Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Smilje - Helichrysum arenarium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Smilje - Helichrysum arenarium

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Smilje - Helichrysum arenarium
    Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 21:46
E sada kada sam saznala da je ono srebrnkasto  smilje kamo da ga stavim,tj. posadim.Mogu li ga staviti u vrt i šta sa njim preko zime?Kod mene u Primorju zna biti i snijega i oštre zime pa može li smilje biti vani jer je do sada bilo preko zime u verandi u loncu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 21:51
Mediteranska biljka koja raste na sunčanim kamenjarima, visoka do 60 cm, uskih listića i žutih cvjetova, cvjeta od lipnja do srpnja.

Evo Mikičine slike:smilje


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 12:21
Mikica,moje smilje je vani u kamenjaru cijele godine i ništa mu nije.Znači da i kod tebe može biti jer ne vjerujem da su tamo zime jače nego u Vž.I ,koliko sam primjetila po svojima,puno ljepše rastu vani u zemlji nego u lončanici nekoj.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 01:15
No bravo ja, sad sam skužila da i ja imam smilje na vrtu, dobila sam ga od Shashe smile156 , smatrala sam ga ukrasnim grmićem. Baš sam ga otišla danas pogledati, čak je i cvao, malim žutim cvjetićima.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 08:27
Dobro onda stavljam smilje u moj vrt,pa šta bude!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 12:40
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

No bravo ja, sad sam skužila da i ja imam smilje na vrtu, dobila sam ga od Shashe smile156 , smatrala sam ga ukrasnim grmićem. Baš sam ga otišla danas pogledati, čak je i cvao, malim žutim cvjetićima.
"...malim žutim cvjetićima..".Provjeri da to nije santolina.
Smilje ima na vrhu grančica žute cvjetove u skupinama, grozdaste, (jeli se tako kaže? ) a santolina male žute pojedinačne cvjetove.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 16:21
....hm... možda ali grozdaste ja koristim za formaciju koja je slična grozdu ( menta najčešće) ...ali ovu ja nazivam štitasti cvatovi iako je glavočok... zbog oblika cvata... to je meni ono kad izgleda cvat kao šaka sa prema gore dignutim prstima a na vrhu svakog prsta cvjtena glavica..

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 16:50
Evo slike Griva, molim dijagnozuSmile:


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 20:39
...eeee...moram priznati da ne znan.... ja bih rekla da je...to ono što ja smatram smiljem i berem kao takvo...  :O))..... ali bih ipak da stavite još koju sliku ako može, oblik cijelog grmića ( likanog i položaja bliže zemlje postranično ... i možda jednu gornje trećine biljke.... ovako mo moglo biti..po meni...ali nisam sigurna jer je premali dio biljke na slici .....ali da, to ja zovem štitaste cvjetove :O))....

...mislim da bih vam i fermna daza mogla pomoći jer sam svojevremeno sa njom vodila razgovor oko smilja...pa čak ja za jednu slku santoline mislila da je smilje...ali  bila mutna i nejasna .....

...daklem još 3-4 fotke  slikane iz malo daljega , da se vidi oblik grmića i gornja trećina..,...Smile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 15:22
Smilje nema takve cvjetove i ne cvate sada.
Krivo sam se izrazila da ima "grozdaste" cvjetove.Smilje ima cvjetove u gronjama.Čim pođem u prirodu slikat ću, ali to su sad osušeni cvjetovi.
No, svejedno će se dobro vidjeti da to nije to.Embarrassed
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 15:48
<>http://commons.wikimedia.org/wiki/Helichrysum_arenarium


no, ne znam dal će ovo kopiranje linka upaliti...... kao što rekoh nisam sigurna jer se ne vidi herba...a niti list.... no to ako cvate sada ne mora značiti... toplo je i neke biljke koje cvatu u rano ljeto sad ponovo zbog temperatura imaju drugi cvat..... a kakav je položaj glavica u rožici..to opet zavisi o svašta nešto...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 15:49
...no da, kad se stranica otvori treba stisnuti na onu malu sličicu smilja dolje desno i povećati ju..
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 23:42
Kod nas sigurno više ne cvijeta.Još po ovoj suši.Dobro će biti ako ga uopće nađem živa, a poći ću ga sutra slikati.

Na tom linku ima nekoliko varijeteta.Lijepo se vidi da nisu svi isti ali cvijet jest onaj o kome ja govorim.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 12:16
... ja baš jučer pričala sa prijateljicom sa Krka, ovih dana ide u berbu smilja, rascvao je kaže potpuno al ga bere da joj ljepo misri cijelu zimu kuća...ako joj se pridruži, poslikam ga malo....suholjav je i suhi cvat dosta dugo ostaje na stapki....
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 23:15
Valjda kod nas cvijeta ranije jer smo na jugu ili se radi o različitim vrstama.
Svakako slikaj da vidimo.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 23:41
...sad i ja znam koji je to grm...im ga puno na stijenama poviše mora....davno je cvjetao, a sad su mu suhe glavice....baš njih  svake god uberem za suhi buketić.....kada miriše i kakav je miris ? 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 09:32
Da to je to.Čak mu se te cvjetne glavice malo sjaje, zato je tako lijep u suhom aranžmanu.
Miriše kad cvijeta.Miris mu je lijep, svjež ali ne preintezivan. 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 14:48
... ne pitajte...u ormaru sa biljem iskopala ovaj suhi buketić smilja ...nerasčetvoren čak... a od kad je ne znam... :o((((..no eve ga....
daklem, imajte na umu da je suha biljka ko barut!! :O)))




Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 23:59
Pa da ,to je to.

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 21:55
A sad pogledajte ovaj grm smilja.Preživio je bez kapi kiše 3 mjeseca i još u ovakvim surovim uvjetima,raste u samom kamenu:


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.