Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vinka: Madagaskarski zimzelen-Catharanthu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vinka: Madagaskarski zimzelen-Catharanthu

 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vinka: Madagaskarski zimzelen-Catharanthu
    Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 22:14
pomiješala sam ja ili onaj tko mi je poklonio sjeme Tongue pa sam vinku kasno posijala i sad imam mlade biljčice
ima li šanse da ove godine cvate i da li ću je uspjet sačuvati za iduću godinu ?
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 22:51
Iris,da ne bi bilo zabune ovaj Centhranthus nije otporan na zimu a može lijepo prezimiti na prozoru. i cvasti cijelu zimu u roza ,crvenoj ili bijeloj boji,dosta ga gnoji i zaljevaj  pa će ti procvasti......
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 18:09

cvijet o kojem neznam nista..Jel' ga trebam na jesen prenijeti u stan..?tecno gnojivo?..

 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 23:14
procvjetao je Smile
 
 
hvala tropi....žao mi je što nisam to odmah shvatila pa sam par biljkica presadila u vrt.....al možda ih opet prebacim u posudu
 
pobrkala sam ga sa vincom Confused
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 19:47
iris na Braču su mi u zavjetrini znale vinke prezimiti bez problema pa sam imala biljke stare i dvije godine iako se smatra da je ona jednogodišnja biljka. Kod tebe je toplo i ona će se bez problema sama rasjemeniti i imat ćeš ih već sljedeće godine jako puno.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 16:19
catharanthus roseus, madagaskarski zimzelen, vinca rosea
 
biljka porijeklom sa otoka Jave, gdje je zimzelena biljka i cvate svih 12 mjeseci u godini,
u našim krajevima uzgaja se pretežno kao jednogodišnja biljka, iako se može sačuvati ako se u jesen unese u kuću, tada će vjerovatno izgubiti dio lišća, a na proljeće je treba orezati
 
pogodna za uzgoj u teglama, grmić visine 30-50 cm
cvate cijelo ljeto, cvjetovi sa 5 latica u svim nijansama ružičaste do ciklama boje, ima i bijelih
listovi lijepe žive, svjetlo zelene boje
voli sunčani položaj do polusjenu, zemlja mora biti stalno vlažna
 
vrlo se lako razmnožava sjemenom, sjemenke su u mahunama, koje moraju dozrijeti, ali treba biti pažljiv da se mahuna ne raspukne i sjemenke ne razlete
 
Ja je uzgajam kao jednogodišnju biljku, jer se vrlo lako uzgoji iz sjemena.
Prvu sam kupila prije nekoliko godina, sama se je rasijala pa sam male biljčice presadila iz vrta.
Prošle godine sakupila sam sjemenke (negdje u 10 mjesecu), posijala i sad imam puno krasnih biljčica
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 16:24
 
 
na ovoj slici su 3 biljčice u tri različite nijanse
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 18:31

ljepa biljčica, podsjeća me na vodenikuSmile

«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 21:36
Hvala na temi, Otok Smile
Ja sam dobila na proljeće sjeme, neki dan mi je procvala, baš sam oduševljena njome,
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 22:11
Zaboravila sam napisati, ako je posađen u tegli s podloškom, u podlošku ne smije biti vode
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 22:53
I ja sam mislila da je to vrsta vodenike!
No, svakako hvalevrijedan savijet glede vode u podlošku!
Neću hvaliti... vele dda se to ne smije Wink
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 03:35
Da oživim temu... Ovo je tako lijep cvijet i ja mislila da je vodenika. Znači, može i vani, kako Otok kaže?
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 15:43
može, može, i to podnosi jako sunce, barem je kod mene tako.
ima li netko iskustva sa sijanjem ove biljke, ja sam prošle godine skupila nešto sjemena
Na vrh
motoivana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje motoivana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 19:29
dali netko zna di ima kupiti sjemena od ove ljepotice?
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 20:14
I ja sam prošle godine u teglici imala catharanthus i bio je prekrasan uz umjereno zaljevanje dok je bilo sunčano,ali kako su se onda jedan period zaredale kiše počeo je trunuti,pa po tome zaključujem da bi ga bilo vrjedno skloniti pod krov ako je u teglici dok pada kiša pogotovo ako je to duži period sa kišom.Ove godine ću ga opet kupiti jer nisam primjetila da neko u mojoj blizini ima tih biljčica koje same niknu kao što je slućaj sa nekim drugim biljkama.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 20:17
Zasiju se i same ako rastu negdje u vrtu.
Nisam vidjela sjeme za kupiti, ali obično bude na proljeće sadnica
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 07:33
Zadnjih nekoliko godina mogu se na tržnici naći sadnice u više boja (uz ovu nama uobičajenu roza, ima ciklamastih, bijelih, crvenih i šatiranih. Meni osobno draže su u vrtu jer se formiraju veći i ljepši grmići nego u pitaru.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 15:18
Eonda će ove godine u vrt ispred kuće,a možda nam se posreći ,pa neće biti toliko kiše jer sam sigurna da kišu ne vole.smile92
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 17:05
Evo jedne slike od prošle godine, vjerujem da će još nekoga privući da ih sadi, zaista su lijepe i dugo cvatu


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 17:31
Otok, prekrasna ti je! smile141
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.