.
Razmnožava se dijeljenjem korijenovog grumena u rano proljeće.

Mali, veseli plamenak Phlox subulata koji se sadi u kamenjar visok je jedva desetak centimetara. On cvjeta u travnju i svibnju, cvjetovi su mu tek centimetar u promjeru i postoji u samo tri boje: bijela, ružičasta i svijetlo ljubičasta. Lako se uzgaja i brzo raste. Potreban mu je sunčani položaj i dobro drenirano tlo.
Razmnožava se reznicama u rano proljeće.
U kamenjar se također može posaditi i jednogodišnji niski kultivar Phlox drummondii koji će početi cvjetati kad već Phlox subulata ocvate pa će tako pridonjeti ljetnom šarenilu kamenjara.


Link posta: http://cvjetakmali.blog.hr/arhiva-2006-08.html#1621394339




Grandiflora...tocno, to je pisalo na kartici....ovdje gore pise da je on jednogodisnji. Je l to znaci da se ne isplati sad ga kupiti?



Ažurirao aurora2 - 28 Rujan 2007 u 07:50
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2007 u 14:43



dobro nam dosla
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2007 u 21:25
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:




Plamenak, floks (lat. Phlox)

Kod jednogodišnje vrste najčešće se sadi Phlox drummondii, a razlikujemo niski kultivar (15-20 cm) i visoki grandiflora koji može doseći do pola metra.  Mogu se saditi u cvjetne lonce, žardinjere ili u vrt, na početak gredice, a cvatu od lipnja do rujna i najbolje uspjevaju na sunčanom položaju.


l

Link posta: http://cvjetakmali.blog.hr/arhiva-2006-08.html#1621394339




Grandiflora...tocno, to je pisalo na kartici....ovdje gore pise da je on jednogodisnji. Je l to znaci da se ne isplati sad ga kupiti?



Ako je sjeme u vrečici onda kupi, ako je lončanica u cvatu...znači da će još malo pa ocvasti.... smile43
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2007 u 22:15
Ma u cvatu je...lijepa velika...ja stala da pogledam nesto pokraj nje i onda osjetim da lijepo mirisi, pogledam kad ono stvarno phlox grandiflora...a donata, kako bi znala da mirisi ako je sjeme u vrecici? smile187
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 23:04
Moj phlox počeo bacati tu i tamo pokoji cvijetak. Još malo pa će biti u pravom cvatu.Ovo su slike prošlogodišnjih(toliko da temu prebacim napred da se opet nova ne otvara uskoro)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 23:11
ovako to izgleda iz malo daljega
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 23:12
ne trebam vam reći da ga obožavamsmile71
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 10:16

Kakve li ljepote!!Ne mislim samo phlox već na cijeli vrt.smile55

Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:30
Molim ako neko ima iskustva sa ovim cvijetom neka se javi.Imam višegodišnji bijeli međutim zanimaju me ovi jednogodišnji.Kupila sam jednu kesicu Phlox drummond zanima me da li injima trebam pincirati vrhove kao i recimo dijasciji.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 00:42
shasha, prekrasno Clap
nedavno sam i ja sebi kupila jednu vrećicu ovog sjemena, pa uskoro krećem u akciju
oduševio me je na slici

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 07:50
shasha, pridružujem se i ja pohvalama, predivno
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 08:05
Originalno poslano od člana nuna nuna napisao:

Molim ako neko ima iskustva sa ovim cvijetom neka se javi.Imam višegodišnji bijeli međutim zanimaju me ovi jednogodišnji.Kupila sam jednu kesicu Phlox drummond zanima me da li injima trebam pincirati vrhove kao i recimo dijasciji.
 
Nuna možeš po potrebi.... vidjeti ces kako se biljka ravija i grana. Iako ga pinciras neces napraviti nista loše, samo ce se jos vise granati i širiti.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 22:59
Hvala administrator.Tako ću da uradim.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 22:01
Društvo, jeste li zadovoljni sa zasađenim phloxom?
Ja imam one trajnije, ali budući sam ljubitelj svih vrsta baš me zanima vaše iskustvo.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 18:34
Dok nisam vidjela shashino dvorišče nisam primjećivala phlox. Sada samo tražim sličice i tekstove vezane za njih.
Valjda mislim da je ljepota njenog dvorišta samo u phloxu, a ne u trudu i radu.
Kupila sam dvije sadnice višegodišnjeg, pa dok ne budu veliki kao njeni proći ce godine...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 23:28
Hoya,iznenadit ćeš se kako brzo rastu.Već će ti u jesen biti pravi grm od te jedne  sadniceWink
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 09:14

Sad znam kako izgleda pa ću se kod svake moje posjete vrtnim centrima malo počastiti.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 10:24
Shasha baš super i ja sam ga dobila od Andree01 i to plavog, posadila direktno u vrt, valjda mi neće smrznuti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.