Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Poremećaji- konkretni recepti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Poremećaji- konkretni recepti

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 23:01
Ako želiš detalje o pravljenju potrebnih macerata, tinktura, čajeva....pitaj me na PP.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2013 u 07:12
Draga Fermina daza - još jednom se tvoj ljekoviti pripravak pokazao učinkovitim!!
 
Hvala ti na tome, nastavljam s korištenjem kremice i tinkture.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2013 u 12:21
Hvala tebi, najprije što si vjerovala jer tu počinje izlječenjeEmbarrassed
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
zvončica3 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 99
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje zvončica3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 19:08
Vidim da je pisano o snižavanju kolesterola češnjakom i limunom, pa da se nadovežem...suprug je uspješno sasvim snizio kolesterol i trigliceride receptom od dvije glavice češnjaka i 4 limuna, sve usitnjeno i prokuhano u 2 litre vode. Pije se svako jutro po jedan decilitar, prije obroka, znači 20 dana, zatim pauza od 7 dana. Sve ponoviti još dvaput.

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 21:29
Hvala Zvončice3 što si to podijelila s nama.
I ja najviše vjerujem u češnjak i limun kad je u pitanju kolesterol.
Ali mnogima smeta miris češnjaka.Kako ste vi to u kući podnosili?

Btw:Dobrodošla na naš forum.smile99

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 21:36
Htjela bih pitati imate li još kakav pripravak za snižavanje kolesterola?

Pokušala sam sa ovim pripravkom od češnjaka i limuna, ali nisam mogla nastaviti, želudac me užasno bolio. Inače loše podnosim češnjak, a k tome imam i herniju želuca, pa sam odustala. Možda nisam trebala, ali bilo me malo strah...
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
zvončica3 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 99
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 21:41
Navikli smo s vremenom na miris, izdrži se kad je zdravlje u pitanju. Dadinice, imam negdje još neki recept za kolesterol,mislim da ide sezam i sl. potražit ću pa napišem sutra...a čula sam da pomaže i domaći jabučni ocat, kuma je pila svako jutro natašte i kaže da joj je pomoglo...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 21:44
I jabučni ocat sam probala... ne smijem ni to.
Imala sam čir, imam bruh na želucu...
Bila bih zahvalna za recept Zvončice.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
zvončica3 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 99
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 08:17
Najprije da se zahvalim Fermini na dobrodošlici....sinoć sam bila u žurbi pa zaboravih...mea culpa...

Dadinice, evo recepta...dao mi ga je jedan prijatelj iz Srbije, on kaže da pomaže 100%...pokušaj, bilo bi mi drago da ti pomogne...

Uzme se po 100g sezama, oljušćenog suncokreta, lanenog sjemena, kokosovog brašna, kukuruznog brašna(idealno bi bilo od domaćeg bijelog kukuruza). Sve pomiješati i staviti u teglu i u frižider. Svako jutro u deci nemasnog jogurta umiješati po dvije žlice te smjese, pomiješati i popiti. Tko ima šećer, dobro je dodati i 100g cimeta.
Pozdrav!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 09:20
Zvončice, hvala ti puno!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 11:42
Hvala Zvončice.Embarrassed
Ovo mi zbilja djeluje obećavajuće.
Svi sastojci koje bih inače potpisala u borbi za zdravlje.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 18:03
ajmo curke nekakav recept za kamenje u zuci......
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
starlight View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje starlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 23:22
"U šalicu vrele vode stavite dvije male žlice mješavine od 50 g koprive (Urtica spp.), 30 g mješavine maslačkova (Taraxacum officinale) korijena i listova, 30 g matičnjaka (Melissa officinalis), 20 g brezinih listova (Betulae folia) i 20 g zlatnice (Solidago virgaurea), ostavite 10 minuta poklopljeno, procijedite te popijte toplo i na gutljaje. Triput na dan šest tjedana popijte po šalicu čaja. Nakon mjesec dana stanke kura se može ponoviti. Tom se kurom uklanjaju žučni i bubrežni kamenci, ali pomaže i kod reume te degenerativnih bolesti zglobova."
citat iz: Ljekaruša fra Jure Marčinkovića, Profil, 2011

