Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 146147148149150 184>
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 21:33
krasne su ti ruže...zakaj si tak skromna? Baš su divne,živahnih boja,vesele kak i gazarica smile186
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 21:36
Joj Smrcko smrzla sam se kad sam vidjela onaj snijeg. Na kojoj je to nadmorskoj visini, meni se čini jako zima, ali ove ruže stalno gledaj i reci brzo će proljeće i opet će biti ovakve Wink, prekrasne Clap
život je more
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 22:21
Hvala vam na pohvalama
I ja sam se smrzla boraveći par sati u gumenim čizmama i termo čarapama, prsti su mi obamrli. Nakon bolova i skakutanja ih nisam više ni osjećalasmiley3531.gif.
To ti je na 750 metara nadmorske visine. Brdo prije Fužina prema Rijeci bez snijega i sunčano, a kad tamo imam što i vidjeti. Ljubila sam kaminčić kad sam došla kući
Svima koji žele snijeg šaljem malo
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 22:23
Nisam se ni makla, a ti ružicama napunila cjelu stranicu, neka ti cvjetaju što duže jer su predivne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 22:44
Da velika je to nadmorska visina, ova naša Vidova gora je 778 m i kad je kod nas sunce gor na vrhu zna biti snijega, a samo je nekoliko km zračne linije udaljeno. Grij se ti samo uz komin i misli na ružice.
život je more
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 23:11
Smrckić....još samo jednom reci da su ti ruže lošeShocked...pa savršene suClapClapClap. Baš prekrasne. Ozbiljno to mislim. Sve su ti ruže mlade i baš su lijepo cvale...a zamisli tek kad malo ojačaju koja će to rapsodija boja biti. Nešto savršeno! Za ovu za koju kažeš da je podivljala....možda još ima nade za nju...ako ima koju granu iznad cijepa...potjerat će na proljeće....samo pazi da ukloniš sve divljake.....kažu da je najbolje "odlomiti" te divlje izboje...jer rezanjem se još više potencira rast divljih izboja. To napraviš tako da kad primjetiš divlji izbojak, odgrneš malo zemlju i otkineš izbojak....i ponovno zatrpaš ružu. Wink 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 00:04
Eto vidite di ću živjeti, i sledim se od pomisli

Hvala  FlavijicaHug, pusti ću je ovu godinu i vidjeti što će se dešavati. Divljake koje su narasle su prilično debele. Sad neću i ne mogu od snijega ništa, na proljeće ću odmah izvaljivati loše grane( vide se koje su). Trebala sam, a i jesam skužila da nešto ne valja. Sve su ruže bile niske, a ova je rasla kao čudesni grašakShocked' a cvijeta nigdje.
Nadam se da ću biti uspješna u ružama kao i ti jednog dana

Hvala vam na posjeti i pohvalamasmile79
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 00:18
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Evo me Bromice stižemmmmm   
A jesi me nasmijala sa ovim smajlićem grudom......
Ruže su ti bile krasne i nemoj kukati unaprijed, biti će one i slijedeće godine lijepe, ma treba im malo vremena da se priviknu na klimu,  a kada se adaptiraju i zakorijene i krenu biti će to cvjetna rapsodija Tongue.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 12:04
Draga moja ili mi zaista treba veća dioptrija, ili ti ove ruže nisi prije pokazivala???Confused
U svakom slučaju pala sam na .... kada sam vidjela tvoje ruže!!!!
 
