Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uresnica - Cosmos
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uresnica - Cosmos

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 20:03
Evo jedna jedina biljka dala mi je u jednom "dahu" 48 cvjetova, pupoljke nisam brojila, niti  ocvale cvjetove koje sam odrezala.
Ljetnica, koja svaako zaslužuje mjesto u vrtu - visoka je preko 1,5 m, a stabljika joj je u promjeru skoro 2 cm.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 09:23
imam ih i ja,prekrasne su
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 10:04
...ja ih nemam ali su mi jako ljepe...ne zbam gdeje da nabavim sjeme....
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 11:03
nichll, pogledaj u temu Oglasi, svega se da naći ili otvori svoj oglas i navedi željeno sjeme Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 11:54
hvala pokušat ću....
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 14:27
ove godine sam prvi puta sijala cosmose,pa me zanima da li se slobodno pinciraju, jer imam običaj da svima biljkama otkidam vrhove zbog gušćeg grma i više cvijetova.
Na vrh
vvuukk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vvuukk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 19:16
mogu se kratiti i idu u sirinu tada...a sto se tice sijanja,one i cinije me nikad nisu izdale...jednostavno,pokupim sjeme pred jesen,malo ga prosusim...na proljece,zna se,u zemlju gdje mu je i mjesto...za svaki slucaj,prepolovimsvo sjeme,tj.posijem samo pola kolicine,a pola ostavim,za ne daj boze...neki dan sam ga rasadjivao,po prazninama u cvijetnjaku,rascupavao,bacao...stvarnone ma potrebe,da biljka od biljke bude blize, od tridesetak cm...slike slijede,samo da za vikend odem na vikendicu,tj.kucu...pozzzzzz b.luka
Na vrh
crvena dalija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crvena dalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 11:03
već sam se prepala da ove godine nitko od nas na forumu ne sadi uresnice. Ja svoje ostavim da se same rasiju pa ih na proljeće samo presađujem gdje fale.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 11:19
Ja sam posijala cosmos,dupli.Sjeme sam dobila od jedne drage osobe sa foruma.U martu sam ih sijala u čašice,u aprilu premjestila u baštu.Super napreduju,bez imalo ometanja zbog premjestanja iz čaše u baštu direkt!
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 12:08
I ja sam sijala cosmose, prvo u posudice i sada u 4.mj sam ih presadila na gredicu i lijepo napreduju
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 23:32
Nikada nisam imala cosmos, a sad vidim da je to jedna lijepa i nezahtjevna biljka koja se sama rasijava. Voli li sunce i koliko joj vode treba?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 22:12
Kada sam prvi puta pred nekoliko godina posijala cosmos, nikada ga više nisam trebala sijati, sam nikne u neograničenim količinama, zapravo tako gusto da ga moram razrijediti, pa kako mi ga žao baciti  stalno ga stavljam na neka nova mjesta. To sve govorim za vikendicu, jer tamo ga imam strašno puno. Meni je ta biljka predivna. Lani sam na jednoj jedinoj stabljici izbrojila 72 cvijeta, divan nježan cvijet, nježni listići, ali stabljika čvrsta i visoka preko 2 metra.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 07:52
Evo i mojeg otočića s cosmosom. samo sam u proljeće bacila sjeme i dalje nikakve brige s njim nemam.
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 22:06
Predivno je, obožavam ovu ljetnicu i uvijek će biti neki kutak za nju u mom dvorištu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 22:31
Imam i bijele..
 
 
i ljubičaste (tamnije i svjetlije)
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 11:45
i meni se sviđa, imamo iste boje, izgleda da smo dobili sjeme od iste osobe ( shahe? )
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 12:03
sjeme je stiglo od kontese,kontesaa









i moj samonikli


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 07:24
Mari, ja sam sjeme dobila od naše SilveK lani - tj. dobila sam male sadnice u srpnju lani.
Gioiaa, baš su raznoliki i lijepi!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 09:07

http://i625.photobucket.com/albums/tt332/zlataaa/moj%20vrt/DSC00728-1.jpg
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 09:08
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,447 sekundi.