- fra Marčinković ima i recept za kuru od svježeg soka od maslačkovih listova, kaže da je djelotvorna za kamence i probleme sa žuči, to ću prepisati drugom prilikom

recepti iz drugih izvora:
- kurkuma pomaže kod liječenja kamenaca pa ju je dobro dodati začinima koji se stavljaju u jela
- ujutro natašte uzimati žlicu maslinovog ulja pomiješanu sa sokom pola limuna
- sok od aronije
- artičoka ili ekstrakt lišća artičoke (aktivni sastojak cinarin)
Na vrh
zvončica3 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 99
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 14:19
Evo da podijelim s vama još jedno moje iskustvo...ne znam da li je već pisano o uklanjanju bradavica prirodnim putem. Prije godinu dana pojavila mi se bradavica na donjem dijelu lica, prema uhu...bila je sve veća i ružnija...pokušala sam je isušiti školskom kredom, ali bezuspješno, u apoteci su me upućivali na liječnike, ukućani i susjedi su me već čudno pogledavali...onda sam negdje pročitala o maslačkovom mlijeku, ali ni to nije pomoglo...dok nisam iskušala smokvino mlijeko...svaki dan sam po nekoliko puta otkidala smokvino lišće i premazivala bradavicu svježim mlijekom...svrbilo je neizdrživo, počela je dobivati tamnu boju i kroz nekih dva tjedna sasvim se osušila i otpala...nije ostao nikakav ožiljak. Eto, ako imate sličnih problema, vrijedi pokušati.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 10:25
Zvončica čudi me da ti mlijeko maslačka nije pomoglo? Moja sestra je kao mala imala par bradavica na ruci, i mama joj je baš liječila mlijekom maslačka. Jako brzo su nestale i nikada više nije imala problema s time.
 
A ovo za smokvu mi je logično...isto je mlijeko kao i kod maslačka. :)
 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 12:07
Sigurno nije baš isto, mislim po sastavu.
Maslačak je "svemir u jednoj biljci" što bi nekada rekla griva.
Njegove mlječne stabljike se jedu i jako su zdrave što se za smokvine ne bi moglo reći.

Najbolje za skidanje bradavica je žuto-narančasto  mlijeko od biljke rosopas.
ProvjerenoSmile
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
zvončica3 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 99
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 18:28
Ne znam zašto mi maslačkovo mlijeko nije pomoglo...kada mi je kćer bila još malecka, imala je nekoliko bradavica po rukama, premazivala sam to običnom školskom kredom i nakon nekog vremena su se osušile i nikad se više nisu pojavile.
Na vrh
starlight View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje starlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 21:46
ja isto imam dobro iskustvo s rosopasom (tinkturom). primijetila sam jednu stvar kad se radi o borbi s bradavicama, a isto vrijedi i za kurje oči - od uvriježenih prirodnih lijekova, ne pomažu svi svima jednako. čini mi se da je najbolje isprobavati, dok se ne nađe najefikasniji lijek za pojedinu osobu.

tu bih spomenula da i za jednu i za drugu boljku pomaže sok čuvarkuće, odnosno list koji se zalijepi na nepoželjnog gosta. ali, kao što već rekoh, nekome će potpuno riješiti problem, a nekome neće. ali isplati se eksperimentirati do konačnog rješenja problema...
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 22:50
Koliko dobrih prirodnih recepata! Nisam stala sve do zadnjeg posta. Hvala svima.
Kad su već zadnje teme o bradavicama, ja sam isprobala i smokvino i maslačkovo mlijeko, a zimi mi je pomogla i membrana ljuske jajeta. Svaki put kada sam razbila jaje, iz zračnog prostora sam uzela komadić membrane i ljepljivom stranom (od bjelanjka) prekrila bradavicu da nema zraka. Nakon cca dva tjedna bradavica je nestala.

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 11:01
Evo Silvy i to je super informacija. Ja nisam znala ni za čuvarkuću a niti za jaje. Nekome će i ove informacije dobro doći.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.