Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 184>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 13:15
MM tvrdi da je ko stijena, mislim kućica, on ju je sam uz moju malenkost pravio. Ja sam bila arhitekt uz pomoć američkog neta. Kaže tornado joj ništ ne može. Svejedno pokazat ću mu što ste napisali , nek razmisli.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 00:04
Jadna ja uvijek u stranoj državi, pa zar i slovenskismile180
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 12:59
A uuu, onda ništa nije bilo zrelo što sam pokupila. Cry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 22:50
Tako znači, Smrcko, ti buš fužinarka.
Nije me dugo bilo u tvom vrtu, a vidim da je svašta doputovalo s tobom iz Nemčije. Puno lipih stvari.... Kamelija je smile120, lukovice i sjemenje lijepo i jeftino u odnosu na naše cijene....pa još i tegle na 3 kata, ajmeeeee.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 19:02
evo sa zakašnjenjem slike kruške- nadam se da vidiš, mala grančica je ostavljena veličine oko 10 cm. Oprosti nisam stigla ranije
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 15:55
Smrcko, normalno da ne obraćam pažnju svakoj riječi u tvojim postovima, iako čitam sve, pa  može se dogoditi da mi nešto promakne. A lokacija mi je promakla iz jednostavnog razloga što od prvog dana mislim da si ti unegdje u Delnicama, i stalno to imam na umu, ako nisi sory,znači da sam zbilja nešto pobrkala.
Ali nije to niti važno ma gdje bila, uvije ću pogledati što ti i tvoj vrijedni m radite zajedničkim snagam jer je to nešto predivno, smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 00:08
Pa čuj, to ti je na samoj granici sa Slovenijom, pa nije čudo da ima i slovenskog u lokalnom govoru.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 13:01

Ovakav obrasli krov se i meni sviđa, jedino je problem što se kod nas ne može nabaviti potreban materijal za izradu. Morat ćeš nešto improvizirati.

Radi se tako da se na krov postavi hidroizolacija, a preko nje saćasta plastika, kojoj je svrha da u svojim ćelijama drži zemlju. Inače bi ju prva jača kiša sprala s krova. E baš tu plastiku ne možeš naći kod nas. Al moglo bi se nešto improvizirati.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 23:39
Napisa poruku i nekako sam je sabotirala, nestalaOuch

Hvala Kat rea.Embarrassed

Tamo u cvjećarama sjeme nije jeftino, ali zato izbor boli glava. Čak imaju i eko sjemena, šta im to već značilo. Zato su im sadnice boli glava. Zdrave, o uzgoju i za kakvu klimu je biljka sve informacije, i cjene su ok.
Nešto od sjemena sam tamo uzela, te đubrivo.

Jetinije sjeme morate biti u pravo vrijeme i na pravom mjestu kad dolaze te jeftine stvari, baumax ( i ostali baumači ima ih hrpa), lidl, aldi...

Sobno bilje je bagatela, uvijek imaju neke akcije pogotovo kad se kupuje više biljaka.

Ja sam uzela neke sjemenke povrća za 20 centi, ali koliko platiš toliko dobiješ. Otvoriš vrećicu nigdje ne vidiš sjemenkuLOL

Za kameliju, azaleju i tu vrstu bilja svaka im čest na cijeni.

Ma za njih je to džaba za njihovu plaću. A i trude se da uređuješ vrt, kompletna država. Uz sam grad masa vrtova za iznajmljivanje. Na žalost nisam bila u pravo doba godine da slikam.

One saksije sam slučajno naletila, baumax preuređivao taj dio i rasprodaja.
Ma kod njih uvijek nešto rasprodaju, konkurencija čini čuda. Milion dućana treba privući kupce.

Drago mi je da je došao LIdl, čini mi se da su cijene drugačije nego prije mog odlaska, bar akcijare ...
Sramota odeš u dućan 500 kuna ko keks, u košari ništa, frižider poluprazan.

Eh samo da je novaca i da sam supermen, kaj bi sve kupilaLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 22:58
Zahvaljujem Hanočka.smile113
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 13:08
Za ideju se zagrijao MM. I ja sam razmišljala o izvodljivosti, znači nema materijal kod nas.
Bili se mogle koristiti one crne posude, koje imaju više posudica za rasadu. Ovakve, ili plitke kašetice za povrće(??)?



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 23:56
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Napisa poruku i nekako sam je sabotirala, nestalaOuch
Uz sam grad masa vrtova za iznajmljivanje. Na žalost nisam bila u pravo doba godine da slikam.
Nisi ti sabotirala nego je server bio kaput i meni se to dogodilo.
Sječam se ovih vrtova za iznajmljivanje sa slika dok su moji roditelji bili u Njemačkoj. Unajmljivali nijemci, ali i naši "jugovići", a naši to koristili ne samo za vrt, nego i da u njemu okrenu nešto na ražnju Big%20smile, a možeš mislit nijemce, gledaju smile48, oči im ispale i sline cure LOL, ali oni fini, a ovi naši "balkanci".
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 23:19
Večeras.





Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 13:07
Hibridi su često neplodni. Najveći primjeri su mule i mazge. Za prodaju se uzgaja sjeme hibrida, ne pobira se sa biljki. Zato je čest neuspjeh. Utješi amu da sam i ja često trpila strah dok nisam izučila nauk.

Zejica je presladak, ali ga ja baš ne bih ohrabrivala da dolazi u moj vrt. I oni vole cvijeće i koru mladih stabala. Imala ja jednog a kad je pokosio tatine prkose i oderao mamine ruže, deložiran je.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 23:40
Da fužinarka ću biti .Ponekad molim za prijevod domaće ljudeLOLLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 23:17
Moram staviti svoju ljepoticu opet, svakim danom sve ljepša.

Jutros.



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 13:12
Oko eksperimenta sa krovom važna je i statika objekta ispod, jer da se ne zeznete pa kučicu sravnite sa zemljom jer ste previše toga stavili na krov, dakle polako prostudirajte sve mogućnosti prije nego nešto krivo napravite
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 00:00
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Da fužinarka ću biti .Ponekad molim za prijevod domaće ljudeLOLLOL
Imaš pravo, oni govore nekom čudnom mješavinom čakavštine, kajkavštine i slovenskog jezika. Bar ljudi skojima smo mi kontaktirali kada smo bili na dočeku Nove godine - zimovanju prije par godina u Pargu pored Čabra, a to je blizu Fužina.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 21:03
Ma Fužine Triška , kako ne znaš riješit zagonetkusmile63


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 00:16
Ča bu bu? Odluka je učim kajkavski , čakavski i slovenski. Nemojte se ljutiti ak zbrljam štegodsmile138
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.