Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Phlox
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Phlox

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 17:34
Phlox niski je biljka koja se jako lako razmnožava. Ja sam u jesen izvadila jedan cijeli busen(boja lila). Stavila ga u vodu na kratko, da zemlja omekša, i onda ga razdijelila na mnogo malih buketića. Svaki je imao po nešto žila. Bilo je to negdje koncem listopada i nisam se puno nadala. Danas cvjetaju svi do jednog, hoću reći primili su se svi. isto sam napravila sa sitnim karanfilima koji se sad pripremaju za cvjetanje.

Kupila sam ružičasti i bijeli ovog proljeća i oni cvjetaju, a kad se razrastu podijelit ću ih i razmnožiti.

S visokim nemam nikakvog iskustva, odnosno nemam ga. Vidjela sam u baumaxu gomolj, ali već toliko suh da bi kupnja bila čisti promašaj. Moram obići našu pijacu, tamo obično bude svega za kupiti.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 20:16
prekrasni su vam phloxići.I ja sam odnedavno ponosna vlasnica dvaju malih phloxića i jedva čekam da budu veliki poput vaših.Tongue
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 00:20
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 11:14

Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:46
Prekrasni phloxići!!!!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 21:13
Divni su!Mene oni ne vole,svake godine ih kupujem a oni  mi propadno do iduće sezone.I ove godina sam uzela ovaj tamno pink i bijeli..
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 22:20
Preljepi su. Sijala sam ih direktno u vrt. ali su trenutno u sjeni šeboja pa baš nešta ne napreduju. Tako mi i treba kad bi ja na dva kvadrata šumu zasadia
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 14:59
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332etdefender/huidhui.js?0=0&0=0&0=0">Prekrasni su!Bravo!ClapClapClapClap
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 23:46
Da ne zbunjujem Smile, precvetali su poodavno ali mislim da zasluzuju da se nadju na ovoj temi



Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 23:49
Zaboravih ovaj koji se uklopio uz jorgovan


a ovo je za sve vas koji cekate njegovo nicanje ili planirate da ga nabavite


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
samiloti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samiloti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 14:37
Predivni su phloxići. Dobila sam sadnice!!! danas sam ih posadila, jedva čekam da ih vidim kako cvijetaju.

Hvala još jednom Matildi koja mi je poslala phlox!!!Smile
Na vrh
samiloti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samiloti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 14:40
imam jedno pitanje. Ja sam mislila napraviti tepih na padini; pa me zanima dali se trava izgubi ispod njih? 

i da drugo pitanje

Meni je na padini trenutačno trava, da li će se phloxići razrasti ako pustim travu? Malo mi je nezgodno sve prekopati. Mislila sam iskopati samo rupe di bi posadila a ostalo bi pustila da se razraste.

Koje je vaše mišljenje
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 14:48
Predivan ruzicasti tepih!smile55
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 19:11
Najbolje da na mestima na kojima planiras flox izbacis travu,  ma koliko ti to izgledalo tesko. Ipak je bolje, jer su konkurencija a i jako neuredno izgleda kada kroz flox izbiju vlati trave koju ces morati onda rucno da sisas. Flox ostaje zelen i preko zime i dekorativan je i bez cveta.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
samiloti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samiloti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 11:44
Onda je najbolje uzet frezu pa napravit kako treba.

hvala na odgovoruSmile
Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2013 u 21:12
Moji phloxići iz sjemena






Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2013 u 23:25
Ivany, baš su fora, poput malih vatrometa!
 
I moj malo običniji doprinos...
 
 
 
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 10:41
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
samiloti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samiloti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 13:10
Predivni su phloxići,  moji su procvali ali su jako mali, možda im ne odgovara pozicija

Na vrh
samiloti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samiloti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 15:04
Originalno poslano od člana Ivany Ivany napisao:

Moji phloxići iz sjemena

Da li su takvi phloxići došli odmah poslije sijanja. Koliko vremena treba da dođu tako visoki i lijepi.

Znate li možda točno ime, baš su prekrasniSmile

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/phlox/61010.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/phlox/61009.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/phlox/61008.aspx -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.