Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nabava ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nabava ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
Boki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Veljača 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Boki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 23:05
nije za preprodaju već za osobnu upotrebu ali kako nas ima više treba mi i više trave pa ako imate neku razumnu cijenu možemo se dogovoriti
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
macro View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 13:54
Zivim u dalmaciji i istraživao sam malo o imeli jer imam 3 osobe u obitelji kojima je ptorebna pomoć u stabilizaciji tlaka i rada srca.
Saznao sam sve što je potrebno no pronašao sam da imel raste samo u sjevernoj hrvatskoj.
Ima li ovdje netko ko je sposoban i voljan pomoci mi tako da mi ubere i posalje imelu . Vrlo rado ću platiti sve troškove i dati dodatnu naknadnu ako je potrebno, pošto je meni vrlo nezgodno doći iz Splita i tražiti imelu koja je ljekovita samo još nekih mjesec dana.
Znam da je najljekovitija sa hrasta i topole pa bi i to bilo poželjno.
 Ako vam treba nesto slicno iz dalmacije rado cu vam uzvratiti uslugom :)

Pitam također zato sta nimalo nevjerujem da je ovo sto mi prodaju lokalne travarke imalo ljekovito...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 23:11
Isti je i moj problem.
Htjela sam čak preseliti imelu kod nas na more ali ne znam bi li tu uspjevala.

Dobro razmišljaš o travama koje se kupe tamo-i-ovamo.
Nikad nisi siguran što si dobio.
Ljudi su izgubili busolu, zarada je postala jedini zakon.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 23:36
Bok,nisam baš 100% sa imelom,ali ja sam u primorju (sjeverno) i viđao sam je po šumarcima,zovu je još i biska kod nas, možda je u pojasu malo dalje od mora ima i u dalmaciji,pod brdima i u udolinama gdje ima hrasta .Samo nekako mi se i ne čini dostupna,uglavnom je visoko u krošnji...ja bi sa ovih 100 i kusur sigurno aterirao odotamo :)
ajde držim fige da ćeš nabavit
Na vrh
macro View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 00:04
Hvala :)


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 20:47
pozdrav,ovako ja bas trazila ovdje ovu temu i nasla sam sta mi treba.i mene muci ovaj problem preskupi gotovi cajevi,pomisao da beru i kod wc-ja vanjskih po selu i svasta nesto ja radije pristajem da berem putevima gdje slabo automobili prolaze,nego na slijepo uzimati sta ja znam sta oni sve melju i pakuju kao odredjenu biljku.zanima me da li je previse stetno brati po ovakvim navedenim putevima,znam da jest gdje furaju bibiji ?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 14:32
Ovo drugo gore je nego cijena iako me je obodvoje odvratilo od kupovanja čajeva i učinilo dobrom poznavateljicom i beračicom ljekovitog bilja.
Što reći o branju bilja uz puteve?
Trebalo bi brati barem 50 m daleko od prometnica.Međutim, činjenica je da mnogo ljekovito bilje baš voli rasti uz prometnice.Zašto?
Ali nije ni svaka prometnica ista niti svako bilje jednako skuplja teške metale.Informiraj se malo o tome.

Ipak bih ti savjetovala da se odmakneš malo od prometnica.Imat ćeš dvostruku korist: naći ćeš zdravo bilje i imati ugodnu šetnju kroz prirodu.Embarrassed

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 16:39
hvala ti na odgovoru samo korisno od tebe nesto cuti
vjeruj da imam gdje u prirodi brati ne bih zalila deset kilometara pjesaciti i nazad isto toliko !!! prosle godine sam otisla daleko u jedno zabaceno mjesto 16 kilometara udaljeno od grada i zacudo nisam imala sta d anaberem opet morala putevima,ali srecom zabaceno selo pa slabije automobili prolaze odatle.i ja sam raspamecena sta da radim ili da berem ovako kako moram ili da kupujem opet isto ovako sa puteva brano jedino maticnjak imma domaci i zovu od koje berem caj i pravim sok.
Na vrh
jmarica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jmarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 20:59
Da li netko zna gdje se može kupiti stroj za destilaciju bilja zapremnine od 50-100 litara i da je od rostfrei-a?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 20:25
Ja nekoristim nikakve kem. pripravke već isključivo ljekovito bilje,I   uvijek mi pomaže,znam sve o ljekovitosti biljaka,Svaku večer i na šestice popijem čaj od domaćih trava -mix,skupljam u planini i sušim i sve povežem ,čaj je jako dobar za jačanje imuniteta,također ja imam i drugih osušenih ljekovitih trava.....i povrća i voća ,ako treba koji savjet tu sam!
Na vrh
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 23:50
Dugo nitko ne piše, danas sam kupio knjižicu uz 24-sata, ivan Lesinger -Liječenje toksičnim biljem, i ostao razočaran uz nazive bilja nema latinskog naziva, i što mi je najbitnije nije napisano kolike se količine koriste, promašaj za cijelih 6kn
Na vrh
Ivobbb View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Kolovoz 2013
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivobbb Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 09:08
Lijep pozdrav svima

