Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nabava ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nabava ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 22:41
Da li misliš na kičicu (Erythraea centaurium )?
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 15:10
.. vjerojatno žena misli na kičicu.... to je ono o čemu smo pred god, dve dana raspredali :))... mix naziva :))).... samo Hr naziva je malo more a uoklnih država.... a joooojj!! :))))))))))
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 20:15
e, sada da se s par riječi i ja oglasim,....postoje ljudi koji se trude sakupljati i proizvoditi pažljivo i sljubavlju ali vjerujte mi prodati nešto i od toga živjeti je koooma teško.
Osim toga samo sakupljači mogu doći do više vrsta ali tada su količine valiki upitnik.
Uzgajivači se mogu posvetiti bavljenju sa nekoliko kultura maximalno,pogotovo ako je na većim površinama,s druge strane naš moderan život pili sam sebi granu na kojoj sjedi.
Zamislite ovo,moj prijatelj profesionalni poljoprivrednik,proizvodi i živi od povrća godinama,u jednom selu u zg.županiji, i onda neka tamo vlast odluči napraviti cestu 4-trake sa svake strane,i ne ne presele oni njega nego uredno naprave vijadukt preko njegove,kuće,plastenika,polja.....što da ti jadni ljudi učine ?
ma tako nam je kako smo zaslužili
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 20:20
I malo o kontroli tog ljek. po poznatim firmama, što mislite zašto i manji proizvođači nemaju certifikate pa makoliko djevičanski proizvod imali....pa HZZJZ i ostale državne institucije imaju sasvim pristojne tarife,gdje meni za kontrolu jedne biljne vrste treba toliko love da ju ne mogu 2g zaraditi,pa ako nešto radiš od toga opet plaćaš ponovo itd.
Najbolje bi bilo vidjeti površine proizvođača i sakupljača i to bi bila najbolja preporuka.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 23:38
A što ako sakupljač bere ljekovito bilje uz prometnice bez imalo grižnje savjesti (osobno vidila )? Pa to bilje proda većem proizvođaču čiji je on kao kooperant.A taj proizvođač ima sve certifikate uredne i prodaje nama to bilje brano uz puteve!!!

Ne, hvala! Ja svoje bilje berem sama i  to u najčistijoj prirodi.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 09:42
Na to sam mislio otprilike,teško je sve to iskontrolirati i uglavnom ovisi o savijesti ljudi,s druge pak strane mnogi vole sami kemijati sa čajićima i biljčicama,upoznavati njihova ljekovita svojstva što je super,ali teško ih prepoznaju u prirodi,nemaju uvijete za uzgoj pa ovise o nabavljenim biljkama,dakle sve ti opet ovisi o savijesti ljudi uključenih u taj lanac.Ja ti opet ni našim institucijama baš ne vjerujem previše,pogledaj ti te lobije i kontrole,te razne inspekcije,netko zaista može svašta.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 15:22
vidim ovdje se piše o ljekovitim bilju. nisam baš neki znalac i evo završila u krevetu imam bronhitis.. zna li netko dal je dobar kakav čaj za to i gdje mogu nabaviti
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 19:36
Puno toga možeš nabaviti u ljekarnama (razne čajeve ili čajne mješavine) ili ako ti je hitno kod nekog travara na tebi najbližem placu.
Za preporuku malo moraš i opisati tegobe,
kašalj,-suh ili produktivan,otežano disanje ili ne,temperatura,koje ljekove trošiš i možda neke alergije.
nabaci to pa će valjda i preporuke....
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 19:40
Originalno poslano od člana snhelix snhelix napisao:

Puno toga možeš nabaviti u ljekarnama (razne čajeve ili čajne mješavine) ili ako ti je hitno kod nekog travara na tebi najbližem placu.
Za preporuku malo moraš i opisati tegobe,
kašalj,-suh ili produktivan,otežano disanje ili ne,temperatura,koje ljekove trošiš i možda neke alergije.
nabaci to pa će valjda i preporuke....


imam bronhitis, kašalj sa iskasljavanjem bez temperature...
rekli su mi da bi mi pomogla mozda majcina dusica...a ja zivim na otoku pa je malo teze doci do biljnih pripravaka...
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 20:05
Ajde da nabacim jedan narodni....ja ga koristio na klincima ali je malo neugodan premda ne prestrašno...
l vode,glavica kapule/luka(crveni ili bijeli) kratko prokuhati
kada se ohladi na 30-40C8 da možeš piti da nije prevruće dodaj 2-3 žlice meda
piti nekoliko puta dnevno po cca 1dcl
Pa onda npr mentol ili eukaliptus etreična ulja koja se nakapaju na nešto(gazicu) u blizini i ljepo lagano inhaliraš te pare koje šire pronhe i olakšavaju disanje
Zatim lipa,smiruje kašalj,pa crni sljez koji isto blagotvorno djeluje(jača imunitet,olakšava i smiruje kašalj)
Puno mlake tekućine,naravno u obliku čaja ili kako god...to obavezno...
i bez obzira na sve nadam se da je liječnik posijećen, ;))

p.s.
ajde ostali nabacite koji prijedlog,pa da si čovjek složi nešto što mu je dostupno
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 20:09
Originalno poslano od člana snhelix snhelix napisao:

Ajde da nabacim jedan narodni....ja ga koristio na klincima ali je malo neugodan premda ne prestrašno...
l vode,glavica kapule/luka(crveni ili bijeli) kratko prokuhati
kada se ohladi na 30-40C8 da možeš piti da nije prevruće dodaj 2-3 žlice meda
piti nekoliko puta dnevno po cca 1dcl
Pa onda npr mentol ili eukaliptus etreična ulja koja se nakapaju na nešto(gazicu) u blizini i ljepo lagano inhaliraš te pare koje šire pronhe i olakšavaju disanje
Zatim lipa,smiruje kašalj,pa crni sljez koji isto blagotvorno djeluje(jača imunitet,olakšava i smiruje kašalj)
Puno mlake tekućine,naravno u obliku čaja ili kako god...to obavezno...
i bez obzira na sve nadam se da je liječnik posijećen, ;))

p.s.
ajde ostali nabacite koji prijedlog,pa da si čovjek složi nešto što mu je dostupno


hvala na savjetimaWink
lijecnik mi udijelio hrpu lijekova i antibiotik...
sama mi je rekla da bi mozda caj od majcine dusice pomogao...
probat cu nesto od ovoga,mada mi je caj nekako lakse progutati jer i je zeludac osjetljiv pa mi se zna dignuti...

p.s. ja sam zensko -gogaWink
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 20:17
o ma sorry,ja musko pa krećem od sebe tupan....
ajde liječi se i brzo ozdravi ;)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 21:50
- majčina dušica, crni sljez, trputac, kopriva, kadulja

Napraviti mješavinu od jednakih dijelova bilja osim što ćeš kadulje staviti malo manje.

U 1l uzavrele vode dodati 1/4 neprskanog limuna s korom i 2-3 žlice ove mješavine.Skinuti s vatre, poklopiti i nakon 10-ak min procijediti.Uliti u termosicu i popiti tijekom dana.

Za bronhitis je važno piti puno toplih napitaka i C vitamina.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 16:25
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

- majčina dušica, crni sljez, trputac, kopriva, kadulja

Napraviti mješavinu od jednakih dijelova bilja osim što ćeš kadulje staviti malo manje.

U 1l uzavrele vode dodati 1/4 neprskanog limuna s korom i 2-3 žlice ove mješavine.Skinuti s vatre, poklopiti i nakon 10-ak min procijediti.Uliti u termosicu i popiti tijekom dana.

Za bronhitis je važno piti puno toplih napitaka i C vitamina.


hvala puno... nazalost od ovih sastojaka imam samo koprivu i kadulju...
tople cajeve pijem..
nadam se da ce samo brzo proci
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 16:39
@griva mi je na jesen preporučila brati, a ja nisam stigla pa bi sad kupila eupatirium cannanbium, za svoje probleme.
Molim cijenu i br. računa za uplatu.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 11:44
Evo i mog upita,zna li netko gdje mogu kupiti sadnice limunske trave iliti Cymbopogon nardus?Kupila sam sušene listiće u Njem. no voljela bih to imati doma u vrtu.Stoga pitam zna li netko gdje oma tih,čini mi se lukovica?
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 09:55
Mikica,http://www.sjemenarna.hr/katalozi ,odi na veliki vrtni katalog ,i tamo sam vidjela da imaju u ponudi limunsku travu ,pa ih probaj kontaktirati ,i zasnati u kojel ducanu ima za kupiti...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 17:41
Ja kupila preko ebay-a.Došlo sjeme neki dan.Ako sve pođe ok, bit će kod mene presadnica.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Boki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Veljača 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Boki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 20:34
da li netko zna gdje mogu dobiti suhe trave:
-majčina dušica
-hajdučka trava
-kopriva
-kadulja
-šipak
-gospina trava
-vilino sito
-hibiskus
-maslačak
-borovnica
-kora krkovine (frangule)
-metvica
-komorač
-bazga
-matičnjak
a treba mi od pola kile do kilu svake vrste za čaj a da nije skupo
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 22:54
Što će vam 10-15 kg suhih trava?

Za preprodajuQuestion Kupi jeftino, prodaj skupoWink

Jeste li vi ikada brali ljekovito bilje?
Znate li koliko treba vremena i truda da bi se ubralo na pr. nekoliko kg majčine dušice da bi se dobilo 1 kg suhe biljke.Koliko skakanja po bespućima, brdima, šumama i livadama jer je treba brati daleko od puteva i civilizacije?
Koliko muke za čišćenje trave od natruha drugih biljaka?Koliko muke oko  (pravilnog ) sušenja? Pakiranja? Čuvanja?

I vi bi to sve " da nije skupo".Ermm

E , pa imam ja većinu od tih biljaka.Ubranih u najčistijoj prirodi, obrađenih po svim pavilima struke.

Cijena 1gr= 1 kn
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.