Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Smilje - Helichrysum arenarium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Smilje - Helichrysum arenarium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 16:25
Originalno poslano od člana Ketty Ketty napisao:

Trebala si ga zaštitit preko zime. moj je prezimio i tjera mlade grančice. doduše, strana koja nije bila pokrivena se posušila, a ova druga je prezimila.


Ma na tavanu je bio ,neznam kaj mu desilo vjerojatno je do presadjivanaj jer kad sam ga kupila stavila sam ga u zemlju van i na jesen s korjenom i zemljom oko njega izvadila stavila u teglu i posusio se ...
Velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 17:44
moguće. ja sam svog posadila u zemlju odmah kad sam ga kupila i tako sam ga pustila preko zime.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 10:02

I ja imam smilje na kontinentu. Posađeno prošle jeseni. Preživjelo je zimu bez zaštite. Istina, jadno je izgledalo u proljeće ali se izborilo za mjesto pod suncem  i bilo je prekrasno.

E, sad, jedno pitanje. Treba li se smilje orezivati, npr, kao lavanda?

 

 

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2012 u 13:24
Tko ga u prirodi orezuje? A cvijeta ko ludo.

Međutim, sigurno nećeš faliti ako ga orežeš jer ono dogodine neće cvjetati na tim starim granama nego će pustiti nove pa je bolje da ga ove stare ne iscrpljuju.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2012 u 21:53
Ovo smilje na steni je bas lepo... Divlje biljke su prica za sebe. Meni su uvek mnogo lepse i interesantnije nego one sto rastu u basti... 
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 23:21
Hvala na odgovoru. Onda ću se prihvatiti škara.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 22:56
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

ne može u kontinentalnoj hr.... drugačiji sastav zemlej a i bome itekako temperatura.... smilje autohtono raste u čistom kamenu  na jako visokim temp uz samo more


Moje raste u Slavoniji već trinaest godina, donešeno iz Hercegovine podnosi niske temperature i do -25 bez ikakve zaštite.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 23:05
[QUOTE=mirna]

I ja imam smilje na kontinentu. Posađeno prošle jeseni. Preživjelo je zimu bez zaštite. Istina, jadno je izgledalo u proljeće ali se izborilo za mjesto pod suncem  i bilo je prekrasno.

E, sad, jedno pitanje. Treba li se smilje orezivati, npr, kao lavanda?

 

 

[/QUOTE

Svoje nikada ne orezujem osim što mu porežem cvijet ako mi treba,preko zime grane mu ogole tj.ostanu bez listića ali na proljeće potjeraja nove listiće i grane,stare suhe grane tek onda malo porežem i evo ga upravo spremno za cvatnju.Probat ću napraviti macerat...Wink
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 14:18
moje smilje zasad u tegli



Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 22:11
popunilo teglu, danas izgleda ovako, još ga zima nije dotakla
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2016 u 16:27
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2020 u 13:06
Kako je najbolje razmnozit smilje, stavit u vodu da se zakorjene, ili odma u zemlju?
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2020 u 16:29
Reznice u zemlju, istrunut ce u vodi
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2020 u 22:01
Hvala na odgovoru
Evo posadene su u zemlju i drzim palceve.
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.