Znaš da sam i ja ove godine sakupila nekih 10-tak ruža, što dobivenih što kupovnih i sada nam objema držim fige da nam prezime zimu i da u proljeće imamo prekrasne ružičnjake.Smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 13:50
Hvala Katičice na pohvali i bodrenju. Drago mi je da si se bar malo oporavila, čuvaj se

Proljećence jesam pokazivala , to su stare slike. Slikane su i stavljane kako su cvjetale pa su slike razbacane na stranicama. Pa ti si pravi kolekcionar , 10 ruža nije malo . I ja se nadam da će naše ruže biti prave ljepotice do godine

Imam jedno pitanjce koje nisam pitala, kad se ruže obrezuju u proljeće ili jesen? Moje sam isjeckala sad u jesen, a možda sam pogriješila.Embarrassed
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 14:04
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Smrckićsmiley1745.gif ..za ruže...ne trebaš ništa printati savjete...sa penjačicom si mirna dok je mlada..a tek kad "napuni" 3 godine, onda je režeš na proljeće. Za čajevke i floribunde...to ti isto nije neka velika nauka....na jesen se skrate grane da ih ne polomi ev. snijeg, a na proljeće se orezuju....čajevke nisko....a floribunde ostaviš malo više...jer su uglavnom dosta niže od čajevki. Orežuješ po slijedećem: prvo ukloniš sve trule i oštećene grane, onda ukloniš one grane koje rastu "prema unutra"....onda skratiš grane koje će ostati na način da na svakoj ostaviš 2-3 pupa. ...i kad ti izgleda "da si pretjerala"....e onda si dobro orezala ružu.  
 
Ruže koje možeš "savijati" po želji su rambler ruže. To su penjačice (ili puzavice, kako ih tko zove) u pravilu bez trnja i podatnih su grana koje možeš savijati po želji. Jedina im je mana što cvatu u većini slučajeva samo jednom u sezoni. Međutim....ima i ramblerica koje cvatu višekratno, što bi tebi bio bolji izbor....ima roza sorte "Super Dorothy" i bijela "White Dorothy"...ima ih u vrtlariji Horvat. Za crvene ili žute ramblerice koje bi cvale višekratno neznam, ali ja sam od Jagode dobila pelcere krasne žute ramblerice "Lady Banks Yellow" i nadam se da će se bar jedna primiti. Ta mi je ruža predivna, bez obzira što je jednokratne cvatnje (u trajanju nekih 4 tjedna). Uf jesam se raspisala! Embarrassed
Smrckić...tu ti piše sve za orezivanje i kada....Wink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 14:12
Hvala , eto vidiš da mi trebaju podsjetnici ili čaj za cirkulaciju mozgaWink. Valjda ih  nisam pretjerano skratila. Inače sam drugim biljčicama ostavila grane da lakše preživi, a možda sam trebala i sjeći. Lavandi sam ostavila i prošlu i ovu, a na proljeće ih odsjekla jer su stradale. A u biti lavanda se i mora šišati da ne odrveni.

Tuju sam trebala povezati i zaboravila sam to uraditi, da joj snijeg ne polomi grane.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 14:12
Ružice su divne! A i ja ti zahvaljujem na mnoštvu savjeta i ideja!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 14:18
Drago mi je da vam je nešto pomoglo, a i ja učim sa vama
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 14:43
Da draga 10 se čini puno, ali je pitanje koliko će kod mene preživjeti zimu???
I da samo pola uspije, ja bih bila presretna ( ionako nemam baš puno mjesta za svo cvijeće).
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 19:21
Ruže možeš staviti i u posudu pa nabalkon, pronaćiću ti idealnu mješavinu zemlje( čim se sjetim di sam vidjela tekst)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 19:26
Moje trave, neznam jesu li živeCry. Ovo mi je Hojčeka dalaHug




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 19:28
Ova je neka čudna, ne raste, ne mrzne. Od kako sam je kupila uvijek istaShocked




Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 19:32
Predivno je kod tebe u ovo doba godine,kad bi barem bilo i za Božić snijega to bi bio pravi doživljaj!!Ruže su krasne,a posebno mi se sviđaju one niske!smile71
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 20:31
Hvala Likasmiley4841.gif. Kako je vrijeme neobično, može nas već sutra zatrpati snijeg, dragi Bog zna što će biti do proljeća.smiley2279.gif
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 146147148149150 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.