Novi sam pa možda nisam na pravom mjestu, neznam, ali sam vidio da par članova raspravlja o tome, pa da vas pitam. Trebao bi par biljaka za pripremu čaja, 

1. Gladišika (ononis spinosa) - listovi i stabljika 
2. Vilino sito 
3.Iđirot korjen
4.Petoprsta steža - Potentilla tormentilla

Ove prve dvije su mi bitne jer ih u tom obliku nigdje nisam našao , a ove ostale sam našao ali kad već od nekog uzimam da uzmem sve.

Zahvaljivat se neću jer je za lijek

Lp, Ivan
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 09:42
Ivobbb, dobro došao.
u mojoj temi sam pisala o vilinom situ i guščarskom petoprstu , to su biljke od kojih se za liječenje koristi korjen i koji bi ti rado poslala da imam veću količinu.
mislim da ćeš ipak morati potražiti nekog travara koji se bavi skupljanjem ljekovitih biljaka i koji ima količinu potrebnu za lijek.
Na vrh
Ivobbb View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Kolovoz 2013
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivobbb Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 10:05
Od te dvije mi treba po 10 gr

A gladišike 20 gr,  nije neka količina, ali ako ne možete imate možda preporuku di da nabavim,??

Inače, počeo sam se liječit biljem prije 8 mjeseca i moram vam reć da nikad nisam imao bolje rezultate. Imam spec bolest i takav mi je bio i recept za čaj, trebalo je mjesec dana da prikupim sve sastojke, i obišao sam veliku večlinu travara, kontaktirao ih , naišao na ok ljude, ali većina njih ne želi prodat sastojke, već vam hoće prodat već svoju mješavinu. A meni to ne paše jer je većina recepata isključivo stabljika, ili isključivo cvjetovi, a oni u večini slučajeva prodaju sve zapakirano pola ih ni nezna kaj je zapakirano. 

Ovo mi je za novi recept za mamu,  boluje od iskrivljene kićme i u svojih skoro 60 godina uspjeli su je svi uvjerit da tome nema lijeka, uvjeravaju je i dalje da su tablete jedini izlaz a ja to više nemogu gledat, tolko tableta, svaka imam svoju nuspojavu koje će sad dolazit na naplatu!!

Svaka ALI baš svaka bolest se može izliječit i nevjerujte nikom ko vam kaže suprotno!!

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 10:19
znaš li latinski naziv gladiške? prvi puta sam čula za tu biljku.vilinog sita ima na području Like pa ako ti netko može tako pomoći.
raspitat ću se kod jednog našeg travara.
Na vrh
Ivobbb View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Kolovoz 2013
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivobbb Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 10:30
Ononis spinosa - i treba mi stabljika i listovi 20 gr
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 10:51
Ivobbb je već napisao latinski naziv biljke koju on zove gladišika ali je uobičajeni naziv za ovu biljku - zečji trn (Ononis spinosa ), gladiš, vučitrn...
To je vrlo ljekovita biljka kojoj se najviše rabi korijen a pomaže kod:čisti krv, izbacuje vodu iz tijela, pijesak i kamence iz bubrega i mokraćnog mjehura ( diuretik ), čisti jetru i žuć, pomaže kod reume i gihta....

http://www.pfaf.org/user/Plant.aspx?LatinName=Ononis+spinosa

Nažalost, ja je nisam našla ovamo na krajnjem jugu HR.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Ivobbb View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Kolovoz 2013
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivobbb Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 21:10
Znači niko, ništa??
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 10:32
provjerila sam kod našeg travara.
od biljaka koje si tražio ima iđirot korjen i petoprstu stežu,
pakovanje je 30 kn.
žao mi je, ostale biljke nema.
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 23:05
Mislim da je zecji trn cest u Srbiji (toliko cest, da bi trebalo malo da ga platis), tako da verujem da bi lako mogao da ga nadjes kod nekog travara... A koren se moze kupiti i u nekim ozbiljnijim firmama kao sto je Institut za lekovito bilje dr. Josif Pancic.

Ne bih da lupetam, jer nisam lekar, ali da li ste pokusali sa fizikalnom terapijom?

 
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.