Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nabava ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nabava ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:44
Suban ima dosta jaku kontrolu, ne znam za uvoznu robu, ali za ubranu znam. Susjeda je imala gavez na vrtu, pobrala ona korijen (cca 5kg) i odnjela na otkup, ali pronašli su nešto i sve joj vratili. Čini mi se da je gnojeno sa nečim Cry i to je razlog. A jedan drugi susjed mi je rekao da sa travarom iz okolice Dubrovnika mjenja bilje mediteranskog podneblja. Otkupne stanice po Žumberku su jako često vidljive, možda si proljeće baš naišla na biljku porijekla ovog podneblja. Botanički vrt im je smile227 Čini mi se da sam stavila slike u dijelu Samobor.
A i bave se edukacijom polaznika za zvanje proizvođač i prerađivač ljekovitog i aromatičnog bilja na Pučkom otvorenom učilištu Samobor, ustvari oni su začetnici tog obrazovanja, ali sada samo polaznici dolaze kod njih na praksu. Čula sam da se može postati njihov kooperant.

Ali, kako je društvo reklo, ono što sam ubereš je najbolje!!!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 23:50
Ipak, drago mi je to čuti za Suban.Sigurno onda imaju dobru kontrolu i za uvozno bilje.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 15:30
... je, ja se raspitivala i koliko sm saznala imaju jaku kontrolu i za uvozno bilje... zaprao me to najviše mučilo.... pred 7-8 ogd bila neka raspava o tome jer je bit bila da se to "strano" bilje vani u principu uzgaja po plantažama i da roba suha u vrećama soji i po par god ( a znamo šta to znači za bilje!!) i ondak sam se raspitivala za suban i zaostale i zaključila da se jedino od njih i jan-spidera isplati kupiti bilo što ( ako se već mora)...jer imaju jake kontrole i tog uvoznog bilja.....

....iako me ovo navodi na jdnu asocijaciju pred 3-4 kad sam išla u riječku biljnu ljekarnu najbližu u metrima gradskoj knjižnici ( a riječani će znati o kojoj pričam, da sad javno ne klevetam ime...i ne navučem probleme... :o(
...gdje sam pitala gospođu ljekarnicu imaju li iđirota, kaže gospođa da imaju ali samo refužo, ja kažem dobro,a od koga je? gospođa kaže od jedne naše firme i okrene se u drugu prostoriju / zalon po robu, ja kažem gospođo nisam rekla da ću uzeti, to zavisi od koga je..... ljekarnica ( ako ju tako uopće mogu nazvati) me ismije govoreći par minuta da šta ima ona meni govoriti od koga je , da ja ionako ne radim taj posao i ne poznajem te firme i d šta bi to meni značilo...i bla bla bla... nadmeno  se i oholo smijući da bi ju ja opet na kraju pitala da od koga je i onda je ona skoro zavikala - od subana!! i šta vam to sad uopće znači!!!... a ja kažem, znači. ako je od subana uzet ću!!
.... nakraju kad sam došla doma i otvorila vrećicu moram priznati da je bio dosta star i ishlapio.... no, oni su to vadili iz velike vreće - vidjela sam- cca 1 m...one kao za brašno ali velike i moguće je da je u ljekrni toliko stajalo....jer nisam sigurna da im iđirot baš tako jako ide...a ako je stajalo 1 god.... više to nije to....


...a zašto sam rekla da je ljekarnica ( ako ju uopće mogu tako nazvati) ... zato jer sam u rano ljeto pred 2-3 god potrošila svu konopljiku ( sjeme dozrijeva krajem ljeta) i pitala da li je možda imaju suhu ili dar u tinkturi, još sam rekla i latinski naziv vitex agnus castus  a gospođa me totalno preneraženo pogledala i pitala šta će mi to...i ja kažem da mi sjeme treba za neki preparat a ako nemaju sjeme dal imaju tinkturu ... na šta me zena potpuno zgrožena obavijesti da sjeme marihuane moram potražiti negdje drugdje , da to oni ne drže!!! .... šta da vam kažem....par sekundi sam samo gledala u nju i onda pozdravila i otišla......  šta da kažem ljekarnici u biljnoj apoteci na to???!!!!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 10:29
smile141Ma, bravo Griva.Ali postovi su ti do zlaboga dugi.
A opet vrijedilo je pročitati.
Ma kakve ljekarnice, to su ti uglavnom prodavačice.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 14:59
... prodavačice?...biljna ljekarna u punom smislu te riječi...prava biljna ljekarna....šta tamo ne bi trebale raditi u najmanju ruku osobe koje su završile farmaceutski fax...ili srednju ako postoji...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 21:46
Ako je zakon isti kao i za poljoprivredne ljekarne onda samo jedna osoba u toj ljekarni mora imati adekvatnu školu.Možda je ta jedna bila na marendi.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 12:03
...ti vrapca!!! ..a ljudi se masovno pouzdaju u njihovo mišljenje i znanje....užas!!...etike ni od kuda u toj branši...

