Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nabava ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nabava ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 16:17
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Trebalo bi biti sigurno.Ali, da, nikad se ne zna.

Odkad sam jednom vidjela kako dvije žene vuku putem veliku vreću i beru kadulju uz sam put kojim dnevno prođe 1000 auta- ne vjerujem više nikome.Od tada samo u velikoj nevolji ljekovito bilje kupujem.
Verem se po šumama i gorama, uzgajam sama svoje bilje ali znam točno što pijem.



olla!!! evo mene nazad!!

i u potpunosti potisujem što fermina kaže...ne vjerujem niti onim naoko nedužnim milim nonicama sa place koje prodaju ljekovito bilje...zamislim kako se te starežene veru oukolo u potrazi za recimo koprivom a noge ih bole i skoknu iza kuće nabrati koprivu blizu ceste koja je posrkala svo olovo sa ceste...i sledim se.... možda malo brijem na crno... ali ako kupuje kupujem isključivo subana i jan spidera...iako je često plantaža bar je prošlo testiranje na otrove... vajda??!! :O))))
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2008 u 17:42
Trebalo bi biti sigurno.Ali, da, nikad se ne zna.

Odkad sam jednom vidjela kako dvije žene vuku putem veliku vreću i beru kadulju uz sam put kojim dnevno prođe 1000 auta- ne vjerujem više nikome.Od tada samo u velikoj nevolji ljekovito bilje kupujem.
Verem se po šumama i gorama, uzgajam sama svoje bilje ali znam točno što pijem.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2008 u 08:13

Misliš da mi to sigurno kupovati u dućanima zdrave hrane???Mislilš da kod njih nisu prskani???

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 16:35
 
Ozbiljno?Što nema trgovina zdravom hranom?

Ja limune uzgajam ekološki najprije radi sebe i svoje obitelji.Treba osjetiti taj miris njegove kore.Mmmm...Ali izgled im bude malo grbav, ponekad.To je logično jer se ne prskaju.
Pa, bude i viška ali uvijek ima pretendenata na ovakve proizvode.Dogovorit ćemo se.
Zriju u kasnu jesen i zimu.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 08:44
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Ja imam svoje domaće maslinovo ulje i trošim ga u sve i svašta.Ali ipak uvijek imamo( MM i ja) malo povišen kolesterol.Ali, što možemo, volimo papati.
Probat ću  i to s limunom.
Evo još jedan recept protiv kolesterola koji sam nedavno dobila.Nisam isprobala ali oni koji jesu kažu da djeluje:

-30 očišćenih češnjeva češnjaka
-5 neprskanih limuna sa korom, sitno narezanih

Dobro izmiksati.Dodati 1l vode i i prokuhati ( samo da zakuha )
Uliti u boce i držati na hladnom.
Piti jednu čašicu dnevno prije ili poslije glavnog obroka, 3 tjedna.
Nakon 3 tjedna terapije napraviti pauzu od 8 dana i ponoviti.

Miris češnjaka se navodno ne osjeća. Logično, limun skida miris.
Ova terapija čisti krvne žile od svih naslaga i preporađa cijeli organizam.

Probat ću čim mi sazru moji ekološki uzgojeni limuni!
 
 
A kada će ti sazriti tvoji ekološki limuni, da napravimo posao???
U Zagrebu je nemoguće naći ne prskani limun!!!
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.