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 12:07
 A u kojoj ima? Confused 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 12:26
..dobro pitanje!!. naum mi je palo pravosuđe, al samo na milisekundu....
...al da ne odlutamo sa teme - nije baš to ,; nabave ljekovitog bilja ali.... izluđuju me one reklame za biljne ljekove.... i svagkje kažu- za moguće nuspojave pitajt svog ljekarnika...a ja mislla da su u ljekarnama bar stručni ljudi...... aeo primjera i zaštome to izluđuje, ; baka i deda su mi prastari i žive na drugom kraju države, kako su bolesni često borave u kući red televizorom i upijaju te reklame za ljekove kao spužva.....i sad ona reklama za ginko- tip zaboravi gdje je tavio naočale- a te tablete mu pomažu pamćenju.... a baka 80 god odmah u apoteku jer je zamjetila da joj pamćenje nije kao pije...a teški srčani bolesnik, + extremno visoki tlakaš, pije 5 tableta dnevno već god za srce i tlak... i onda dođem u špjzu a jedna ogromna komoda krrrrcata samo "biljnih" ljekova i preparata - koji su "biljni" pa "ne štete"i baka guta ginko, tlak 240/120...i nije joj jasno što je...  a kupila u običnoj apoteci.... nabava ljekovitog bilja...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 12:51
"Pitaj ljekarnika..."smile156Moja ljekarnica pita mene.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 21:24
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

"Pitaj ljekarnika..."smile156Moja ljekarnica pita mene.





..hvala bog da si tamo ti... ajadne li one ljekarne gdje nemaju koga pitati a glavna im je svrha preprodaja "biljnih" tableta.... ja bi to sve poslala na edukaciju...oni učili samo o kemijskm tabletama a postali drugačiji trgovci...
Na vrh
Zelenbor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenbor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 22:23
Pozdrav svima,
naletio sam na forum "googlajući" o Subanu i Jan spideru.
Ono što je najbitnije za bilo kakvo ljekovito bilje je od kuda dolazi, tj. kakve je kvalitete. Svi moraju imati analize na teške metale, pesticide i mikotoksine itd inače je "proizvođač" u problemu i ne može dokazati zdravstvenu ispravnost ljekovitog bilja.
Super je kada ubereš biljku u prirodi, no zapravo ne znaš što si ubrao.
 
Tako ja barem mislim.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 22:31
... je ima nešto u u tome.... mene osobno strah olova u koprivi jer se negdje davno uplašila nekim čalnkom o tome.... a preslica kad ima one crne djelove oko članaka odmah pušem na gljivice.....

...al opet sa druge strane...stoljećima su ljudi brali bilje iz prirode i nije bilo nikakvih testova zdravstvene ispravnosti...doduše, zemlja nije bila toliko zagađena...pa niti hrana.... al ako se bere daleko od naselja ili kupi od provjerene firme.... trebalo bi imati nadu da je sve o.k..... :O)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 10:58
To je razlog zašto ja uzgajam ljekovito bilje, koje god mogu, u svom vrtu.Ne gnojim umjetnim gnojivom, ne prskam, daleko je od puta, zaljevam samo ako je nužno.
 
Što ne uzgajam u vrtu, berem sama.
 
Tek na trećem mjestu je nabava od provjerenih nabavljača.S tim da su najprovjeravaniji, ne vjerujem im baš puno.To jest, vjerujem njima ali ne vjerujem onima od kojih su oni kupili.
Lova ruši sve zakone etike.Confused
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 18:29
Ja za svoje potrebe ( i potrebe svojih klijenata) berem divlje zdravo bilje daleko od bilo kakve ljudske noge....... jer mislim da je to višestruko bolje od drugih opcija.... aliii koliko čujem uskoro će se u Hr pojaviti na komercijalnom tržištu jedan zaista kvalitetan proizvođač i sakupljač ljekovitog bilja, kad dođe na vidjelo, javim! :))
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 22:43
citam o nabavci i moram priznati ovaj suban..nisam cula....ja imam problema sa zelucem..ocito mi nervoza ili nesto smeta...koristila sam kapi od travar MB i do sad su mi pomogle...jeste culi za njega i da naravno ako ima ko kakav recept ili biljkice za posadit za smirenje jako bi mi pomogao...  ne spavam uopce kad boli...smile211
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 11:19
..ja sam sito davno znala nešto do njih uzeti..... ali isklučivo ao mi je osobno za mene a HITNO.... vrećice im nisu prozirne i ne vidi se boja a ne može se niti pomirisati....

..pa odi kod doktora!..možda imaš kakav početak čira.... što god da je, potpuno je - ciljanje na blef- pokušavati pogoditi dijagnozu - a jednino po dijagnozi ima smisla uzimati neki fitoterapijski oblik pomoći ..........korjen bilejlog sljeza ( hladana maceracija) ili sjemeki lana ( samljevene, hladna maceracija) su klasičan tretman kod toga( čir,bol od kiseline)  za oblaganje i regeneraciju sluznice
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 08:30
morat cu al mene ti je strah gastroskopije i nema sanse da to napravim....
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 08:39
.... ako nisi bila kod doktora uopće, odi!.... dobar dijagnostičar će ti i na temelju simptoma znati šta je ( moj dok opće prakse je pregenijalan!! znam puno njih koji su kod njega već po puno godina i kad je on nešto rekao "mogli bi biti to i to, ali odite si provjeriti" u 99,99% slučajeva je to bilo "to")...

.... bol u/oko  želuca može biti blio što... a dijagnotu samo dok može/smije  dati....
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 13:53
Curke moje, a kaj reć na to da čovjek uredno oglašava na zelenoj burzi da prodaje indijsku konoplju, i to flance u proljeće, a kasnije zrelu biljku. I nikom ništa.


Ja bi htjela kupiti gorku kiticu za čaj, pa lijepo molim ako netko ima nek mi javi na pp.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.